Autor Tema: Malo portreta od mene...  (Pročitano 128719 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #420 poslato: Avgust 19, 2015, 09:56:12 pre podne »
Da da to se slazem, a ovde je probem bas to svetlo i faktor njenog povremenog problema sa vodom u organizmu od koga nekad malo oteknu podocnjaci i taj deo lica, tako da sam ovde ima problem cudnih senki u predelu podocnjaka koje inace ne postoje i taj problem sa obrazima, podocnjake sam nekako sredio a obraze nisam umeo... Pravo stanje njenog lica se vidi na ovoj poslednjoj...

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #421 poslato: Avgust 19, 2015, 09:57:22 pre podne »
Da na poslednoj bas prirodno izgleda, zato sam ih uporedio. Bitno je da napredujes velikim koracima :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #422 poslato: Avgust 19, 2015, 10:01:40 pre podne »
^
Hvala hvala, kad se nesto voli rezultati ne mogu da izostanu, u ovom slucaju voli se, i fotkanje, i model :D
« Poslednja izmena: Avgust 19, 2015, 10:11:56 pre podne od strane Nenad_Ristic »

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #423 poslato: Avgust 19, 2015, 10:11:33 pre podne »
^
Kada nesto primetis sto bi trebalo drugacije ako ti nije cimanje napisi ovde ili jos bolje na flickr-u dok je jos nisam postavio na forum, slobodno bez ustrucavanja, meni to dosta znaci, tvoji radovi su bas profi i samim tim lako opazas sta bi trebali jos da se uradili ili promeni... Ovo vazi sa sve kolege sa foruma jer svi ste iskusniji od mene, a ja cu svakako nesto od tih sugestija usvojiti, unapred zahvalan :)

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #424 poslato: Avgust 19, 2015, 10:14:11 pre podne »
Naravno, ja iako se bavim retusiranjem svakojakih fotografija, i ja i dalje ucim na svojim primerima. Mislim da u ovome nikad ucenje ne prestaje.
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #425 poslato: Avgust 19, 2015, 09:54:06 posle podne »
B&W uz malo dodatne obrade :)

94.
Untitled by Nenad Ristic, on Flickr

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #426 poslato: Avgust 20, 2015, 12:28:05 pre podne »
hm vidis, isti lap sa istim ziljavim monitorom i ova slika izgleda do jaja (kad se nadje dobar ugao gledanja, posto kako pomeras back panel od lapa znacajno menja izgled slike) ... cisto sto se opsteg dojma tice, dal valja el ne valja to ce ovi sto se razumeju :D ja se vise cudim koliko los monitor moze da bude los ...
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #427 poslato: Avgust 21, 2015, 04:38:50 posle podne »
nenad ristic bez mnogo priče i objašnjenja, meni se portreti dopadaju i što je još važnije, vidljiv je napredak u obradi pre svega. Uvek, naravno, ima mesta za dalji napredak i ja zato sa prvom očekujem još bolje fotografije. I to kako one u boji tako i b/w.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #428 poslato: Avgust 21, 2015, 04:43:44 posle podne »
ovo se kod mene oduzilo pa sam zabo normalan monitor na lap, pazi stvarno sve ove zadnje 3 slike izgledaju DO JAJA .. znaci ona treca odzada sto rekoh da uzasno izgleda na lapu, na monitoru (normalnom) izgleda MEGA!!! ... inace probao sam sa jos dva lapa (sve ukupno hp, dell i apple) i na sva tri izgleda razlicito ali ocajno .. znam neke ljude koji crtaju i dizajniraju na lapu, sad mi je potpuno jasno zasto su im onakve boje i onakvi kontrasti na svemu sto rade :D

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #429 poslato: Avgust 23, 2015, 11:44:25 posle podne »
@oldtimer
Hvala oldi treudim se koliko mi vreme dozvoljava :)

@arhi
Eto vidis resena dilema :)

95.
Untitled by Nenad Ristic, on Flickr
« Poslednja izmena: Avgust 23, 2015, 11:49:21 posle podne od strane Nenad_Ristic »

Na mreži Argon

  • magBahVE
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2700
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #430 poslato: Avgust 23, 2015, 11:52:36 posle podne »
meni se ova svidja..
--------------------------
bilo bi dobro samo da je i donji deo lica oštar...(naknadno pogledao veću fotku na flickr-u)  :)
« Poslednja izmena: Avgust 23, 2015, 11:57:26 posle podne od strane Argon »

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #431 poslato: Avgust 24, 2015, 12:03:22 pre podne »
@Argon
Hvala druze :) Fotka ima neku svoju posebnost, barem je ja tako vidim... Sto se ostrine tice fali u celosti, iso5000 na 50mpx i ss1/50 nisu bas dobra kombinacija pri slabom svetlu, ali to je nebitno po meni, ne bi da se diskusija nastavi u tom pravcu vise me zanimaju komentari na fotografiju i to kako je vide kolege sa foruma :)

Na mreži Argon

  • magBahVE
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2700
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #432 poslato: Avgust 24, 2015, 12:06:44 pre podne »
pa izuzev toga sve ovo drugo po meni nema manu...

A i vidim da si ušao u C/B fazu  ;)

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #433 poslato: Avgust 24, 2015, 12:18:31 pre podne »
Pa izbegavao sam B&W, malo malo pa procitam kako je neko fotku napravio u B&W zato sto nije znao kako da je sredi u obradi, nisam zeleo to tako da radim tako da sam smislio neki svoj koncept, ili samo B&W bez obrade u koloru, ili i jedno i drugo, znaci nikako po sistemu ne znam sta cu sa fotkom pa ajde B&W... Tako da bice ih jos :) Drugo nisam zeleo da radim nesto o cemu nisam imao predstavu kako se radi posto nije to samo prebaciti fotografiju u B&W kao sto velika vecina uradi...

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #434 poslato: Avgust 24, 2015, 12:31:59 pre podne »
mali off topic, ja sam dugo slikao sa eos-om (original eos, onaj sto je '92 na olimpijadi u la dobio neke silne nagrade..) pre nego sam otisao na dslr i koristio sam razne neke filtere koje sam srafio na aparat koji su ostali jos od caletovih ruskih kamera ... najvise braon filter kada sam koristio kolorni film ma jakom svetlu i zuti filter za bw film .. ne znam kako da objasnim i koji su razlozi i sta se tacno desi ali kada fotkas na bw film sa tim zutim filterom fotke budu mnogo lepse .. nekako sve bude izrazajnije .. e sad, kako to ide u ovoj digitalnoj eri, ne znam, ne znam ni gde su mi ti filteri sada, ali svakako, ta zuta je cudo pravila ispred bw filma, da li je mozda fora da sada kroistis neki zuti filter ak ohoces bw ili ima neki "plagin" za ps/lr/stagod koji pravi taj efekat ne znam .. verovatno ove kolege upoznatije sa fotografijom mogu da objasne fenomen zutog filtera za bw fotke i da li to moze da se emulira bez istog na dslr
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Na mreži Argon

  • magBahVE
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2700
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #435 poslato: Avgust 24, 2015, 12:35:31 pre podne »
imaš archi u PS filter što se boja tiče, kakav hoćeš...sa sve nijansama u %... :)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #436 poslato: Avgust 24, 2015, 12:36:32 pre podne »
kratak google nadje: http://www.fineart-photography.com/bwfilter.html
i za yellow kaze:
Citat
Probably the most widely used.  Offers an accurate tone range in compensating for the blue sensitivity of panchromatic films.  Will slightly darken sky and increase contrast between blue sky and clouds.  Also may help reduce haze.
dodatno fstop increase +1

pogledaj to sa filterima je iskusna stvar, tebe ce mzoda zeleni filter vise zanimati on je "Lightens foliage and will darken skies somewhat.  Sometimes used to produce pleasing skin tones in portraits"

p.s. ova zadnja izgleda do jaja na ovom laptop monitoru

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #437 poslato: Avgust 24, 2015, 12:37:58 pre podne »
imaš archi u PS filter što se boja tiče, kakav hoćeš...sa sve nijansama u %... :)

znam da ima filter u ps-u, ali da li moze da odradi to sto odradi ovaj filter ispred sociva to je pitanje .. zuti filter da f+1, dal to isto dobijes kada uradis -1 fotku i stavis zuti filter u ps i bacis u bw ocel biti kako treba svetlo?
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Na mreži Argon

  • magBahVE
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2700
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #438 poslato: Avgust 24, 2015, 12:42:02 pre podne »
hm, ne znam baš da li će biti skroz isto ali koliko ja znam sa nastankom digitalne ere, ti filteri u boji su polako izgubili svoj nekadašnji značaj

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #439 poslato: Avgust 24, 2015, 12:58:06 pre podne »
@arhi
Arhi druze :) Ako nisi primetio prvo samo razglabali o tome kako se fotka vidi na tvom laptopu, pa sad opet neki off, verovatno postoji tema za takva pitanja a meni je ovde bitno da cuje msiljenje kolega o fotografijama koje postavljam, nemoj se ljutis nista lose ne mislim :) samo bilo je i previse off-a u ovoj temi ne vezano za tebe, mada ima daleko vise korisnih delova za svakoga ko tek pocinje da se bavi fotografijom sto je meni na neki nacin bio i cilj pa sam zato i postavljao radove od nule, da tema bude opste korisna nakon nekog vremna...

95.
Untitled by Nenad Ristic, on Flickr