Autor Tema: Malo portreta od mene...  (Pročitano 127478 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #500 poslato: Septembar 03, 2015, 01:12:44 pre podne »
@devke
Hvala druze, to mi je bio i cilj da maksimalno iskoristim lokaciju kako bi napravio sto bolju kompoziciju, uz to i svetlo je perfektno, grota bi bilo da sam omanuo :P Smesna prica vezana za tu fotku je moje valjanje po ulici kako bi uhvatio zeljeni kadar, a sve to u sred Palmademjaorke uz prolaznike koji to posmatraju hehe :P Kod ove sa fontanom imali smo i publiku, tu smo se zadrzali nekih dvdesetak minuti dok nisam uhvatio dva dobra kadra, jedan koji sam postavio i jos jedan za B&W...

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #501 poslato: Septembar 03, 2015, 09:43:41 pre podne »
103.

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #502 poslato: Septembar 04, 2015, 02:40:53 pre podne »
Malo sam ih doradio 102 i 103

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #503 poslato: Septembar 04, 2015, 08:01:37 pre podne »
Obije zadnje su mi odlicne!!!
Doduse, skoro sve su mi odlicne... :)

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #504 poslato: Septembar 05, 2015, 04:07:57 pre podne »
Hvala druze :))))

Drustvo ako moze mala pomoc... Malo vise vremna sam proveo u obradi istrazujucu neka nova resenja, umorile se oci pa ne mogu da ocenim da li sam dobro pogodio boju koze, unapred hvala :)


Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #505 poslato: Septembar 05, 2015, 05:39:45 pre podne »
Verzija 2.

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #506 poslato: Septembar 05, 2015, 05:41:37 posle podne »
104.

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #507 poslato: Septembar 05, 2015, 05:42:11 posle podne »
105.

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #508 poslato: Septembar 05, 2015, 07:11:23 posle podne »
Tema postaje apsolutno besmislena, pogotovo sa ovakvim besomucnim kacenjem istih slika u sve vise (podjednako besmislenih) "varijacija".

Dokle god TI ne naucis da nije tehnicki aspekt ono glavno sto cini jednu portretnu fotografiju lepom (i privlacnom oku posmatraca), da treba da "lovis" SPONTANE momente, da je "hvatas" kada te ONA ne vidi sa aparatom u ruci, i "na metar od sebe", i da ne treba ti da joj sugerises sta i kako treba da radi, gde da gleda, kako da sedne, okrene se, namesti se, itd. dotle ni ONA nece nauciti da skloni taj neprirodni grc sa lica prilikom fotografisanja, i da se malo opusti kada pozira.

Njen izraz lica (na skoro SVIM fotkama), pazljivom oku posmtaraca, govori SVE, a jedini koji bi to MORAO da vidi i uvazava je "slep kod ociju". Jasno je kao dan koliko joj sve to sto ti radis prija.  ;)



.


« Poslednja izmena: Septembar 05, 2015, 07:27:59 posle podne od strane tsuyoshi »

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #509 poslato: Septembar 06, 2015, 11:17:37 pre podne »
106.

Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #510 poslato: Septembar 06, 2015, 04:01:00 posle podne »
^^preneo si atmosferu totalno!!! Ja bih opet malo prosvetlio ali može i ovako...
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #511 poslato: Septembar 06, 2015, 07:03:19 posle podne »
Fotografija br. 105 ti je najbolja do sada koju si okacio ovde. Mozda ona kao ovakva nije najbolja po nekim drugim aspektima, i ima mane... ali je vidljiv drugaciji pristup sa tvoje strane. Stepenice i linije... to je ono sto mi se dopada. Pravac kojim trebas da ides, ako mene pitas.

E sad, moram i ja malo da se nasalim... ne zameri...aman, eto te u Spaniji a ti samo zenu slikas. :) Dakle, osim sto ti je neko zalepio tu 85-icu sa super lepkom na aparat, jos t je ulepio i mod dial. :)

Obecao si nam i neku arhitekturu. :)

« Poslednja izmena: Septembar 06, 2015, 07:11:53 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #512 poslato: Septembar 06, 2015, 11:14:49 posle podne »
@djoledj
Hvala druze to mi je i bio cilj : Atmosfericna fotka sa pristojnom kompozicijom...

@Zoran Rodic
Hehe dobra ti je ova, ugradi ce ovaj mod samo za mene :P

Tvoja predhodna poruka ovde u temi bila je sa istom tematikom i istim predlogom, na sta sam ti ja odgovorio...

"@Zoran Rodic
Trudim se oko svega ovoga sto si napisao. Takvo fotkanje cesto trazi malo vise vremena u potrazi za lokacijom, a to je nesto cega bas i nemam, isto tako to je nesto sto jednostavno treba videti, treba dosta prakse da bi se razvio dobar osecaj za takvu kompoziciju, tu edukacia ne pomaze mnogo. Sustinski meni je i zelja da mi portretne fotografije budu poput ovih koje si postavi, ali sam se fokusirao na ono sto mi je u trenutnim zivotnim okolnostima najdostupnije. Nedostatak prakse i mogucnost za malo vise kretanja tokom letnjih meseci rezultiraju najcesce fotografijama skromne kompozicije. Inace poceo sam i tako je manje vise na svakoj fotografiji pocev od 75. da lovim trenutak kada ona misli da je sve gotovo, tada je njen izraz lica opusteniji i mislim prirodniji. Nadam se da ce narednih mesec dana u Spaniji biti malo vise vremna i mogucnosti da poradim na tome :) Hvala ti na savetim i sto si uopste obrati paznju na moje radove, ovo mi dosta znaci u definisanju nekih mojih ideja i razmiljanja o tome kako dalje. Nadam se da sve ovo sto sam napisao neko nece shvatiti kao neko moje pametovanje, samo sam izneo kako ja razmiljam o nekim stvarima na temu komentara koji mi je upucen..."

Kao sto vidis ja cujem svaciji doboronameran savet, sam ne zvonim na sva zvona sta sam od savet usovojio a sta nisam, cesto prodiskutujem nesto na tu temo sto se pogresno shvati, posto vecina izgeda ocekuje da stanem mirno i kazem razumem, sto je besmilsleno posto nismo idjoti vec misleca bica... Postavljam portretne fotografije koje napravim a na njima je uglavnom moja zena koju neizmerno volim, druge nemam i ne treba mi, niti zelim da fotkam druge ljude. Sve ovo radim da bi nekada kada se porodica prosiri imao bas dobre fotografije svoje porodice i zbog toga sto volim umetnost, posto tezim konstatntnom napredovanju mozda nekada budem dobar fotograf da mogu sa tobom i tebi slicnima da se merim, ali svakako necu fotkati nista sem svoje prodice pejzaza i arhitekture...

Sto se tice fotkanja po Spaniji... Pa bici i toga iskreno se nadam, ali ovo je tema vezana za portrete, a ne za arhitekturu :P Portrete mogu zasebno da obradjujem dok sam u stanu i da fotkam u setnji Majorkom bez neke preterane zurbe... Zelim da napravim neke kadrove pa kada se vratim da ih obradim na tenane i sve postavim u podforumu sa tom tematikom.

Hvala na savetu, nije ovo jedina fotografija od ovih iz spanije koja ima kompoziciju i nesto je vise do fotke za licnu kartu kako si neveo u predhodnom obracnju :P

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #513 poslato: Septembar 08, 2015, 12:52:00 posle podne »
Radio sam nesto novo u obradi pa mi treba jos neko misljenje kako sam to odradio... Sve u svemu ocuvane su sve senke i higlights samo sam se potrudio da sve to lepo stopim u jednu celinu, orginalna ekspozicija, poveo sam racuna o nakitu i higlights na nakitu i naravno boje sam slozio po svom ukusu...

107.

Van mreže VeNoM

  • Član
  • **
  • Poruke: 249
    • duci3d
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #514 poslato: Septembar 08, 2015, 04:37:50 posle podne »
kao lutka je...
Sony A7m2 i A77m2.
Sony 18-55mm f/3.5-5.6 SAM; DT 55-300mm f/4.5-5.6 SAM; DT 16-105mm f/3.5-5.6; FishEye 11-18mm f4.5-5.6; 85mm f/2.8 SAM; 30mm M f/2.8 SAM; DT 35mm f/1.8 SAM; DT 50mm f/1.8 SAM; 100mm f/2.8 M; 50mm f/2.8 M;50mm f/1.4; FE 24-70mm/4; Sony HVL-F43AM; Sony HVLRL;

Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #515 poslato: Septembar 08, 2015, 06:51:10 posle podne »
Meni se dopada....
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #516 poslato: Septembar 08, 2015, 07:56:39 posle podne »
105 i 107 su mi super 

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #517 poslato: Septembar 08, 2015, 08:42:59 posle podne »
Ne znas koja je bolja... pogotovo kada ih pogledas full res direkt na flickr. Takav uzas od obrade skoro nisam video.  :o

Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #518 poslato: Septembar 08, 2015, 09:20:35 posle podne »
@ tsuyoshi daaaaj bre neku tvoju fotku da vidimo kako ti to radis, da objasnis Nesi a i nama ostalima kakva je to strava obrada! Da i mi naucimo nesto....
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #519 poslato: Septembar 08, 2015, 09:42:39 posle podne »
Ti ocigledno nisi ukapirao da se prethodni komentar odnosio na UZAS dobijen silovanjem slajdera u PS/LR do besvesti, i full res AKVAREL, koji se nekome dopada, nekome ne.

Ako i dalje nesto nije jasno, pogledaj i sam bilo koju od njegovu fotku na flickru U PUNOJ rezoluciji, pa ce biti jasnije.

A fotke? Pa, za znalce kojima se ovako nesto dopada, nit' ja imam adekvatne fotke, nit' znam da izvodim ovako kompleksne primene slikarskih tehnika u obradi fotografije. Nisam ja umetnik bas tolikog kalibra, kao ti, Nesa, onaj VOGUE velemajstor...


.

« Poslednja izmena: Septembar 08, 2015, 09:58:17 posle podne od strane tsuyoshi »