Autor Tema: Malo portreta od mene...  (Pročitano 128828 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #340 poslato: Avgust 03, 2015, 10:48:54 pre podne »
Hocu i ja u kafic, hocu i ja u kafic :)

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #341 poslato: Avgust 03, 2015, 10:56:46 pre podne »
Moze drugari idemo jednom priliko ne na kaficu nego na neku klopu tipa dobar rostilj ili tako nesto, zavisno sta volite :) Ne mogu da vam obecam zbog svojih obaveza ali voleo bih zaista pre nego sto odem za spanuiju krajem meseca, Goxy89 sam to davno obecao, a ne volim da pricam u prazno, na zalost obaveza su ozbiljan ometajuci faktor za tako nesto...

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #342 poslato: Avgust 03, 2015, 12:27:48 posle podne »
Ne dopada vam se predlog ?

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #343 poslato: Avgust 03, 2015, 12:30:27 posle podne »
Ico moram da ti odgovorim ...Posto ja uglavnom dajem savete i na kraju budu jalovi predlazem da se jos neko javi da neki smislen komentar posto ocigledno moji nisu. Dobio je najkraci moguc opis retusiranja i link ka odlicnom tekstu i sajtu , ako je to jalovo , neka neko drugi odvoji vreme i neka savetuje. Nenadu ocigledno moji saveti ne trebaju i pretvaraju se u ovo sto se pretvaraju necu mnogo komentarisati vise...Kome treba nesto nek mi posalje pp nije problem, ali da ucestvujem u ovim i slicnim raspravama vise necu. Ovo pisem bez ikakve ljtnje prema ikome ali vidim da je besmisleno da trosim svoje a i tudje vreme .


Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #344 poslato: Avgust 03, 2015, 01:05:59 posle podne »
^
Sta je sad tebi brate mili, sta sam tebi rekao da mi je da znam sto te je uvredilo ??? O kakvoj jalovosti pricas ? Kada sam ja tvoje kometare opisao kao jalove ? Jedni sto mi se ne dopada krajnji rezultat obrade ona dva fotografa koje si mi linkova, ali to je subjektivna stavra, na znam sta je tebe pogodilo da ovako nesto napises...
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2015, 01:13:13 posle podne od strane Nenad_Ristic »

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #345 poslato: Avgust 03, 2015, 01:21:17 posle podne »
Nenade, kad budes imao vremena, javi se pa da sednemo i lepo se ispricamo... Ja takodje imam dosta obaveza, ali uklopicu se. Mnogo je lakse kad povezes reci sa likom.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #346 poslato: Avgust 03, 2015, 01:22:22 posle podne »
@Serb
E, ma pogresno si me shvatio. Nisu sami po sebi postovi loši, štaviše tvoj #300 je odličan. Većina stvari koje pišu u njima što je OK, ali diskusija nema svrhu jer ne dolazi do dobre razmene informacija. Nenad priča o jednoj stvari, ti o drugoj, neko o trećoj, itd. Goxy u #315 na trenutak bio počeo sa konkretnim primedbama, ali je na kraju opet odveo diskusiju u špekulaciju i vratio je na apstraktni nivo.

Na forumima nas sve mrzi da pišemo dugačke eseje i dosta toga ostavljamo nedorečeno između redova u nadi da naši sagovornici imaju isti tok razmišljanja kao i mi, a to nije uvek slučaj pa se lako dogodi da bude pogrešno protumačeno. Zato taj odlazak u smeru - šta je neko mislio dok je pokušavao da kaže da ne misli ono što mu je imputirano - zaista treba ostaviti za viđenje uživo, kao što je na kraju i predloženo.

@Nenad
Ma pisao je meni. Opušteno. Ja sam bio "prozvan". Eto još jedan primer kako forum ume da bude nepraktična stvar.

@smarko
Upravo to.
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2015, 01:24:58 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Na mreži Argon

  • magBahVE
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2700
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #347 poslato: Avgust 03, 2015, 02:11:47 posle podne »
pazite gledam I čitam sve ovo sa strane više kao posmatrač nego kao učesnik...
Ono što mi se čini da je kamen spoticanja u odnosu savetodavaca i savetoprimaca u ovom slučaju jedna mala, nedovojno rasvetljena stvar... :)

Oni koji savete daju moraju da skapiraju da Nenad jednostavno neće usvojiti sve što ste mu rekli, jer mu jednostavno to i ne treba za fotkanje familije.
To stoga jer su njegove potrebe mnogo skromnije od onih profesionalnih i svih tih detalja koji njemu jednostavno ne trebaju. On je na izvesan način već sada jako zadovoljan izgledom svojih fotografija, i samo želi to da podeli sa nama uz neke sitne korekcije. A ti me Nenade naravno, ispravi ako grešim...

Sa druge strane moj ti je savet da ne tražiš od ljudi preduboku analizu svojih fotografija ako te ne zanima fotkanje i obrada u˝sitna crevca˝, jer i ti znaš (a to si a i na par mesta i napisao)
da tvoje potrebe nisu ni trenutno ni u perspektivi previse ozbiljne, tj da ne idu dalje od familijarnog foto albuma.
Ovako, zaleću se ljudi da tipkaju gomilu texta da bi na kraju isplivalo da je to ipak preveliko učenje i posao za nekog ko je već u startu jako zadovoljan sobom.
Izgled profi fotke i njena obrada se mnogo razlikuje od familijarne fotke. Pristup, način, količina vremena za fotkanje, obrada ...sve se puno-puno razlikuje.

Mislim, Nenade da si ti ovo raspalio sa nekim 60D i 18-135 svi bi u glas hvalili slike i divili se tvom napretku i to za veoma kratko vreme.
Ipak, nastupio si sa Hi-end opremom koja služi za dovodjenje stvari do perfekcije. Otud i ova vrsta kritike i saveta od strane forumaša.
Naravno da je neka druga situacija u pitanju ovi saveti bi ti bili, ne dragoceni... nego potrebni već za juče.
A ovako... stigla stvar u ćorsokak.. s razlogom.. :-\
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2015, 02:20:18 posle podne od strane Argon »

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #348 poslato: Avgust 03, 2015, 02:51:00 posle podne »
Vezano za sliku 84.



Freqvenci Separation korisno nema sta uspeo sam da sredim HL na kozi, a nisam ni sumnjao da je korisna tehnika, dosta toga sam vece video na tu temu kao i na temu upotrebe D&B, kad se doboro odmeri bas su dobri rezultati...
Stvar je u tome sto nisam zeleo da se bavim Freqvenci Separation dok ne ovladam sa D&B, kroz LR moze da se postigne nesto slicno na mnogo jendostavniji nacin, pa sam tako i radio, ali ovaj higlights na kozi nije moga da se sredi be FS u PS...

Iskreno se nadam da zena/model nema u prirodi ovakvu grbu kakvu si joj ti na ovoj slici majstorski napravio. Razmisljaj malo i o poziranju, i nacinima kojima mozes ovu zenu da prikazes LEPOM, a ne NARUZIS, kada se sledeci put uhvatis aparata i pocnes da "silujes" i mitraljiras njim. Postoje stvari koje FS i DB ne sredjuju, doduse postoje stvari koje ni bog ne moze da sredi, ali takve slike se jednosatvno ili ne kace, ili ako ih vec kacis onda uz njih obuces i metalne gace, znas vec zasto. ;)

Lepo su ti rekli vec nekoliko puta, LEPOTA JE U OKU POSMATRACA. Jebes ti sliku uz koju moras da pises kilometarske postove, eseje pravdanja, da bi objasnio zasto je bas takva kakvu si je postavio. Ako nista drugo, bar ta zena zasluzuje da je prikazes na lepsi nacin, a ne bogaljis kao na onoj slici bez ruke, pa sledecoj bez sake, stopala, a sad evo i sa grbom, itd...

 
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2015, 02:55:01 posle podne od strane tsuyoshi »

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #349 poslato: Avgust 03, 2015, 03:29:28 posle podne »
@smarko
Onda se vidimo uskoro, imam nameru da donesem neke fine fotke iz Spanije, a ti si prilicno dobar sa pejazazima pa cenim da imas i koji dobar savet na tu temu. Goxy89 nadam se da prtis ovo i da ces nam se pridruziti, svakako te zovem :)

@Argon
Prilicno si ispravno sve ovo sagledao, to sto imam neke profi stvarcice ne znaci da zelim i profi nivo, ali svakako zalim da ima dobre fotografije, e sada pitanje je koliko dobre, bolje od klasicnih porodicnih ali ne i profi, ne zato sto zaista ne zelim profi vec zato sto je za tako nesto potrebna i profesionalna posvecenost, a meni ovo ipak nije profesija, niti ce da bude. Sasvim pristojni rezlitati mogu da se postignu uz mnogo manje posvecenosti obradi, a ti takvi rezultati mi se inace daleko vise dopadaju od profi obrade gde modeli izgledaju savrseno, i meni bezlicno...

Analizirajuci svakojaki sadrzaj na netu zakljucio sam da cu sa D&B tehnikom uz dobro odradjen posao na terenu napraviti najbolje rezultate ZA SAD, tako da sam se tome posvetio, a moje pitanje je bili da li je to ispravn pristup , redosled, posto nisam bio siguran u to, D&B ZA SAD a kasnije jos po nesto za sata pre svega nije potreno previse vremena u obradi, po fotografije ne duze od 2-3h toliko mogu da odvojim dnevno sa vremena na vreme za fotografije svoje supruge a kasnije i dece, nesto sire od toga ako se fotka prolazi samo osnovnu obradu od desetak min po fotografiji. To je sto se tice ljudi, ono sto mene ispunjava daleko vise jesu pejzazi i arhitektura...

Potpuno iskren da budem zelim nesto vise od proseka i da mi smo mogli ovde fino da se druzimo kada postavimo neke od nasih radova, posto sam bas zavoleo fotografiju i prilcno me ispunjava sve sto radim na tom polju smatram da bi bilo skroz bezveze da u nedogled postavlja fotografije koje si nastala skljocanjem tek onako, a da nesto pisem po temam a sam da nista ne postavim i to je bezveze...

@tsuyoshi
Vezano za tebe i to sto pokusavas ;)

Stvar je u tome sto ti ne mozes da nadjes realnu zamerku, a zelis da provociras, a vec si probao tokom ove diskuije... Ne shvatam kako ne kapiras da to ne pali kod mene i da svako ko ovo procita kapira sta zelis da postignes nakon one nase zucne rasprave u ovoj istoj temi gde si pokazo koliko vredis kao sagovornik, kao i mnogo tog drugog o sebi...

Mislis da mozes da koristis guzvu koja je ovde nastala i da ce neko da se prikljuci ovim tvojim baljezgarijam... Tesko da ce se to desiti shvati vec jednom ;) Ustvari nemoj da shvatis, slobodno nastavi da hranis svoju pokvarenost, takvi na kraju pojedu sami sebe, samo nemoj da vredjas je to moze nezgodno da se zavrsi...
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2015, 03:39:20 posle podne od strane Nenad_Ristic »

Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #350 poslato: Avgust 03, 2015, 03:40:31 posle podne »
...Daj bre ljudi opustite se malooooooo...recite kritiku na lep nacin, prihvatite kritiku i idemo dalje...civilizovano i nikako drugacije...
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2015, 03:43:53 posle podne od strane djoledj »
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #351 poslato: Avgust 03, 2015, 04:05:24 posle podne »
Od pocetka imam ulogu posmatraca, a ne aktivnog ucesnika. Meni je sve bilo jasno u nekom prvom postu koji je Nenad napisao, a ako se dobro secam... rekao je da ga 7d sputava... pa je kupio ovo sto je kupio.

Nenade, nemoj pogresno da me razumes, zaista ne mislim nista lose o tebi, ili bilo sta slicno, nego naprosto... meni je od tog posta bilo jasno da je prepiska sa tobom... corava rabota.

Ti koliko vidim volis da fotografises, imas vremena, imas i ok opremu... a koliko vidim i supruga te voli, voli da pozira i uvek je vedra na fotografijama. Ali, tu ima nesto sto nedostaje, neka karika. Za neke stvari je potrebno vreme, naprosto... kao kad ostavis prsut da se susi godinu i vise dana. To NESTO smo svi prosli, prosao je  Dalibor, Serb ... prolazi Goxy... naprosto, ti si preskocio jedan jako bitan deo foto napredovanja. Ti naprosto ne razumes, sta smo mi procitali i videli kada si napisao da se fotografijom bavis tek dva meseca i da te 7d sputava. Verovatno da ne razumes sta si rekao. Koliko desetina linkova treba da ti saspem sa vrhunskim radovima ljudi koji poseduju 7d? Nastavicu sa kritikama, a ja te samo molim da ih ne shvatis licno vec kao smernicu kuda i kako.
Imas 85 1.2 . PAzi, to je jedno retko dobro staklo, vrlo prepoznatljivo... poput Leica Noctilux i sl. Kod tebe je to staklo neprepoznatljivo, a najveci uzrok tome je taj sto ne znas ZASTO si ga kupio. Posto ne znas ZASTO si ga kupio, sasvim je prirodno da ne umes iz njega da izvuces maksimum. SAd je kriv photoshop? Cinjenica je da lutas, i mislis da si kupovinom opreme resio sve probleme koji stoje pred fotografom. Ne, nisi... a praksa samo potvrdjuje ovo sto pisem. Bez uvrede, ali tvoje fotografije su daleko ispod onog sto i 7d moze da pruzi, sa daleko skromnijim objektivima.
Sad ces ti reci, sta te briga cime ja slikam... i odakle meni pare da se natovarim opremom kao amerikanci kad idu u rat. Ali, to opet nije sustina onoga sto ti govorim... a to nas vraca na onu kariku koja nedostaje.

Ocutim dosta toga na forumu. Recimo, neverovatno koliko me nervirao onaj Goxijev model kojeg je fotografisao, koji je izgledao kao da ga je neko izdrogiranog izmlatio motkom, sve dok se nije upisao :) ... ali je moja odluka da to kazem tek sada, sasvim ispravna. Prvo, Goxu pokazuje potencijal, i vidno napreduje iz serije u seriju. A njemu si ako se ne varam napisao da bi trebalo da ima bolju opremu.
E vidis, Goxy ce da prodje taj period u susari... :) i za neko vreme ce imati neprocenjivo znanje i praksu, i znace sta je 60d a sta 5d, sta 18-135 sta 24-105.
Rezultat toga je da ce odmah po dolasku na teren, znati gde i kako da postavi svetlo, ili kako da iskoristi postojece... znace koga i kako da uslika. Vreme radi za njega, i on to koristi.
A ti ces i dalje da se zanosis da je skupa oprema koju imas, dovoljna sama sebi. Ne, to je samo komad elektronike i staklarija.
Ne zanima te napredak koji ce oni ostvariti, jer hoces samo dobre porodicne fotografije? Pa onda nisi morao toliko para da potrosis.
Sta me briga na sta ti trosis pare? I to je tacno... ali nas to vraca na drugi pasus ovog posta, gde sam skontao da je prepiska sa tobom corava rabota.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #352 poslato: Avgust 03, 2015, 04:30:35 posle podne »
Ono nije napisani da bi se svadjao sa nekim samo ja vise komentarisati necu vise bar u ovoj temi, ko ima bolje primere savete , vreme, nek izvoli .

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #353 poslato: Avgust 03, 2015, 04:37:38 posle podne »
@Zoran Rodic
Hvala pre svega na kometaru i savetima. Kada covek napise ovako nesto kao ti stvarno je zlata vredno, ne zato sto si moderator ovde ili ugledni clan, vec zato sto je stvarno tako. Imas svu kompetenciju da kazes sta god mislis o necem, pre svega zato sto tvoji radovi govore mesto tebe, i ja to ne mogu da ne cujem i razmislim o tome...

Zorane bezveze pricamo o opremi sve sto si naveo meni je jasno kao dan i pre nego sto sam uopste poceo bilo sta da koristim. Shvatio sam da crop nije za mene ne zato sto me ogranicava vec zato sto su lose iso performanse, sada mi ni to nije bitno posto gotovo uvek koristim stativ, a tada sam mislio da necu do te mere zavoleti fotografiju i da cu sve fotkati iz ruke, a slozi ces se da je za takvo fotkanje jedan FF bolje resenje nego crop. Opremu kupujem zato sto imam para za to, a ne zato sto mislim sve to sto si naveo... Goxy nisam reko da mu treba bolja oprema vec da ne mogu ni da zamsilim koliko bi sve sto radi bilo dobor da ima nesto poput moje opreme, a to sam mu reko upravo iz razloga koje si naveo, on je zreo da iz najboljeg hardera izvuce maksimum, a ja verovatno nikada necu dostici mogucnost oprem koji imam, a mozda i hocu ako bude vremena za posvecenost do te mere. Ja kao posmatrac smatram da je on jedan jako unikatan fotograf a vreme ce pokazati da li sam bio upravu, nekada sam se bavio slikarstvom tako da neke stvari umem da vidim i dozivim i ako sam pocetnik na polju fotografije... Ja volim hardver u svakom smislu te reci zato ga i kupujem, 85 kada sam kupio prvo sto sam reko je da ce dosta vremna proci dok ne ovladam tim staklom...

Mene ni malo ne vredjaju tvoje ili bilo cije konstatacije na temu mojih fotografija. Potpuno bi bio neralno da mi fotografije izgledaju bolje nego sto izgledaju, za tako nesto porebno je sve sto si vec naveo, vreme pre svega...

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #354 poslato: Avgust 03, 2015, 04:52:14 posle podne »
Nenade sad nesto nisam razume pa te molim za objasnjenje.
U jednom postu ja sam licno napisao da slobodno podignes ISO i da za taj senzor 1000 nije nista i da ides slobodno na 4000 ali da pazis kako exponiras gde si mi ti odgovorio da izbegavas  (ili slicno tome) visoki ISO jer gubis kvalitet.

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #355 poslato: Avgust 03, 2015, 05:01:56 posle podne »
@Serb
Ne brini Serb, mozete slobodno da obriste temu, kao i druge teme koje sam postavio, vidim pocele su i neke budale ovde da se lepe, znam i koje su i gde su, ali ne zalim da vam trujem forum indirektno ovakvim kretenima, ipak je ovo jedno lepo mesto koje ne treba kontaminirati ovakvim ljudima... Da ne bude zabune, mislim na ovog iznad tebe sa jednom porukom na forumu koja je meni upucena, specijamo se zbog toga registrovao, ali to mu je bila fatalna greska...

@Bugarin
Da jesam napisao, 5Ds ima slicne iso performanse kao crop telo zbog 50mpx, a sa MKIII to nije problem, ja ne volim da vidim taj sum koji nastaje kada se podigne iso, na to sam mislio, u uslovima slabog svetla i sa iso 1000 ume da bude dosta izrazen sum, kada ima dovoljno svetla iso 1000 nije nista ni za crop a kamoli za FF, sa FF moze da se ide bez problema i do 6400, postavljao sam fotografije na kojima je iso 20.000 na kojima se tek kada se zumiraju vidi da su nastale sa visokim iso vrednostima...
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2015, 06:00:30 posle podne od strane Nenad_Ristic »

Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #356 poslato: Avgust 03, 2015, 05:24:11 posle podne »
Odosteeeeee vi dalekooooooo...
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #357 poslato: Avgust 03, 2015, 09:12:14 posle podne »
Ovaj vid komunikacije sa nevidljivim sagovornikom je po pravilu zamka.Garantujem da je većina učesnika u temu u stvarnom životu  "meka kao pamuk"
Ja razumem želju Nenada Ristića da kupi opremu koja je u datom momentu najbolja i u skladu sa njegovim finansijskim mogućnostima.Zašto bi kupio neko jeftinije telo i npr 85 1.8 ako ima mogućnosti da odmah kupi nešto što bi na kraju opet došlo na red.Ovako je izbegnut momenat smaranja sa prodajom polovnog i neminovnog finansijskog gubitka.
Što se tiče fotografija u temi  malo ih nezahvalno komentarisati.Meni je neko pravilo da ne komentarišem fotografije dece ili drugih članova porodice fotografa.U celoj seriji svi gledamo model,a Ristić posmatra svoju ženu.Mislim da je to malo klizav teren na kom teško da mogu svi učesnici biti objektivni , barem je to neko moje mišljenje.Siguran sam da će gospođa sa fotografija imati "album" prepun dobrih fotografija i uspomena  :)
Fotografija je stvarno jedan prelep hobi i mislim da ne treba upadati u ove zamke pixela,retuširanja bez neke preke potrebe i komercijalne upotrebne vrednosti.Autoru predlažem da ode do neke dobre foto radnje i da odabere ,za početak, desetak fotografija i odštampa ih na nekom malo većem formatu na mat papiru.Biće iznenađen kako to dobro izgleda.To je magija, a ne posmatranje fotografija na sto posto ;)
« Poslednja izmena: Avgust 04, 2015, 12:23:56 posle podne od strane neo »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #358 poslato: Avgust 03, 2015, 09:19:36 posle podne »
Realno, DA :)

Mogao bi jedan dobar putopis iz Spanije da legne.

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #359 poslato: Avgust 04, 2015, 07:28:55 pre podne »
Malo sam bio u guzvi oko obaveza pa nikako da vam odgovorim...

Posle krace prepiske sa ljudima zaduzenim za ovaj forum u vezi brisanja tema koje sam postavi, a hteo sam da se obrisu posto ne zelim da se razni idjoti pate ovde na ovom forumu koji se registruju samo da bi meni nesto napisali, i mozda jedinom gde je jos uvek ocuvan dostojanstven nivo komunikacije medju ljudim, ipak ce teme ostati i ja zajedno sa njima, to je zelja i moja i ljudi zaduzenih za ovaj forum... Ovo sto sam napiso ne odnosi se na stare clanove sa vise od 50 poruka, prema kojima imam kolegialno postovanje ne vezano za nase diskusije ne slaganja i sporadicno medjusobno ne rauzmevanje...

Ja se ovom prilikom izvinjavam @Serb, @smarko i @Goxy89 ako je na bilo koji nacin nesto sto je poteklo od mene kod njih izazvalo neko negativno osecenja, nije mi bila namera zasita. Nisam ni tvrdoglav ni argantan ni umisljen, nista od toga, samo razmisljam o oneme o cemu pisemo i mozda pisanjem ne prenosim sve ono sto mislim na najbolji moguci nacin pa je zato doslo do sire diskusjije koja je odvela u cor-sokak i dala slagort raznim malicioznim tipovima da lece svoje kompolekse kroz komnetare koje su pisali, zahvalan sam i zajednici sto ih nije podrzala u tome, sto samo potvrdjuje sve sto mislim o ovom forumu....

@neo
Vezano za mekocu :P Posle 22god boksa i za sebe tesko da sam mek, ali isto tako stoji cinjenica da nikada u svom zivotu nisam bio grub prema slabijem od sebe, koliko god taj neko bio bezobraza. Hocu da kazem da je meni glava uvek hladan i da ce me tesko neko isprovcirati recima da mu odgovorim na isti bezobrazan nacin ili na nesto grublje. Neka pise ko sta hoce, ovo je forum, a moderatori odredjuju sta je za forum a sta ne, samo nisam zelo da vam pravim nepotreban posao, pa sam mislo da se povucem...

Vezano za opremu. Ja sam razmljao upravo na navedeni nacin, i ako je i oko toga bilo polemike i potpuno drugacijih saveta. Prvo sam ima nekih nedelju dana 7D toliko mi je trebalo vremna da shvatim da ce ovo biti jedna od retkih stvari u zivotu pored sporta koja ce ostati nesto sto cu voleti za ceo zivot :) Tako da sam za kratko vreme nabavio full opremu kakvu svako zeli da ima, ne zato sto nesto fali 7D vec zato sto mogu i volim da ima dobar hardver, ne vidim nista lose u tome. Do skoro je sve bilo u potpisu pa sam obrisao da ne bi provcira mentole, ali to nije mnogo pomoglo.
Meni samo nije jasno sta pojednici ocekuju da vide od nekoga ko se bavi iz hobija fotografijom nekih 5 meseci ne vezno za opremu, od toga prva 2-3 meseca sam se upoznavao sa opremom, neko razmislje o onome sta radim dok fotkam nije ni postojalo, nemam ni tako puno vremena za fotkanje... Sa jedne strane prica o tome da oprema ne pravi fotografije dobrim vec fotografa, sa druge strane analiza opreme i fotografija nastalih tom opremom ??? Prosto se po nekad zapitam sta je ustvar istina, posto ja nisam imao ocekivanja da ce oprama da mi pravi fotografije dobrim, ali ni najmanje. Ne znam zasto pojedninci uopste pominju opremu komentarisuci fotografije, ja je ne pominjem svesta toga da ih operema ne previ vec fotograf... Na kraju krajeve, jedina bitna vidljiva razlika u kontrolisanim islovima kada se uporede semplovi sa 5Ds + 85 1.2 i recimo nekog skromnijeg tele sa malo jeftinijim 85mm objektivom na istom otvoru blende ogleda se u malo prirodnijem kontarstu, nesto zivihnijim bojama i 50mpx zbog kojih pored optike koja tome dodatno doprinosi fotografija kada se zumira ima daleko vise detalja, ja stvarno ne vidim da je to neka spektakularna razlika... Ako je lose svetlo, fotke ce jednako biti lose kakva god oprema da se koristi nece biti bolje sa 5Ds, dok ce neko ko ume da napravi dobru kompoziciju kadra da prepozna dobro svetlo, i sa mobilnim napravti fotogafiju za pamcnje, tako da je moj fokus na svetlu kadrovima i obradi...

I na kraju kao sto si vec rekao "Fotografija je stvarno jedan prelep hobi" to je ono sto ja zelim od fotogafija, da mi u svemu tome bude lepo kao sto i jeste, ja se uopste ne opterecujem ni najmanje vezano za fotografije koje pravim, sve su nastale u setnji sa lepsom polovinom, neki kadrovi su dobri, a na nekima je seceno i sta treba i sta ne treba, za mene svaka ima vrenost iz subjektivnih razloga, a cinjenica je da se i ti kadrovi popravljaju posto bez obzira sto se ja ne opterecujem ipak se trudim da sve bude kako treba sa zanatske strane u meri u kojoj umem da sagledam sta radim, zato tezim da sve bude na nekom zavidnom nivo koji verovatno nikada nece biti na nivou opreme koju posedujem, mada ne znam koji je to nivo i da li tako nesto uopste postoji...

Druze hvala na kometaru, zaista mi znaci, a narocito mi je drago sto ostaje u ovoj temi kao nesto jako pametno receno nakon cele ove nase manje vise besmislene diskusije. Voleo bih cesce da te vidim da nesto napises vezano za moje fotografije ne bitno je sto je uglavnom moja supruga na njima, savet/kritika, bice korisno meni i svakome ko prati temu, ali to je samo tvoja dobra volja, ja sam zahvalan i na ovome...

@Zoran Rodic
To bez daljeg :) Jedan od razloga zasto sam ovako puno posvecen svemu upravo je taj sto ne zelim da se vracam sa nasih putovanja bez dovoljno kvalitetnih fotografija koje bi izmedju ostalog postavio na forum... Iz Bugarske i Pariza na zalost nisam doneo nista vredno posto sam tamo bio u prvih 20 dana koriscenja kamere :P Iz Spanije ipak mislim da cu imati sta da prezentujem :)

Jos jednom hvala na kometarima :)
« Poslednja izmena: Avgust 04, 2015, 08:15:17 pre podne od strane Nenad_Ristic »