Autor Tema: Универзални окидач, TriggerTrap ,креће у производњу  (Pročitano 3918 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Универзални окидач, TriggerTrap ,креће у производњу
« poslato: Decembar 18, 2011, 08:19:09 posle podne »
Универзални окидач за фото-апарате, TriggerTrap, је лаган, осетљив на ласерски зрак и тон, може се програмирати и има функцију окидања у постављеним временским размацима. Такође има и улаз за спољне уређаје. Конструисан је око Arduino open-source aрхитектуре, што значи да се окидање може програмирати као реакција на готово било који електрични потицај. TriggerTrap је компатибилан са великим бројем апарата са којима комуницира преко кабла или инфра црвеног спектра. У продавнице стиже у фебруару по цени од око $125

http://www.dpreview.com/news/2011/12/05/TriggerTrapentersproduction
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Универзални окидач, TriggerTrap ,креће у производњу
« Odgovor #1 poslato: Decembar 18, 2011, 08:29:40 posle podne »
Ih, imamo mi domaći proizvod tih mogućnosti, delo našeg člana Ivana Pernjakovića (aka Lord Ivanhoe), i to već duže vreme. ;)

Uređaj za high-speed fotografiju: LINK

Pozdrav

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Универзални окидач, TriggerTrap ,креће у производњу
« Odgovor #2 poslato: Decembar 19, 2011, 12:18:54 posle podne »
Slazem se da ima i kod nas ali je njegov uredjaj skuplji. Koliko se secam pre vise od godinu dana je trazio 150e. To je skoro 50% vise od ovog gore... plus nema neke garancije.

Puno para malo muzike.

http://triggertrap.com/2011/12/04/triggertrap-what-does-it-do/

Za sve to sto moze 125$ uredjaj treba platiti "nas" 200e.
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2011, 12:24:27 posle podne od strane STELLANOVA »
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Универзални окидач, TriggerTrap ,креће у производњу
« Odgovor #3 poslato: Decembar 19, 2011, 12:37:39 posle podne »
Mislim da grešiš. Ovaj uređaj za isti novac može isto - i on mora da se nadogradi da bi radio sve što piše. Tamo je to i navedeno. Osnova može da podrži sve nabrojano, ali ne omogućava to u klot varijanti, već morao da se dodaju i prateći moduli koji će očitati trenutak okidanja.

BTW, Ivan nudi garanciju koliko mi je poznato i sve probleme otklanja daleko brže nego ijedan servis. Pogotovo što ne mogu da zamislim da će servis za ovaj linkovani uređaj postojati na udaljenosti manjoj od 5000 km. ;)

Pozdrav

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: Универзални окидач, TriggerTrap ,креће у производњу
« Odgovor #4 poslato: Decembar 19, 2011, 12:49:47 posle podne »
eto malo smo obnovili temu,podsetili. stize konkurencija sto nije naodmet , bice i uporednih testova ;-)
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Универзални окидач, TriggerTrap ,креће у производњу
« Odgovor #5 poslato: Decembar 19, 2011, 01:20:57 posle podne »
Pa i nije bas tako kako kazes StORM48. Ovaj uredjaj kosta 125$ u klot varijanti a onaj "nas" 195$. Koliko znam "nas" nema mogucnost dodatnog programiranja dok Triggertrap ima:

Citat

In addition to all of that, Triggertrap will have an USB port, which you can use to add your own functionality to the device by programming it.


Sto se tice funkcionalnosti svi modovi su ukljuceni u klot uredjaj sto tamo i pise:

Citat
The Triggertrap has have five built-in modes (although you can add your own, if you want to. More about that later). Just as a quick refresher, the modes are:

    Light trigger
    Laser trigger
    Sound trigger
    Time-lapse
    Auxiliary

You can select these modes by pressing the Mode button, it’ll cycle through from mode to mode.

Dalje postoji i objasnjenje sa svaki od modova i svi su podrzani. Ne znam gde si procitao da nisu?

http://triggertrap.com/2011/12/04/triggertrap-what-does-it-do/

Da ne govorimo o dizajnu i izgledu. To je stvar ukusa ali ovaj Triggertrap mi deluje lepse i funkcionalnije.
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Универзални окидач, TriggerTrap ,креће у производњу
« Odgovor #6 poslato: Decembar 19, 2011, 01:47:49 posle podne »
Nema laser, kao što nema ni Ivanov. Nema adapter, kao što nema ni Ivanov. Ti dodaci moraju da se dokupe posebno, u zavisnosti od aparata.

E sad, ja kod ovog Triggertrap-a ne nalazim mogućnost okidanja rasvete, što Ivanov uređaj može. Možda grešim...
"Programiranje", odnosno mogućnost kačenja custom receptora postoji i na Ivanovom, tako da...

Da se razumemo - ne glumim ja ovde komercijalnog referenta, već samo ukazujem na to da to već postoji i da se može kupiti kod nas. S obzirom na podršku i da se uređaj pravi u vrlo malim serijama (ako se uopšte može govoriti o serijama), cenovna razlika nije strašna, a ja lično se osećam sasvim dobro kada mogu da kupim nešto što je napravio naš čovek. Kada je formirana cena, Ivan je sve nas pitao "koliko nije mnogo"... a u krajnjoj liniji, osim ako neko ne ponudi ovde taj uređaj po toj ceni, on će teško ispasti jeftiniji kada se sve sabere. O garanciji da ne pričamo. Više bi koštalo slanje na servis, nego kupovina novog.

Naravno, svakom je na raspolaganju izbor, pa zato... ;)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2011, 01:50:29 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Универзални окидач, TriggerTrap ,креће у производњу
« Odgovor #7 poslato: Decembar 19, 2011, 02:11:32 posle podne »
Khm, Ivanov uredjaj nema laser/svetlosni senzor. Mora da se dokupi. Ovaj ima ugradjen i 70$ je jeftiniji. Adapter je iste cene.

Sto se tice okidanja rasvete sve pise tamo :)

Citat
Can I use the Triggertrap to trigger a flash?

Yes, very easily. You can get the adapter you need in the Triggertrap Shop, or you can fashion your own rather easily.

Ne znam da li Ivanov uredjaj ima "power saving mode" :

Citat
We have implemented a power-saving feature, so that when you’ve set up your Triggertrap, it goes into ‘sleep’ mode. This disables the touch-sensitive buttons and the display, so it can run in the background. This means that the batteries will last much longer, and you can just leave it to do its thing while you go to the pub.

Takodje ne postoji mogucnost kacenja na PC i napajanja preko USB-a dok nema baterija u uredjaju.

Citat
The Triggertrap can also be powered via the USB port, for extra-long projects. Plug it into the wall or a computer using the Micro USB port, and you can take photos until the earth runs out of electric power.

Sto se tice programiranja mislio sam na Arduino koji je podrzan od strane Triggertrap-a tako da moze komplet sve da se programira.

Takodje ovo je veoma bitna stvaka, bar meni:

Citat

In addition to all of that, Triggertrap will have an USB port, which you can use to add your own functionality to the device by programming it. We’re working on making the Triggertrap Arduino compatible, so you should be able to use the Arduino programming environment (which is based on the Processing programming language) to create your own features and functionality. The USB port also means that if we add additional functionality to the Triggertrap later, you can do a software update!

Opet, mislim da je razlika u ceni od preko 90$ velika a nema nijedne prednosti, osim sto moze da se kupi u Srbiji bez placanja dostave i maltretiranja rodjaka iz "inozemstva" :-)

Izbor naravno postoji, kupiti 90$ skuplji uredjaj u home made varijanti ili nesto sto ulazi u serijsku proizvodnju i ima tim ljudi iza sebe i bolji podrsku i funkcije :-)


Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-