Autor Tema: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!  (Pročitano 85099 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #180 poslato: Decembar 09, 2013, 06:56:24 posle podne »
Zato što je po CIPA standardu uključen i video kojega Df eto nema. Mislim da je ta baterija 1230mAh i zove se mislim EN-EL14A, ona bez A oznake je 1030mAh i zbog tih novih FW da ta sa A oznakom radi u starijim aparatima su krenuli problemi sa nekim neorginalnim baterijama. Ako je mogao D300 ili D700 sa starijom elektronikom i 1500mAh mogao istjerati preko 1000 snimaka ne sumnjam da će i Df biti blizu. Svakako me zanima, a pitao sam, što Storm kaže kakva se pokazala ta baterija u D5300 i u kojim točno uvjetima rada pa nisam mislim dobio odgovor.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #181 poslato: Decembar 09, 2013, 11:02:49 posle podne »
Malo sam dobio priliku da ispipkam ovaj aparat, i moram priznati da sam flipnuo tek 12 sati posle.

Ovo nije profi masina... nije za stock, nije za sport, nije za Damask. Ovo je zapravo amaterski aparat, bio on u rukama neke porodice ili picolovca samca, putnika namernika.
Ovaj aparat treba da ima svaka kuca, jednako kao i ves masinu, sudo masinu... :)

Velika je greska posmatrati ga iskljucivo kroz prizmu retro dizajna. Retro dizajn je usko vezan sa ergonomijom, a ona kod Nikona nikad nije bila sjajna. Ovo sasvim uspesno i bez disbalansa nosi svako staklo gabaritski jednako nekom prajmu do recimo 100 mm, dok je recimo neki tezi zum vec poveci zalogaj.
Komande su fantasticno poredjane, i ovo je zaista prvi put da neki digitalac zaista moze funkcionisati bez LCD ekrana, osim za pregledanje fotografija. Mali nedostatak je AUTO iso kao izbor na ISO kontrolnom tockicu. Sto se tice video mogucnosti, to mi ... veruj mi, nije ni palo na pamet ... i nedostaje mi jednako kao i pop up blic.

U prvi plan bih stavio ISO i sam senzor. Ovo je definitivno za moj ukus najbolji digitalni aparat ikada. Kako rekose... There is a new “Lord of Darkness”.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #182 poslato: Decembar 10, 2013, 11:53:55 pre podne »
Nikon sa najboljim koloritom do sada. ISO koji ostavlja doslovno sve druge za sobom i tako... Kad se sve to začini izuzetnom agilnošću, dizajn ostaje još i sporedan.

Jedan primer na ISO 7200 i LINK ka fullres snimku:

« Poslednja izmena: Decembar 10, 2013, 11:59:47 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #183 poslato: Decembar 10, 2013, 01:23:09 posle podne »
Jeste vi to već omastili brk?

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #184 poslato: Decembar 10, 2013, 02:41:29 posle podne »
Vidiš da se smješkaju kao klinci koji su upravo prstom poskidali sav šlag sa torte koja još čeka da se posluži ;D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #185 poslato: Decembar 10, 2013, 02:55:40 posle podne »
ISO koji ostavlja doslovno sve druge za sobom i tako...
Čeka, stani... a ulje na platnu, akvarel... ima li naznaka o tome? :) Šta će na sve ovo reći drugar alexlex? ;)

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #186 poslato: Decembar 10, 2013, 03:53:45 posle podne »
Alexlex ce da kaze da bi i stari flamanski majstori pozavideli na pastelnim bojama. Mozda Nikondzije konacno i dobiju sokocalo sa kojim mogu da rade portrete! ;D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #187 poslato: Decembar 10, 2013, 03:58:40 posle podne »
 :laugh: :laugh: otkud boje sad. Pusti boje čoveče. To samo Canon ima da valja  :P ... šta je sa detaljima, akvarelom i to mislim? O tome pričasmo skoro, valja li ovo čemu?

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #188 poslato: Decembar 10, 2013, 04:04:53 posle podne »
Vidim ovaj dan ce vama nikondzijama da postane crveno slovo u kalendaru, Sv.Orm84 hirotonisao Df! ;D
Dobro dobro, ajde provukli ste se ovaj put nekako! ;)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #189 poslato: Decembar 10, 2013, 04:06:16 posle podne »
@Bare
Zabavljamo se nekoliko dana sa ovom spravom i mogu reći da sam očekivao samo još jedan retro aparat, a dobili smo izuzetan FOTO (non-video) aparat čiji je retro izgled samo jedna sporedna karakteristika.

@DuxX
Boje su čudo, svega mi... Znam da si Ti poklonik ideje da su boje rešive. I u principu si u pravu, ali jaaaaako je zgodno kad otvoriš RAW pipneš klizač ili dva i snimiš, a da ne moraš da drljaš boje ne moraš da redefinišeš profil aparata, niti da skidaš šum. Malo je reći da me je aparat kupio onog trenutka kada sam na licu mesta (isti ovi uslovi) uporedio ono što su postigli 100D i D5300. Oba su se ugušila u šumu, koji je pojeo sve detalje i oštrinu, a pritom im je kolorit takođe dosta deformisan na high-iso pozicijama. Doduše, 100D se tu ipak nešto bolje snalazi u odnosu na D5300, ali zato Df...

Mnogi vole da kažu da ih high-ISO ne zanima. Kada radim za svoju dušu, ne zanima ni mene baš previše, iskren da budem. Ali, kad se nađeš u situaciji koja jednostavno ne ostavlja prostora za stativ i ISO manji od 3200/6400, sjajno je znati da uopšte ne moraš da paziš koliko će osetljivost visoko da odleti. Lord of darkness mu je definitivno najprikladnije ime. Akvarel se pojavljuje tamo na ISO25600-51200. Jedina marketinška vrednost je 204800, ali je i to već H4 (4 blende softverskog boost-a!!!), pa i nije neočekivano.

Što se detalja tiče, već nakon letimičnog poređenja, vidi se da je D600 u jasnoj prednosti... D800 da i ne pominjem. ALI, imućniji stockeri bi ovi ipak mogli da upotrebe, jer bi stock agenciji mogli da dostave fotografije kakve drugi ne mogu, jer ne može se svaka scena kontrolisati svetlom. U tom smislu, podići ISO malo jače, sa ovim  aparatom dobija novu dimenziju upotrebljivosti, pa ko ume da iskoristi, može odlično i da unovči. Očekivao sam da je identičan sa D4, ali ispada da je i bolji. Očigledno je da je senzor iz D4 samo osnova, a da je na njemu nešto rađeno. I to je ogroman plus!

Pozdrav
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2013, 04:13:49 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #190 poslato: Decembar 10, 2013, 04:33:04 posle podne »
Očekivao sam da je identičan sa D4, ali ispada da je i bolji. Očigledno je da je senzor iz D4 samo osnova, a da je na njemu nešto rađeno. I to je ogroman plus!
Po nekim najavama koje sam video, očekivao sam neko poboljšanje u odnosu na D4 pre svega u highISO domenu. Ne nešto veliko ali prošlo je relativno dosta vremena od D4 pojave i bilo je prostora za dalju nadogradnju. Drago mi je da čujem da je pomak evidentan.
Po onome što sam pročitao svi sugerišu na vizualeno isti kvalitet fotorafije na nižim ISO vrednostima u poređenju sa D4 ali ti si prvi koji sugeriše na primetno bolje očuvanje kolorita na visokim ISO vrednostima. Vredna informacija.

P.S. gornji primer na ISO7200 zaista obećava

Vidim izašla i galerija na dpreview
http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/albums/nikon-df-samples-gallery#page=1

Što se galerije tiče... šta znam, meni fotke na nižim ISO vrednostima deluju očekivano dobro. One baš na visokim tipa  ISO9000 i sl. što reko alexlex meni to sve dođe akvarel. ;) Možda profesionalna deformacija i navika na super-čiste fotke jer radim uglavnom do ISO400 ;)

Sad navratih da proverim i DxO i ima se šta videti. Najbolje ocenjen senzor do sada u highISO.
http://www.dxomark.com/Reviews/Nikon-Df-review-New-low-light-champion/Nikon-Df-Versus-Nikon-D4-Competitive-Edge
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2013, 05:03:46 posle podne od strane DuxX »

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #191 poslato: Decembar 10, 2013, 08:58:07 posle podne »
Dragane i Zorane, moram reći da vam zavidim na druženju sa Df-om. I moram reći da su se moje slutnje pokazale točnim da je to aparat za visoki ISO kakav nema. Jedan moj prijatelj sanjari o Df-u, koristio bi ga na svadbama i to uglavnom sa primeovima, mislim da je tu, a vi se slažete, ovaj aparat dušu dao. Moram reći da je i meni primamljiv.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #192 poslato: Decembar 10, 2013, 09:45:11 posle podne »
Pa ne znam koliko je svadbe sa onim retro kontrolama ali ne smunjam da će biti onih koji će pokušati. ;)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #193 poslato: Decembar 10, 2013, 09:51:34 posle podne »
Pa pazi, kontrole tu mogu samo da pomognu. Sve je direktno i omogućava da koriguješ bez da gledaš u bilo kakav displej. A pritom, ovaj aparat je (provereno u praksi) moguće koristiti identično kao i klasični moderanDSLR, pomoću prednjeg i zadnjeg kontrolnog točka. ISO jedini nema svoj taster, nego mehanički točak, ali se i on jednim klikom prebacuje na AutoISO koji je na Nikonima i inače izuzetno dobro skockan, tako da - nema zime. ;)

Jedini zajeb (nekim pojedincima) može biti izostanak popup blica i (samim tim) bežične kontrole bliceva. Ako zatreba, potrebni su okidači ili jedan blic na samom aparatu koji će da okida ostale. Suštinski je ovo dosta brži/agilniji aparat od D600, koji se već prilično odomaćio kod svadbara.

Pozdrav

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #194 poslato: Decembar 10, 2013, 10:50:03 posle podne »
Ako sam dobro shvatio kontrole su takve da se mogu, a ne moraju zaključati?

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #195 poslato: Decembar 11, 2013, 12:47:48 pre podne »
Tako je!
Možeš ga koristiti mehanički, kao filmaš, a možeš da ga staviš na poziciju 1/3, gde se ekspozicija normalno "rolja" kontrolnim točkićem. Za blendu se to i inače podrazumeva, pa jedino ISO mora da se vrti točkićem ili uposli AutoISO sistem, koji funkcioniše izvrsno i može mu se 100% verovati.

Pozdrav

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #196 poslato: Decembar 11, 2013, 12:15:17 posle podne »
Da li je tacno da Df nema self tajmer?

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #197 poslato: Decembar 11, 2013, 05:28:01 posle podne »
Nije.
Ima polugicu kojom se menjaju režimi okidanja i ima sve što i ostali. Nema IC prijemnik, pa ne može da se okida telefonom ili bežičnim daljincem.

Pozdrav

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #198 poslato: Decembar 11, 2013, 06:15:46 posle podne »
Kada je za očekivati preview?

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #199 poslato: Decembar 11, 2013, 06:57:17 posle podne »
Soon. Stay tuned. ;)

Pozdrav