Autor Tema: JpegCrops i ''razvijanje'' fotografija  (Pročitano 3263 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
JpegCrops i ''razvijanje'' fotografija
« poslato: April 28, 2010, 09:47:41 pre podne »
Pre nego odnesete slike na ’’razvijanje’’ u foto radnju, bilo bi dobro da pogledate kako će to izgledati na papiru.
Ljudi obično ne uočavaju razliku u formatima koje prave određeni fotoaparati, kao što je 4:3 ili 3:2, i ne dovode to u vezu sa formatom i dimenzijama papira na kome se slike izrađuju, kao što je 10×15, 13×18 i slično.
Pre nego fotografije odnesete, pogledajte ih kroz JpegCrops
Fotografije možete kropovati odmah, bez gubitka na kvalitetu.

Za primer sam odabrao dve fotografije, u 4:3 i 3:2 odnosu, a u pripremi za štampu u popularnom tzv. ’’svadbarskom’’ formatu, 13×18cm




''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: JpegCrops i ''razvijanje'' fotografija
« Odgovor #1 poslato: April 28, 2010, 11:13:11 pre podne »
Ja koristim slican programcic kada izvlacim 100% cropove na ISO poredjenjima nekih modela, jako je jednostavan i praktican.

Van mreže -djole-

  • Član
  • **
  • Poruke: 215
    • Pogledaj profil
Odg: JpegCrops i ''razvijanje'' fotografija
« Odgovor #2 poslato: April 29, 2010, 12:28:52 pre podne »
heh sjajna stvar. hvala veliko

ovo me mozda spase... zadnji put kada sam stampao fotke u jednoj randji zamolim zenu da mi ih oni ne kropuju, tj. da ostave bele ivice gde ima viska. ona mi se kaze u fazonu "hvala sto ste mi napomenuli, nema problema, sacuvacemo vase kadrove"... dolazim kasnije po fotke, zena nije tu vec neki matori lik... predaje mi fotke... sve iseceno. platio sam i izasao, naravno kod njih ponovo necu otici. mozda cu imati vise srece u sledecoj radnji (: