Autor Tema: Canon LP-E5 baterija Pitanje  (Pročitano 7931 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Canon LP-E5 baterija Pitanje
« poslato: Novembar 12, 2008, 09:53:14 posle podne »
Zanima me koliko u proseku traju originalne baterije? Evo konkretno me zanima ova baterija koja ide u paketu sa EOS 1000D?
Koliko slike mogu da se ispucaju sa jednim punjenjem? Normalno je da sve zavisi kako i u kojim uslovima se slika, blic ili ne....Ali prosecno...Iz nekog vaseg iskustva...Pretezno slikanje danju...Ili recimo 30 posto sa blicem i 70 posto bez...
Hvala...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon LP-E5 baterija Pitanje
« Odgovor #1 poslato: Novembar 13, 2008, 12:01:20 pre podne »
Ovo su podaci sa http://www.steves-digicams.com/2008_reviews/canon_rebel_xs_pg3.html :

The Digital Rebel XS (1000d) is powered by a Canon Battery Pack LP-E5 rechargeable battery. At normal temperature (73°F and above) it's good for ~600 pictures without flash or ~500 pictures if the flash is used 50% of the time. At colder temperatures (32°F and below) that number drops to ~500 or ~400 if flash is used 50% of the time. Using Live view mode also effects battery life, the number of possible shots drops dramatically. In normal shooting temps, you can capture ~200 shots or ~190 with the flash 50% of the time. In colder temps, these numbers drop by about 10 shots (180 without and 190 with the flash). The figures above are based on CIPA (Camera & Imaging Products Association) testing standards and are much improved over the battery supplied with the XTi.

The supplied LC-E5 compact charger required ~90 minutes to charge a fully depleted LP-E5 battery pack. The charger requires no separate power cord as this unit has fold-out prongs; making it a great travel companion.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3842
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon LP-E5 baterija Pitanje
« Odgovor #2 poslato: Novembar 13, 2008, 12:19:01 pre podne »
Ja sam cuo da za svoju Li-ion bateriju da se moze dopunjavati i kad nije skroz ispraznjena!?To sam cuo na jednom drugom forumu,pa tako i radim!Tesko se mogu kupiti u Sarajevu zamjenske baterije(kineske),gdje sam god pitao-nemaju!A planiram uzeti jos jednu rezervnu bateriju za ovaj Ixus,jer mnogo fotografisem kad odem na planinu(od 200 do 500 fotki u prosjeku napravim!).Dosta dugo traje ova Li-ion baterija,u odnusu na one punjive AA baterije koje upotrebljavam na starom Olympusu!Al eto,ne bih bas volio ostati na planini u sred fotografisanja bez baterije.
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon LP-E5 baterija Pitanje
« Odgovor #3 poslato: Novembar 13, 2008, 01:42:49 pre podne »
Da da da...dosta sam citao o svemu...jedino sam zadovoljan do sada sa Eneloop-om....ako ta originalna baterija traje koliko i eneloop, onda svaka cast...
U principu mnogo cenim mislenje recimo nekoliko clanova foruma koji imaju strasno veliko iskustvo, nemogu a da nabrojim (izvinjavam se ako zaboravim nekog), ali moram da izdvojim Crni_bombarder , Zareta, Voju, trucic itd itd...tako da iskreno vase misljenje koji svakodnevno koristite fotoaparat vise cenim nego ono mislenje koje nadjem na tim svetskim sajtovima...
:D

a tviti u pravu si...kada idem negde napolje i malo dalje od kuce ja slikam sve pa inda prebirem slike i nisam isto ispod 200....a eneloop strasno dugacko traje...nekad zna da ispuca i po 400 do 500 fotki ako se ne koristi blic...ali ovde spada i 80 posto palis gasis...objektiv ide gore dole...to ima ulogu isto tako....
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže trucic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Canon LP-E5 baterija Pitanje
« Odgovor #4 poslato: Novembar 13, 2008, 07:57:29 pre podne »
....veruj mi, baterija na 450D traje toliko, da se ne secam kad je napunjena....siguran sam da prebacuje preko 500 okidanja, ali stvarno o tome ne vodim racuna...sumnjam da je na 1000D nesto drugacije u pitanju, elektronika u apartau je makar slicna...bices spokojan gde god da odes, iznenadice te koliko je `zivela` i da je bila polu-prazna...pozzzz

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon LP-E5 baterija Pitanje
« Odgovor #5 poslato: Novembar 13, 2008, 12:50:50 posle podne »
Hvala na odgovoru....Nadam se da ce i ostalim clanovi koji procitaju ovu informaciju biti od velike koristi...
Hvala na odgovoru....

 ;)
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1604
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon LP-E5 baterija Pitanje
« Odgovor #6 poslato: Septembar 17, 2009, 04:36:53 posle podne »
A koliko vremena je potrebno da se napuni baterija na canonu 450d?

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon LP-E5 baterija Pitanje
« Odgovor #7 poslato: Septembar 17, 2009, 05:53:33 posle podne »
Mislim oko 3h.