Autor Tema: Sigma 150mm F2.8 EX DG OS Macro HSM  (Pročitano 2171 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Sigma 150mm F2.8 EX DG OS Macro HSM
« poslato: Septembar 21, 2012, 03:37:37 posle podne »
Cudi me da jos niko nije pomenuo ovaj izuzetan makrobjektiv - Sigma 150mm F2.8 EX DG OS Macro HSM
http://www.lenstip.com/index.php?test=obiektywu&test_ob=313
http://www.photozone.de/canon_eos_ff/667-sigma150f28oseos

Koristim Sigmu 150macro bez stabilizacije i prezadovoljan sam ovim objektivom, a posebno ostrinom. Ako je sacuvana ostrina ovaj telefoto makro objektiv ce biti savrsenstvo. Koliko sam cuo AF radi savrseno (sto je bila glavna mana kod starije verzije sto meni ne smeta jer za makrofotografiju koristim M-fokus). Novija verzija je po svemu usavrsena, a citao sam i veoma pozitivne komentare.
Cena je oko 1100evra kod nas sto je u odnosu na staru verziju nekih 400evra razlike, ali verovatno vredi.
Pominju da kod makrofotografije nema nekog efekta, ali se ja ne slazem sa time. Koristio sam micro nikkor 105VR i ono sto sam licno primetio i sto me je odusevilo je bas ta stabilizacija. Naravno, sto smo blize objektu snimanja stabilizacija manje vredi, ali ono sto niko ne pominje je stabilizacija slike na ekranu ili trazilu.
Evo o cemu se radi. Na velikim uvecanjima (1:1) slika na trazilu (ili displeju u zavisnosti sta gledamo pri fotografisanju) se trese koliko i nasa ruka (a veoma cesto slika bezi u ritmu lupanja srca). E toga nema sa stabilizacijom. Stabilizacija smiruje potrese dok gledate u trazilo ili displej tela i lakse cete sa stabilizacijom uspeti da objekat snimanja zadrzite na mestu (u granicama ekrana ili trazila) - to je licno iskustvo 100% provereno!
U kombinaciji sa telekonverterima, posebno TC 1.4X zbog kvaliteta slike, dobija se veca "milimetraza", a fotka kao sa 200mm (preciznije 210mm).
Mislim da je ovo veoma dobra investicija dok je Sigma 180/2.8 pretrano skupa  :)

PoZz

Van mreže puckons

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 484
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 150mm F2.8 EX DG OS Macro HSM
« Odgovor #1 poslato: Septembar 23, 2012, 12:20:10 posle podne »
samo da kažem da po svemu što sam pročitao, ovo je vrh objektiv. Već duže vreme merkam neki Macro objektiv i planiram pazar posle Ng, e a ovaj me objektiv bacio u bedaru, nema šanse da odvojim toliko para.
Canon 600d - Tamron 17-50 vc- Canon 50mm 1.4 -Tamron SP 70-300 f/4-5.6 vc - Canon 100 macro