Autor Tema: Objektiv za modnu fotografiju, street style  (Pročitano 16467 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1604
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Objektiv za modnu fotografiju, street style
« Odgovor #40 poslato: Mart 04, 2012, 07:18:48 posle podne »
... i znanja.

Van mreže velicko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Objektiv za modnu fotografiju, street style
« Odgovor #41 poslato: Mart 04, 2012, 08:03:23 posle podne »
Polako ali sigurno, ovo sve više liči na slučaj @Rodoljub.  :screaming:

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Objektiv za modnu fotografiju, street style
« Odgovor #42 poslato: Mart 04, 2012, 08:47:25 posle podne »
gde se toga seti :o ;D

Van mreže Sara_ucker

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Objektiv za modnu fotografiju, street style
« Odgovor #43 poslato: Mart 04, 2012, 09:12:01 posle podne »
Ne, ljudi, nemam nameru da nekoga kopiram, niti sta slicno, nego kako se ne razumem u to, pokazati fotografije na foru kakve zelim mi je jedini nacin da vam na neki nacin kazem/pokazem sta zelim, a da ne kazem nista, jer nista posebno ni ne znam u vezi toga, zato i trazim pomoc, a kako dobiti pomoc ako vam ne pokazem sta mi treba (kad ne umem recima, onda slikama :) )? Tako da je link bloga i komentar kako mi se fotografije taj fazon svidjaju bas zbog toga. :)

Jedan od problema mi je sto te pare imam sad i ko zna kad vise. Srednja sam skola, pomoc za pare nisam trazila ni od koga, skupljala sam sto od svog 18. rodjendana, uzine, nisam izlazila itd, kako bih to kupila, tako da kako to sad potrosim za koji god objektiv, to mi je sto mi je. :)

I da, to mi je potrebno za slike outfit postova, modnih detalja, kao i modnih revija, u fazonu Fashion Selection itd. :))

Hvala na odgovorima. Pre svega cu poslusati savet da odluku ne donesem odmah,sacekacu da prodje neko vreme, da sama sa sobom razmislim i vidim sta i kako i tek tada cu doneti konacnu odluku. U svakom slucaju ste mi mnogo pomogli. :) Tako da vam ne bih vise smetala. xD

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Objektiv za modnu fotografiju, street style
« Odgovor #44 poslato: Mart 04, 2012, 09:20:06 posle podne »
Koliko poznaješ Photoshop ili neki drugi program za obradu fotografija?

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Objektiv za modnu fotografiju, street style
« Odgovor #45 poslato: Mart 04, 2012, 09:23:52 posle podne »
Neo ti je rekao...uzmi 50mm f1.8 II, koji je oko 110e...vidi da li ti se svidja, ako ti se svidja, onda ga ostavi, ako ti masi fokus i treba ti jos svetla, onda uzmi 50mm f1.4, a 50mm f1.8 prodaj za nekih 80-90e :D

Ja bih ti ipak preporucio neki blic, sa nekim difuzerom, tipa 430ex II, moci ces lakse da zamrznes pokret, imaces lampu koja ce ti pomoci da fokusiras u mraku...takodje, ako mnogo drzis aparat u portretnom polozaju, battery grip ce ti dobro doci, posto ce te ovako boleti ruke posle duzeg vremena...

evo kako bi ta masina trebala da izgleda...naravno, blic bi bio uvek okrenut ka gore i imao bi neki difuzer... :D

Canon EOS 550D with 430EX II Speedlite

E da...treba da naucis fotosop sto bolje :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Sara_ucker

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Objektiv za modnu fotografiju, street style
« Odgovor #46 poslato: Mart 04, 2012, 09:25:28 posle podne »
Koliko poznaješ Photoshop ili neki drugi program za obradu fotografija?

Samo osnovno, nista posebno. :) Sto? Ali jedna od mojih boljih drugarica zivi na Photoshop-u, tako da bih slike mogla da saljem njoj da mi ih sredi. Mislim, ako ti taj detalj znaci zbog razloga iz kog si pitao. :))

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Objektiv za modnu fotografiju, street style
« Odgovor #47 poslato: Mart 04, 2012, 09:30:14 posle podne »
Drugo, mozda sam ispustio ... ali mi se cini da ovde niko nije spomenuo Photoshop koji je ovde prilicno doprineo koloritu. (mislim na fotografije sa linka)
Da ne ponavljam nešto što je Zoran već napisao.Nadam se da si svesna ove činjenice i da sve ovo ipak nije zasluga objektiva koji je korišćen.

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: Objektiv za modnu fotografiju, street style
« Odgovor #48 poslato: Mart 04, 2012, 09:42:20 posle podne »
Pa bas tako...da su ovo slike koje su izasle iz aparata , to bi znacilo da je pokvareno nesto :P  xixiiiiixxixixxixixixix

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Objektiv za modnu fotografiju, street style
« Odgovor #49 poslato: Mart 05, 2012, 10:25:08 posle podne »
A kako bi umesto te trojke legao jedan 24-70?

p.s. Da ne ispadne da ludujem sa objektivima, podrzavam Neov i Uniqueov stav koji je sasvim razuman. Ta 50/1.8 nije ozbiljan objektiv, ali moze dati dobar uvid u to kakva slika moze da se ocekuje. Ja ne bih na to gledao kao kupovinu, vec kao na iznajmljivanje -das 30 EUR dobijes objektiv na 3 meseca. Ako bi mi to pomoglo da odlucim koji ozbiljan objektiv da kupim, to bih racunao kao dobru investiciju.
« Poslednja izmena: Mart 05, 2012, 10:35:59 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D