Autor Tema: Hallstatt  (Pročitano 18399 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #40 poslato: Maj 08, 2013, 09:13:03 posle podne »
Pa ti si se specijalizovao za ove ptice. Ako je to 70-200, moram ga nabaviti :)

Sto se tice onog tipa i devojke, bas mi se svidjaju boje i svetlo na slici. Ja bih radije otisao malo u levo sa aparatom, tako da njihove glave ulete u onu rupu od oblaka.
Mozda bi tako izdvajanje bilo bolje, a i psiholoski bi delovalo kao da njih dvoje kontempliraju tu beskonacnost koja je iza njih :D
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #41 poslato: Maj 08, 2013, 10:32:36 posle podne »
Jeste 70-200, imas u exif-u :)

Taj objektiv je jedno savrsenstvo, obozavam ga... Ko ne proba, ne moze da zamisli koliko je dobro :) Mozes da ga mrcvaris koliko hoces, fotka je uvek dobra. Ne preporuka, nego bih ga cekao i skupljao pare 3 godine za njega. Prosto nema mane.
Procitao sam da ovi sokoli mogu da idu preko 300 na sat. I sam se cudim kako sam uspeo da ga uhvatim i to na 200mm, non stop menja pravac munjevitom brzinom. Sokola su pustili prvo, a posto sam prvi put fotkao ptice u letu, prvo sto sam pomislio je da su ljudi koji fotkaju ptice mazohisti ako se toliko muce da uhvate pticu u kadar. Posle sam procitao na netu da je moje vatreno krstenje bilo sa najbrzom pticom na svetu :D :D

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #42 poslato: Maj 09, 2013, 02:59:35 posle podne »
Ja sam uporan, ponovo malo prirode, dva slicna pejzaza obradjena na razlicit nacin :)


Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #43 poslato: Maj 09, 2013, 03:07:01 posle podne »
I Hallstatt predvece, tri dodatne slike od one na pocetku serije


Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #44 poslato: Maj 09, 2013, 03:15:06 posle podne »
Poslednja serija, pa drugo fotka - vrh:)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #45 poslato: Maj 09, 2013, 03:56:39 posle podne »
Hvala Tbok, trudio sam se :)

ali dok mi Zoran, Cronnin i Hornet ne kazu nesto lepo, necu se smiriti :D

Mala sala naravno :D

Ali voleo bih misljenje za ove tri poslednje, posto su meni licno interesantne. Prve dve se slazem da se mogu svrstati u klasicne, dosadne i pomalo  genericke, nema nista da razbije monotoniju i nema dinamike. Neka malo manje klasicna obrada bi verovatno pomogla...
Ono sto sebi zameram je nedisciplina i nered u postavljanju fotografija. Kad se zavrsi ova tema, prestacu sa praksom da kacim ovako bez prevelikog reda i bez bolje selekcije. Malo priroda, malo arhtektura, malo enterijer... izvinjavam se na tome, ocigledno mi je adrenalin od putovanja jos bio ukljucen, a ja nestrpljiv da podelim to sa vama :)




Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #46 poslato: Maj 09, 2013, 04:15:09 posle podne »
Meni je ova druga iz poslednje serije najupecatljivija...
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #47 poslato: Maj 09, 2013, 04:59:06 posle podne »
:) Pa pohvalim ja tvoj rad... na kraju krajeva, meni se mnogo dopada tema i fotografije u njoj, ali ti mora biti jasno da si sa dobrom opremom i zanimljivim lokacijama koje obilazis sebi natovario breme odgovornosti :) koja podrazumeva i  kriticki osvrt (pecaroski instikt etc.).
Ovde zaista ima PRELEPIH fotografija ;) narocito u ovoj poslednjoj seriji.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #48 poslato: Maj 09, 2013, 05:14:20 posle podne »
Da li bi mi verovao da sam od tvog poslednjeg komentara pogledao bar 4-5 sati materijala na youtube-u koje govore bas o stvarima o kojima pricas + nekim drugim stvarima? :)
Jako je interesantno da ljudi pogode tacno status uma u odredjenim situacijama, tacno predvide ponasanje i psihologiju coveka :) jako slicno ovome sto ti pricas.
Upravo ovaj video gledam, preporuka :)

Scott Kelby's Crush the Composition - Google+ Photographers Conference


Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #49 poslato: Maj 09, 2013, 05:35:21 posle podne »
Ne brini ništa, pratimo mi, i očarani smo prizorima.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #50 poslato: Maj 09, 2013, 06:40:43 posle podne »
.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #51 poslato: Maj 10, 2013, 01:57:30 pre podne »
.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #52 poslato: Maj 10, 2013, 08:09:03 pre podne »
Zadnja me ne motiviše, mada si uhvatio ptice u zanimljivoj igri. Predzadnja - super vodi pogled ovaj parapet i baš je šteta što ove kuće levo odsecaju toranj na onoj crkvici ili čemu već.
Prethodna serija od 3 komada dobra. Da prokomentarišem srednju kad je već ostavila najjači utisak: Fotka ima nešto baš upečatljivo i uhvatio si lepe boje. S druge strane nebo i prednji plan kao da mi nisu deo iste fotografije. Prednji plan oštar. Zadnji razmazan. Kao da si zamuljao nebo u obradi, NR recimo, ili je to magla učinila svoje?

U svakom slučaju na dobrom si putu, to se i vidi po tome što ljudi rado komentarišu tvoje fotografije ;)

Edit: Upravo sam pretekao cronnina za 1 post >:D
« Poslednja izmena: Maj 10, 2013, 08:11:20 pre podne od strane Hornet »

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3841
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #53 poslato: Maj 10, 2013, 08:46:58 pre podne »
I Hallstatt predvece, tri dodatne slike od one na pocetku serije
Ove tri fotke su mi bas sjele....mogao bih ovu drugu iz serije staviti kao wallpaper.Bas odmara oci!
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #54 poslato: Maj 13, 2013, 02:15:04 posle podne »
I Hallstatt predvece, tri dodatne slike od one na pocetku serije
Ove tri fotke su mi bas sjele....mogao bih ovu drugu iz serije staviti kao wallpaper.Bas odmara oci!
I meni, lepa serija, druga najbolja pa prva, a treca je malo preterana u obradi. Ovo bi mozda bio tvoj izraz ako ga usavrsis ... samo navali  :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #55 poslato: Maj 13, 2013, 04:27:59 posle podne »
Hvala Desho :)

Sad mi bas nije najjasnije o kojim sfotkama se prica? :) 9390, 9384, 9392?
9392 preterana obrada? Pa nije bas nesto mnogo radjeno, nisam siguran nasta mislis. Malo sam naglasio kisu na liscu i krovovima, kropovao, klonirao par detalja, promenio malo exposure cetkicom i to je to :) Background je bio takav uzivo :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #56 poslato: Maj 14, 2013, 07:29:51 posle podne »
Treća izgleda kao da je rađen efekat minijatiure. Moguće da je tako ispalo zbog one magle u pozadini.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #57 poslato: Maj 20, 2013, 01:12:47 pre podne »
Treća izgleda kao da je rađen efekat minijatiure. Moguće da je tako ispalo zbog one magle u pozadini.
Verovatno da je tako ispala zbog magle u pozadini, slazem se, pa zato deluje kao da si na hiperrealisticnu sliku oslikao gvasem ili akvarelom pozadinu ... nznm kako to drugacije da objasnim ... obe stvari su dobre , ali za sebe ... smeta mi sto nemaju celinu, dok na 9390, 9384 nemam taj utisak, sve je uskladjeno (mislim na odnos pozadine u magli i prvog plana)
Bez obzira, fotka je pravi izazov za obradu jer su prirodni uslovi bili neverovatni, puni kontrasta. Super bi bila za neko fotorazgibavanje  :)
« Poslednja izmena: Maj 20, 2013, 01:16:16 pre podne od strane desha »
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #58 poslato: Maj 20, 2013, 01:52:54 pre podne »
http://www.filedropper.com/img9392

Knock yourself out :)

I ja bih voleo da vidim malo drugaciju obradu :)

Van mreže rmilenko

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Hallstatt
« Odgovor #59 poslato: Maj 30, 2013, 09:36:11 pre podne »
Slike - odlicne!
I sta ima veze ako poneka nije tehnicki savrsena?
Meni su uspele da docaraju tamosnju prirodu i, sto je najvaznije, navele me da razmisljam kako da posetim to mesto (i ,eventualno, pokusam da napravim jos ovakijeh slika  ;)).

Nego, nisi nam rekao koji CPL je zasluzan za crtanje onih boja?