Fotografija > Makro i close-up fotografija

018m42

<< < (8/9) > >>

zook:
благодарим Дешо... нисам се много бавио снимањем са старим објективима ово је један од ретких у задњих годину дана...

zook:
нисам доста дуго овде постављао, а нисам много ни користио старе објкетиве... ово је снимак од пре пар дана...

X-T20; K&F concept adapter PRO + MOG Primoplan V 1,9/58; 1/4000; f2,8; ISO 200; iz ruke...

DSCF bokeh 2023

oldtimer:
Lep rade ovi stari objektivi Zook

zook:
Наравно да раде, направљени су да раде... ова електроника ће бити неупотребљива кад буду престали да праве батерије за старије моделе или програмски ограниче њихову употребу на новим телима...
снимак са два Хелиоса 44-2 једног регуларног и једног модификованог да би се добио уврнути боке...
FUJI X-T20; ZY lens turbo II adapter+et7mm+KMZ Helios-44-2 2-58; f2; 1/7000; ISO200; stativ, oštro podnevno sunčevo svetlo...



arhi:

--- Citat: zook  Avgust 01, 2023, 08:07:30 pre podne ---престали да праве батерије за старије моделе

--- Kraj citata ---

CR123 je jedna od smor baterija za foto aparate, ja sam iskopao razne punjive varijante kao spas https://www.amazon.de/s?k=USB+CR123A+Lithium+Ion+Battery&crid=152JW0CV3NHVK&sprefix=usb+cr123a+lithium+ion+battery%2Caps%2C122&ref=nb_sb_noss

a za digitalna tela velike baterije, one stare nicd i nimh nisu neki preveliki problem da se zamene celije nemaju pamet nikakvu a one liio/lipo su skoro sve kinezi vec razbili i rade klonove tako da mislim da ne treba da se sekiras :D

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju