Autor Tema: Canon 350d Remote Shooting ??  (Pročitano 4525 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Canon 350d Remote Shooting ??
« poslato: Oktobar 17, 2010, 11:19:12 pre podne »
Dakle, imam problem praćen poteškoćama da nateram netbook i Canon 350d u kanal zvani REMOTE SHOOTING, tj. opciju da kontrolišem aparat preko softvera na netbook-u.
Canon ima poslednji firmware, a na drugoj strani je 32-bitni Windows 7 

Za sada sam definisao dva softvera preko kojih je moguće kontrolisati aparat a to su Canon ZoomBrowser EX koji dolazi na disku uz aparat  i DSLR Remote Pro Breeze, dok je  problem, barem za mene ... činjenica da ovaj drugi radi samo sa aparatima koji imaji live view ... što 350d naravno NEMA.

Elem, kada pokrenem ZoomBrowser  trebalo bi da dobijem ovo,



Pa ovo



Medjutim, stari ZoomBrowser  v5 je očigledno je imao problem sa Win7, pa je aparat bio prepoznat ali nije mogla da se pokrene Remote Shooting opcija.
Morao sam da odradim update na v 6.5.1 ali je onda ovaj našao za shodno da 350d proglasi modelom koji nije podržan.

Da bi ova pisanija dobila formu pitanja, ... pitaću:

Ima li neko nekakvo rešenje?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 350d Remote Shooting ??
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 17, 2010, 12:25:01 posle podne »
Jesi možda probao da startuješ program u compatibility modu?

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 350d Remote Shooting ??
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 17, 2010, 01:29:34 posle podne »
Svojevremeno sam sa 350 kom ovo radio i sve je funkcionisalo bez problema. LV sam dobijao bez problema na monitoru od laptopa. U stavri ne LV vec momenat kad skljocne mi se prikazao na monitoru.

Doduse, XP je bio u pitanju.

Remote Shooting opcija je funkcionisala besprekorno. Ako bih izabrao duza vremena izmedju okidanja, budjenje iz slipe moda je radio odlicno.
« Poslednja izmena: Oktobar 17, 2010, 01:34:37 posle podne od strane Zarko Silic »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 350d Remote Shooting ??
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 17, 2010, 02:30:38 posle podne »
Zorane, na žalost, precizno znam koji je problem. :(

I Ti si ga pomenuo u jednom trenutku, a fazon je u tome da je 350D i za Canon softverski razvojni tim davno otišao u penziju. Podrška za 350D (u okviru EOS Utility alatke) je prestala od DPP-a verzije 3.2 (2007. godina, pa na dalje).

To znači da je vreme da počne da se druži sa oglasima, a Ti sa FF-om.

Jedino rešenje je da kupiš daljinski okidač i okidaš do besvesti, ali bez laptopa.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Oktobar 17, 2010, 02:33:43 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 350d Remote Shooting ??
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 17, 2010, 03:01:22 posle podne »
Zoki, lepo ti je rekao Storm, dakle prvo krenes sa ovim, a onda ides na ovo ili ovo :)  :P.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 350d Remote Shooting ??
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 17, 2010, 03:33:04 posle podne »
Jedino rešenje je da kupiš daljinski okidač i okidaš do besvesti, ali bez laptopa.

Ha, ... daljinski za njega košta 45 evrića, Canon RS-60 ... a kineska kopija me izadje mnoooogo manje.
Kada sam tražio da kupim taj originalni, njega nije bilo ... pa sam ''kao'' privremeno već sahranio kineska 2 komada.

Sada već mislim da je besmisleno da više ulažem u bilo šta što je vezano za 350d, pa htedoh da to premostim na ovaj način ... čak bi sličke direkt bacao na HDD ... i odmah gledao kako to izgleda.

Jesi možda probao da startuješ program u compatibility modu?

Ne treba compatibility, kada je verzija pravljena za windozu 7 ... a Canon kaže da bi to trebalo da radi, jer se 350d nalazi na listi podržanih.

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 350d Remote Shooting ??
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 28, 2010, 09:57:15 posle podne »
Instalirao sam kompletan Canon prateći disk koji dolazi uz 5dMkII i to za sada najbolje pijie vodu od svega.

Dakle, EOS utility odmah prepozna Canon 350d, ali da bih koristio Remote shooting, moram u meniju aparata da promenim tip konekcije sa Print/PTP na PC connection.
Ali, kada promenim na PC connection, kao da sam zabo ekser u laptop ...naprosto win7 ga ne vidi ni u kakvom obliku.
Čim vratim na Print/PTP, win ga vidi, i sve radi ... ali ne i remote shoting.

????
''Ne moze da svane pre zore''