Autor Tema: Fujifilm X-T1  (Pročitano 20373 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Fujifilm X-T1
« poslato: Januar 20, 2014, 07:23:12 posle podne »
Znam da mnogi koji prate scenu svjetskih zbivanja u foto-svijetu su vidjeli da dolazi nešto novo od Fuji-a, a mene iskreno zanima što misle  članovi ovog foruma pošto se većinom sve svodi na C/N  ;)   ...a zanima me i iz razloga što su izbacili neke zanimljive objektive i vidim da će dopuniti ponudu sa još više kako na papiru izgleda odličnih objektiva pa može malo i o tome  :)

izvor:
http://www.fujirumors.com/enjoy-more-x-t1-images-evf-specs-bigger-evf-than-e-m1/

..i onako malo specifikacija:
  • announcement January 28th (trusted source)
    bigger (x77 magnification) and better (high performance) EVF / (trusted +  anonymous sources)
    APS-C X-Trans sensor II (16MP) / (trusted +  anonymous sources)
    support for the UHS-II SD-card for super-fast writing speed / (trusted sources)
    dual SD-Card slot (trusted source)
    8fps with AF tracking / (trusted source)
    weather sealed body / (trusted sources)
    tilt screen (source who was right in the past, but not yet upgraded to trusted source + new source)
    SLR-type (Fujica) design / (source who was right in the past, but not yet upgraded to trusted source)
    name: X-T1 / (anonymous source + Fujifilm)
    WiFi
    ISO  up to 51200 (new source)
    smaller than the X-E2 (anonymous source)
    18-55 kit lens (anonymous source + other rumor sites)
    18-135 will be weather sealed (other rumor sites)
    in stores mid-February (other rumor sites + anonymous source)
    price range between X-E and X-PRO line / (new and anonymous sources)
    priced at 180,000 yen (other rumor sites) or $1,8000 (anonymous source)
    additional battery grip / (anonymous source)
    faster AF then X-E2 / (new source) [I think that this source confused faster writing speed with faster AF-speed]
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #1 poslato: Januar 20, 2014, 08:12:55 posle podne »
Mislimo da se Fuji uozbiljio!!!

Kazu da su stakla bezobrazno dobra. Sa cenama su poceli da se kontrolisu. Malo su oslusnuli trziste.

Sto se tice Olimpusa kao suparnika, meni ovo vise pije vodu jer ima APS-C
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #2 poslato: Januar 20, 2014, 08:22:22 posle podne »
Moram priznati da se ja mogu u budućnosti zamisliti sa nekim Fuji sistemom jer sam i ja dosta čitao po raznim blogovima da su im objektivi bolesno dobri...

Evo jedan link sa svim njihovim objektivima koje imaju i koje dolaze u skoroj budućnosti:
http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/xf_lens/roadmap/

Ja mislim da imaju dobru budućnost  ::)
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #3 poslato: Januar 20, 2014, 08:27:27 posle podne »
Oly sa svojim senzorom može da ostane u visokobudžetnoj point&shoot klasi i to mu je to. Što se tiče Fuji-ja... hmmm. Pitanje je koliko tu uopšte prostora ima na tržištu. Mislim da taj sistem neće biti nešto povoljniji od Sony a7(r) a tu već nema šta da traži pored FF senzora i Zeiss optike. Ono što a7-ici sada fali je dobar izbor optike, a to su najavili da rešavaju u toku ove godine.

Kada malo razmišljam kroz prizmu mojih potreba apsolutno ne postoji ni jedan sistem koji Nikonu prilazi blizu. Jedino gde eventualno/možda/kojim slučajem bi to u nekoj daljoj budućnosti mogao biti Sony ali o tom po tom. Do tada dalek je put.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #4 poslato: Januar 20, 2014, 08:50:51 posle podne »
Fuji uz Oly je meni ovdje najlogičniji izbor, Oly se može jedino vaditi na stabilizirani senzor i to je to, mada nije to tolika razlika u dimenzijama senzora. Mene kod Fujia veseli taj nekarakteristični senzor koji je u biti prb bio mana jer Adobe softver nije dobro radio sa njim pa su bili razni artefakti, sada je sve OK.

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #5 poslato: Januar 20, 2014, 11:47:54 posle podne »
Najviše sam postavio ovu temu o Fuji-u iz razloga što se sad može napravit ozbiljan sistem za svakoga ponešto... Uz ovo novo tijelo za kojeg se nadam da će biti dobro prihvaćeno, imaju objektive koje pokrivaju gotovo sve, pa samo da navedem neke:
FUJINON XF14mmF2.8 R
FUJINON XF18mmF2 R
FUJINON XF23mmF1.4 R
FUJINON XF35mmF1.4 R
FUJINON XF56mmF1.2 R  :o
FUJINON XF60mmF2.4 R Macro
FUJINON XF10-24mmF4 R OIS
FUJINON XF16-55mmF2.8 R OIS
FUJINON XF55-140mmF2.8 R OIS
+ druge jeftinije varijante...

Meni izgleda da ulažu puno truda, a to je zato što vide da imaju tržište... Meni kao krajnjem korisniku, bilo bi drago da se malo promiješaju karte  :)
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #6 poslato: Januar 21, 2014, 12:01:14 pre podne »
Kada malo razmišljam kroz prizmu mojih potreba apsolutno ne postoji ni jedan sistem koji Nikonu prilazi blizu. Jedino gde eventualno/možda/kojim slučajem bi to u nekoj daljoj budućnosti mogao biti Sony ali o tom po tom...
A Canon si zaboravio? CCC  ;D

Pozdrav

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #7 poslato: Januar 21, 2014, 01:41:07 pre podne »
Ne, naravno da nisam. Nikad ne reci nikad. Mada, šanse da se to desi ponovo jako su male. Ponavljaju se. Bez jasne ideje kud i šta dalje. Bez ikakvog pomaka na nešto bolje. Tapkaju u mestu i na kraju besomučno forsiranje videa na štetu fotografije bila je tačka razlaza. Kad malo razmišljam i sabiram sve u principu svaki sistem ima nešto primamljivo za ponuditi. Nešto zbog čega bih ga poželeo makar paralelno ili kao neki bekap Nikonu. Jedino me C bukvalno ne privlači ničim.

Sa druge strane Sony je za svaku pohvalu. Započeli su jedan novi, sjajan, totalno inovativan koncept koji verujem nikoga ne ostavlja ravnodušnim. Video sam i vertical grip. Sa gripom to postaje jedna sprava za ozbiljan rad. Pazi, sistem je koncipiran fantastično. Ideš u planinu, na teren, na putovanje... nosiš izuzetno malo telo bez gripa sa kompletom stakala koja ne prelaze polovinu težine sadašnjih sistema koje vučemo u torbi. Sa druge strane, ideš u studio - nakačiš grip i dobijaš ono što ti treba.
Kad uz to dodamo vrhunski senzor, koji je na crti sa ovim nikonskim i Zeiss stakla, nema tu ničeg više što se poželeti može. U stvari ima! EVF je nešto što ja ne mogu da svarim. Tu se nešto uraditi mora kao i na polju AF-a. Sve ostalo je vrh.

Naravno opet kažem... sve to pod uslovom da Nikon u dogledno vreme ne izbaci nešto slično ili bolje mada ne verujem. Oni se sporo "pale" na nešto novo, tradicionalisti su, ali kad se upale i kad krenu onda nema stajanja. Možda je tako i bolje.

I gde je onda tu Fuji sa njihovih svakako odličnim rešenjima?? Verujte da ne znam. Mislim da je prostora za ostale jako malo. Pitanje je po kojim cenama mogu ponuditi svoja rešenja. Evo nešto se nagađa da će cena tela ovog X-T1 biti oko $1.800. HA! Koliko će njih da plati toliku cenu kad za isti novac dobija daleko moćniji senzor u Sony-ju a7(r) ?? Optika koja fali brzo će se "skockati" jer Sony je to.

Možda grešim ali to je neko moje razmišljanje na ovu temu.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 21, 2014, 01:44:38 pre podne od strane DuxX »

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #8 poslato: Januar 23, 2014, 09:12:19 posle podne »
Ne bi htio otvarati novu temu pod objektive jer sam ovdje htio prikupiti neka saznanja općenito o Fuji sistemu, pa evo nešto o novom objektivu iz njihove radionice XF 56mm f/1.2 ($999)

Kako se po meni radi o vrhunskom komadu stakla, evo i par fotografija:

http://www.flickr.com/photos/25805910@N05/sets/72157640008036286/

http://www.laroquephoto.com/blog/2014/1/14/the-razors-edge-p3-the-fabulous-baking-crew

Mene je Fuji baš počeo privlačiti   ::)

Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #9 poslato: Januar 28, 2014, 09:36:04 pre podne »
Zvanicno i predstavljen.

Reklo bi se da je Fuji sa ovim modelom iskocio definitivno na prvo mesto mirrorles aparata. Jeftiniji je od Olympus OM-D EM-1, od kojeg ima i veci senzor, a jednako je zaptiven. E sad, jedina kvaka je u sirini izbora zaptivenih stakala. U najavi je XF 18-135mm WR... tako da, radice se i na tome.

16.3 megapixel APS-C X-Trans CMOS Sensor (same as X-E2)
 Phase detection AF in sensor
 EXR Processor II
 3inch tilting screen
 2.36m dot OLED EVF, with eye-detection, 0.77x magnification
 8fps with continuous AF, upto 47 shots
 ISO increased up to ISO51200
 Lens modulation Optimiser technology
 Wi-Fi
 FullHD video at 60fps
 Mic/Remote socket (same socket used for either function)
 Mic level adjustments
 Included EF-X8 flash, guide number 11
 Interval timer shooting, up to 999 frames
 Weather sealed magnesium alloy body
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #10 poslato: Januar 28, 2014, 10:59:25 pre podne »
Super samo bice dostupan u 5 zemalja na planeti a jedina krstena podrska koju Fuji ima je samo u Japanu, koji je bio i ostao njihovo primarno trziste. Da se razumemo, sokocalo mi se jako svidja i ima lepih teglica za ovaj sistem ali... pogledati prvu recenicu.
Ipak Sony je za sada, sto se mene tice, u tom smislu otisao najdalje ali da li ce i stici tamo gde je naumio zavisi od "velike koalicije"! ;D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #11 poslato: Januar 28, 2014, 11:15:49 pre podne »
Sondža ruleZ ;)
Mada, znate kako... što više igrača - lepše kolo!

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #12 poslato: Januar 28, 2014, 11:31:16 pre podne »
Evo su i prvi utisci... mislim čisto informativnog karaktera  :)
http://www.dpreview.com/news/2014/01/28/fujifilm-x-t1-first-impressions-review
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #13 poslato: Januar 28, 2014, 01:57:03 posle podne »
Meni se ovo svidja... Volio bih ga probati.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #14 poslato: Januar 28, 2014, 01:59:43 posle podne »
Hm, sad pogledah cijenu. 1600 eura sa 18-55mm F2.8-4.0 kit objektivom. Doduse, ovaj objektiv ima veci otvor blende od standardnih Nikon/Canon kit objektiva... Oni su vecinom 3,5 do 5,6 a ovaj je dosta bolji po tom pitanju.

Ali, svejedno, nije mala cijena... Jedino sto mi se izgled vise svidja, u odnosu na C/N konkurentne modele...

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #15 poslato: Januar 28, 2014, 06:27:12 posle podne »
Ja da imam pare na bacanje, ovo bi bio moj prvi izbor...tj. išao bi sigurno isprobati ga u namjeri da ga kupim  :)

Ali pošto nemam te pare, ići ću ga samo pogledati  ;D

....a ako će mi se onda sviđati, onda počinjem skupljati pare  8)

P.S...kakve su šanse za jedan review????

Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #16 poslato: Januar 28, 2014, 08:14:02 posle podne »
Imam sad jedno pitanje ovde... ovaj Fuji otprilike ima iste gabarite kao i OM-D, uz isto kvalitetnu optiku i uz istu cenu pri čemu nudi i veći tj. moćniji senzor. Dakle pitanje glasi: ima li neko ovde ko će pored nečega ovakvog poželeti OM-D sistem??

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #17 poslato: Januar 28, 2014, 08:25:48 posle podne »
A kad Canon izbaci milc sa APS-H senzorom ... :)

Salu na stranu, ovaj Fuji bas deluje ozbiljno. Sad, voleo bih da vidim te menije i uopste organizaciju... ali pored iskustva sa Df i spoljnim manuelnim kontrolama, nesto razmisljam koliko bi me uopste bilo pa briga za tim menijima.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #18 poslato: Januar 28, 2014, 08:28:51 posle podne »
Imam sad jedno pitanje ovde... ovaj Fuji otprilike ima iste gabarite kao i OM-D, uz isto kvalitetnu optiku i uz istu cenu pri čemu nudi i veći tj. moćniji senzor. Dakle pitanje glasi: ima li neko ovde ko će pored nečega ovakvog poželeti OM-D sistem??

Nema i mislim da oni na to najvise pucaju.. Po meni je to novo trziste na kojem bas i nemaju neku konkurenciju, a ocito da su trend sve manji fotoaparati s odlicnim IQ..
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #19 poslato: Januar 28, 2014, 08:42:53 posle podne »
Pa to oko dimenzija i vise nije neki trend. Mislim da su dostigli neki maksimum u minimalizaciji, i da zapravo mogu samo da rastu.  Rekao bih da su sada malo vise orijentisani na pravljenje sve boljih aparata, koji vise nisu polufabrikati.
''Ne moze da svane pre zore''