Autor Tema: - P O R T R E T I -  (Pročitano 11130 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
- P O R T R E T I -
« poslato: April 18, 2015, 07:16:17 posle podne »
da okacim i neke portrete za promenu  :)

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #1 poslato: April 21, 2015, 12:56:13 posle podne »
jos jedan...

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #2 poslato: April 22, 2015, 06:38:38 pre podne »
meni je fenomenalno kako ta decica imaju velike, lepe okice...
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #3 poslato: April 27, 2015, 10:11:18 posle podne »
...

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #4 poslato: April 27, 2015, 10:26:23 posle podne »
Po meni je obrada preterana , sa fotografske strane nemam zamerki, ali obrada mora da bude umerena posebno kad su portreti upitanju :)

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #5 poslato: April 28, 2015, 09:11:07 pre podne »
Slazem se sa Serb-om prvo kada sam ugledao obrada je unistila ovu lepu decu, kao da su beskucnici! I mnogo prljavih fleka ima, ja mislim da je ovo neki  HDR bez kontrole...

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #6 poslato: April 28, 2015, 09:33:32 pre podne »
Kad fotografišeš decu,... čučni. Neka ti objektiv bude u ravni sa njihovim očima.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #7 poslato: Maj 11, 2015, 11:10:07 posle podne »
hvala na komentarima  :)
smatram da obrada nije preterana, jer sa svim mrljama od igre kod dece samo doprinosi opisu date licnosti. mrlja od cokolade, prasina od igre its....daju zivost i opis daleko veci od nekog bjuti/fejsn glancanja.
ne vrsim obradu nuzno po tom principu, ali ove mi tako upale u oko.
objektiv nije bio u ravni sa njihovim ocima jer sam hteo drugaciji pogled da upute ka aparatu.  :)

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #8 poslato: Maj 11, 2015, 11:12:27 posle podne »
...

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #9 poslato: Maj 12, 2015, 08:30:27 pre podne »
Ni meni se ne sviđa obrada.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #10 poslato: Maj 12, 2015, 09:23:12 pre podne »
I meni deluje kao preterana obada, uopste ne istice karakter kod dece. Kao sto neko napisa deluju kao beskucnici.
Slazem se da treba da se vidi sve kod dece od fleka do mrlka ali ne i da se to naglasava. Deca ipak odisu vedrinom pa takva i obrada treba da bude a mracna i grungy
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #11 poslato: Maj 12, 2015, 12:27:51 posle podne »
Sta im radis da budu ovako prljavi i siromasni? :D

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #12 poslato: Maj 12, 2015, 02:28:18 posle podne »
Tony a ja bih hteo da ohrabrim Tvoj rad. Možda ne obradu, svakako ne, ali ideju to da. Nažalost, i neka prijatelji sa foruma oproste, ovo je deo sveta u kome živimo. Da ne kritikujem i ne hvalim na prazno evo i suigestije: pokušaj sa još krupnijim planom, probaj da insistiraš na izrazu lica, sjaju u očima, na detaljima, uhvati "onaj" trenutak. To se može samo ako napraviš mnogo snimaka, pa neke odbaciš, naravno. Izbegavaj preširok plan. I, samo napred!

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #13 poslato: Maj 13, 2015, 09:19:32 pre podne »
oldtimer ne slazem se sa tobom, jer ovde nije lepo prestavljeno ovo su sve lepa i kulturna deca da bi ih neko napravio da izgledaju kao klosari, ne vredjam niciji rad ali uzmi necije dete odradi ga ovako i daj mu fotografiju i vidi da li ce biti odusevljen!

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #14 poslato: Maj 13, 2015, 10:06:22 pre podne »
Sve zavisi kako ko shvati ovaj rad, meni smeta ugao iz koga je fotografisano ali obrada je sad stvar ukusa. Mozda se neko naljuti ali ima i onih kojima ce se svideti da mu ovako odradis klince, ovo ti kazem zato sto sam ja radio sa svojim klincima neke fotke pored Cire (parna lokomotiva) u tom nekom fazonu i meni je bilo OK ali sam ja takav tip koji se stalno kezi i zeza pa to radim i na svoj racun. E kad je videla supruga to je vec bila druga prica, njen prvi komentar je bio da joj lice na ratne sirocice koji stizu u Ausvic :)
U prevodu ovo znaci odradio si eksperiment, nije bas pozitivna kritika pa tako da imas neku predstavu gde si pogresio i sad pazi sta radis sledeci put ;)

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #15 poslato: Maj 13, 2015, 10:44:22 pre podne »
Da li nisi uzeo i objavljivao po forumima nego si uradio test da vidis kako bi to ispalo :)
Slazem se ja da treba sve probati ali ovde su od pocetka komentari ljudi koji znaju nesto o fotografiji bili negativni, a nastavljeno je razumes...

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #16 poslato: Maj 13, 2015, 01:23:34 posle podne »
samo komentarisite, negativno-pozitivno, nemam frke s tim. zbog toga sam i okacio fotke  :D

inace, oldtimer je lepo rekao, ovo je svet u kome zivimo. fotograf je tu da zabelezi i trenutke koje svet, rekao bih, svakodnevno izbegava. deca u sustini nisu beskucnici, ali u potpunosti zazmuriti na to sto neka ipak jesu...e sad, ukus po pitanju predstave istih je normalno razlicit, i sto je meni zanimljivo je to da ljudi uglavnom vrisnu nepotrebno, zbog ovakvih fotki. meni je, recimo, besmisleno da fotkam namestene, nasminkane foto-modele kao iz nekog magazina koji reklamira sminku. fotke u kojima stil pojede supstancu i ostane fotosop...

drago mi je sto su fotografije izazvale i socijalnu reakciju, a ne samo tehnicku  ;)

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #17 poslato: Maj 13, 2015, 02:01:47 posle podne »
Pogresno si shvatio zamerke, ne treba se bazirati samo na namestene modele i PS ali treba voditi racuna o nekim stvarima.
Kritike su upucene na kadriranje odnosno tvoj polozaj u odnosu na decu (Rodic ti je vec napomenuo ovo kako se radi) i na agresivnu obradu (po misljenju vecine preteranu).
Ovo nekako deluje previse dramaticno, sam si pomenuo da se trebaju videti mrlje od cokolade i prasine ali one ovde ne izgledaju tako. Sto neko vec rece podsecaju na sirocice bez igde ikoga.
Probaj sa malo manje ostrine i bez tih filtera u obradi, probaj malo drugacije da uradis konverziju u CB.

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #18 poslato: Maj 13, 2015, 04:37:47 posle podne »
Meni se dopada obrada na drugoj fotografiji, i samo na drugoj...

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #19 poslato: Maj 13, 2015, 10:49:48 posle podne »
Sta im radis da budu ovako prljavi i siromasni? :D

oldtimer ne slazem se sa tobom, jer ovde nije lepo prestavljeno ovo su sve lepa i kulturna deca da bi ih neko napravio da izgledaju kao klosari, ne vredjam niciji rad ali uzmi necije dete odradi ga ovako i daj mu fotografiju i vidi da li ce biti odusevljen!

Bez zamerke Goxy, ali malo ga pretera s epitetima. Siromastvo je sastavni deo zivota mnogih ljudi na ovoj Planeti, posebno dece, sto ne zanci da su manje adekvatni kako bi se nasli na necijoj fotografiji.
Verujem da je stvar licnog ukusa, kome ce se sta vise svideti..."musavi klinci" uhvaceni u igri, ili namontirani, prikazani u srecnom okruzenju svojih vrsnjaka ili roditelja, koji treba da predstavljajvu "idealnu familiju" i doneti bolju prodaju fotografija na "stocku".
Realnost je mnogo surovija nego li mi to zeleli da vidimo... ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II