Autor Tema: 19 najskupljih fotografija  (Pročitano 2663 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
19 najskupljih fotografija
« poslato: Jun 23, 2013, 09:30:51 pre podne »
Ne znam tacno kako bih okarakterisao pojedine fotografije, ali je cinjenica da dosta njih ima necega. Recimo Nautilus- Edward Weston slika br 14. (za koju evo tek sada vidim da toliko kosta) bila je okidac da kupim tu knjigu sa tom fotografijom. I zaista, kad malo duze gledate radove tih starih majstora... zapitate se u jednom momentu: Nije li sve vec fotografisano?
Pitanje je sasvim na mestu ako za redom pogledate radove Ansela Adamsa, Richarda Avedona... ili pomenutog Edwarda Westona.

Naravno, cene su sulude ... a jos mi je ludje da se na listi nalazi i Dimitry Medvedev. (imamo negde tu temu, ako se dobro secam... i to bas za ovu fotografiju)


The 19 most expensive photographs ever sold


PS
 Untitled(Cowboy)-Richard Prince br. 12. je bas bila hit pre 20-ak i kusur godina. Secam se da smo je kopirali samo tako. :) Isece se fotografija iz casopisa, stavi na hamer natopljen nitrorazredjivacem (ispod je staklo, kako bi povrsina bila ravna) i onda se prelazi valjkom, sve dok se fotografija ne prenese na njega. Onda se to isecka u zeljene dimenzije, urami i okaci na zid :) :)
Zenski pol je bas ludovao za time :) ... valjda su bile opcinjenje tom slobodom, Marlboro kaubojem i tako to :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: 19 najskupljih fotografija
« Odgovor #1 poslato: Jun 23, 2013, 10:44:00 pre podne »
Moji favoriti su 12, 13, 15. Posebno 13 koja mi je dobra na toliko nivoa. To je ta vizija koja izgleda tako jasna i laka naknadno, ali ko da se sjeti toga unapred  ;)

Ja ne kapiram, sta je placeno kod ovih fotografija tolike pare? Negativi, orginal?
Kakva prava sad nose novi vlasnici?