Autor Tema: rovinj, hr  (Pročitano 14056 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #20 poslato: Avgust 23, 2011, 08:11:51 posle podne »
pogledaću taj link (ovaj drugi hoću reć)...

i još par slika,za koje nitko doma nezna kad su slikane. trebao bi biti kraj 70tih, iako neznam zašto su onda slikane (ovako loše) jer su 74. već imali minoltin aparat,a tata je imao i zenita...
s obzirom da sam slikao sa istog mjesta, i to otprilike istu sliku, ovo mi vuče na 28mm objektiv, jedino neznam kada su ga kupili (jer su za minoltu imali 50mm i 28mm).
tek kasnije je kupljena af minolta sa 35-70 sigmom, ali ovo nije 35mm nema šanse...
ono šta me još više buni je šta na jednoj slici iz tog niza, na kojoj se vidi riva sa (današnjim) općinskim uredom uredno stoji namontirana satelitska antena, a satelitske su ovdje počele tek početkom 90tih. ta antena je danas na tom istom mjestu.

edit: a ne, nema više antene, ali je taj bijeli toranj na kojemu je bila antena i dalje na svom mjestu. a antene se sjećam da je bila... bila je ogromna, jedno 2 metra.
« Poslednja izmena: Avgust 23, 2011, 08:16:56 posle podne od strane miko.s »

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #21 poslato: Avgust 24, 2011, 01:43:54 pre podne »

  Meni bas odgovaraju ove fotke i taj tvoj dokumentarni izraz. Svaka "neugledna"ulicica, kaldrma, bicikli u haustorima, oronula fasada ... svakodnevnica zivota, pijaca, sve to evocira neku intimnu pricu. Naravno da sam subjektivan, nisam neki nostalgicar, ali Rovinj je bio gradic sa duhom i nadam se da je zadrzao svoju autenticnost. Inace, znam da su dosta glumaca i slikara dolazili u ono vreme, u Rovinj. ;)
  Odlicna ti je ideja, da postavis nocne fotke i one oko grada.
 
  Pozdrav
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #22 poslato: Avgust 28, 2011, 01:21:06 posle podne »
evo, bio vatromet jučer (poprilično jadan, ali ajde), i koncert 2cellos-a. par sličica:

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #23 poslato: Avgust 28, 2011, 01:22:30 posle podne »
nastavak

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #24 poslato: Avgust 28, 2011, 01:23:50 posle podne »
i koncert 2cellos-a, jedini koji su (po meni) nešto vredili.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #25 poslato: Avgust 28, 2011, 09:22:16 posle podne »
Prva koncertna i prva dva vatrometa mi se svđaju.Ona dokumentarna serija me nije baš oduševila.Fali mi ono nešto što bi me kao običnog posmatrača fotografija navelo da posetim Rovinj.Vi to slavite kraj sezone i odlazak dosadnih turista  :D

Van mreže Nikol@

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 587
  • Pol: Muškarac
    • nivovic
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #26 poslato: Avgust 28, 2011, 09:36:34 posle podne »
ovo su sulic & hauser jel? extra sviraju....
Hard Work Never Killed Anyone, But Why Risk It?

EOS 60D // Tokina 12-24 f4 // Sigma 35mm ART // EF 70-200 f4 IS // Pentacon 135 electric // Samyang 8mm fisheye
Nissin Di622 Mk2

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #27 poslato: Avgust 29, 2011, 02:06:23 posle podne »
to je (cini se) moj nacin slikanja... naravno da cu poraditi na tome, ali za sad je ovako.
ps - s obzirom da me nitko ne placa da reklamiram rovinj, to nije niti cilj ovih slika :)
i da - valjda slavimo kraj sezone, jer nakon vatrometa se ogromna kolicina gostiju pokupi doma.
a ovo su sulic i hauser da, i bili su super.

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #28 poslato: Septembar 01, 2011, 10:12:41 pre podne »
Pozdrav,

a meni je legla bas dokumentarnost price, vratila me za momenat u jedan prethodni zivot u kome je Rovinj dugo i cesto figurisao...

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #29 poslato: Novembar 11, 2011, 06:47:41 posle podne »
malo sam se igrao u photoshopu, i dobio ovo.
ovakav stil mi se sviđa, sa izolacijom subjekta, i hdr toning. malo sam ga pretjerao sa sharpanjem, ali više mi se sviđa.