Autor Tema: Potrebna Nikon pomoć opet :)  (Pročitano 2413 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bobislav_Bob

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Potrebna Nikon pomoć opet :)
« poslato: Mart 13, 2015, 08:20:43 posle podne »
Nakon kupovine D3300 i kit objektiva 18-55 pre par meseci čvrsto sam odlučio da mi ništa više ne treba ...

Pa eto malo onda kupih 4 x 85w fluo rasvetu ... Lightbox ... Kisobrane ... Pa onda malo i komplet blic glava ... Softbox ... Pa Nikon objektive 55-200 i onda 50mm 1.8 G sa kojim sa prezadovoljan.

E sada imam sledeći potez, a to je NIKON 40mm f 2.8G AF-S DX Micro koji mogu dobiti dosta povoljno nov.

Fotkam često neke minijature, nakit, lego figure, hranu i zanima me da li ću dobiti nešto sa ovim objektivom u odnosu na ovaj 50mm 1.8 G ?

Hoću li videti napredak ? :)

A onda je sledeći korak NIKON 10.5mm f 2.8 IF-ED AX DX Fisheye ...

Eto ako neko ima iskustva sa ova dva objektiva, puno bi mi pomogao ... Unapred zahvalan !!

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna Nikon pomoć opet :)
« Odgovor #1 poslato: Mart 13, 2015, 08:33:09 posle podne »
Najbolje, probaj na licu mesta i onda ćeš dobiti najtačniji odgovor

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Potrebna Nikon pomoć opet :)
« Odgovor #2 poslato: Mart 13, 2015, 10:34:24 posle podne »
Samim tim što je u pitanju makro objektiv, dobićeš mogućnost da objektu fotografisanja priđeš veoma blizu i dobiješ mnogo veći stepen uvećanja. Rad u makro domenu je prilično drugačiji od konvencionalnog fotografisanja, tako da nema dileme da je promena neminovna. E sad, da li na bolje ili ne, to je već individualno.

Ako fotografišeš to što si naveo, onda nema nikakvih dilema da ćeš dobiti mnogo. Posebno na detaljima i na kompozicijskim slobodama, pošto ćeš u većini slučajeva čak i sa vrlo malim predmetima moći da ispuniš ceo kadar.

Na tvom mestu, ja bih kupio 40mm micro. Nemaš šta da izgubiš, jer za koliko god da ga preprodaš (ukoliko ti se ne svidi), nećeš izgubiti skoro ništa.

Pozdrav