Autor Tema: Sta kupiti...jooj  (Pročitano 32891 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #20 poslato: Avgust 06, 2011, 01:27:34 posle podne »
  Sada su stvari mnogo jasnije ... posto sam ja ovde jedini koji "drzi stranu" tzv ultrazumovima  ::) moram da objasnim kako i zasto sam se odlucio za tu vrstu aparata. Prvo, hitno mi je bio potreban aparat (zato sto smo dobili prinovu) koji ima HDvideo, (za to vreme retkost). Drugo, potpune manuelne komande, mogucnost RAWa, i ergonomija DSLRa, (zbog navikavanja na isti) jer je ovakva vrsta aparata ipak "trenazer" za dslr. U to vreme je bio dvoboj izmedju Canona SX20IS i Panasonica FZ35. Canon je imao bolju fotku, Panasonic, video i on je zavrsio u mojim rukama. :D :)
  Zasto ne odma dslr ... pazi, tada sam mogao da kupim odlicni 1000D koji daje odlicne fotke i pravi je fotoaparat za pocetnike koji su se odlucili samo za fotografiju. Meni je bio potreban video i trenazer jer sam znao da ce ubrzo i u low slass DSLR pojaviti i ozbiljniji video zapis. Da je tada bila ovakva ponuda, na pr D3100 sa Full HDom, ne bi se dvoumio. Eto, svako vreme nosi svoje breme. ;)
  Napomenucu opet, da ovaj Panasonic odlicno sluzi svojoj svrsi i zaista ga necu prodavati, ali moram da kazem i to da sam ja dao za njega 370evra sa svim potrebnim dzidzama kod Ljube, a Canon 1000D je bio oko 500evrica. Ovo ti sve pricam, da je sada mnogo drugacija situacija, (pogotovo sto se bavis video produkcijom) i mozda ipak da razmislis o nekom dslr-u...mozda cak i ozbiljnijem, sa dobrim video zapisom. Jer ipak si ti tu, u foto-video vodama. Kao sto rekoh, ja bih sada uzeo za taj budzet Nikon D3100, za malo vise para Canon 550D, a san mi je 60D. ;D
  Ovde kod Ljube u http://pcfoto.biz/u imas zaista odlicnu ponudu, a ja sam prezadovoljan sa njegovom uslugom. :)

PoZz

PS Ovo su mozda samo "ispovesti jednog slikara", ali su iskreni, sa namerom da zaista pronadjes ono sto je za tebe najbolje, a sada prepustam sugestije pozvanijim od sebe  ;) :)
« Poslednja izmena: Avgust 12, 2011, 12:44:23 posle podne od strane desha »
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže uzice

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #21 poslato: Avgust 06, 2011, 03:13:30 posle podne »
koristim fuji hs20 oko godinu dana i toplo ti preporucujem da ga uzmes.

Van mreže Ana79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #22 poslato: Avgust 07, 2011, 02:09:18 pre podne »
Koliko sam mogla da vidim ne postoji baterijski grip za 3100?

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #23 poslato: Avgust 07, 2011, 07:28:11 pre podne »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže branislav

  • Junior
  • *
  • Poruke: 33
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #24 poslato: Avgust 08, 2011, 10:51:03 posle podne »
Moja preporuka je Fuji HS.Za ispod 400 evrica nemas  bas nista sto moze da mu nosi vodu.
Ja godinama koristim stariji Fuji 6500 i stvarno je u ono vreme bio zakon.Nameravam vrlo skoro  da kupim HS.Zaboravi Panasonic,vredi samo objektiv i nista vise.
Pozdrav Branislav.
« Poslednja izmena: Avgust 08, 2011, 10:53:23 posle podne od strane branislav »

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #25 poslato: Avgust 09, 2011, 02:06:18 pre podne »
Da, taj Fuji HS20 po testovima deluje kao super aparat. Jedino je pitanje oko tog problema sa pregrevanjem, previse ljudi na netu ga spominje...
...  ;D 
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Ana79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #26 poslato: Avgust 09, 2011, 02:39:23 pre podne »
Pa onda vjerovatno kupujem taj HS20..
Nadam se da necu zazaliti sto ga kupiti, jer mi se HS1O kojeg sam veceras imala prilike da vidim nije dopao.















Van mreže branislav

  • Junior
  • *
  • Poruke: 33
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #27 poslato: Avgust 09, 2011, 08:58:51 pre podne »
HS 10 je predhodni model.Imas dobre(prepisane)testove na nasim sajtovima.
Moja preporuka je i dalje HS 20.Za ulozen novac imas digitalac koji dobro zalazi u DSLR aparate.
Pozdrav.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #28 poslato: Avgust 09, 2011, 10:00:02 pre podne »
^A Vi Bane zalazite u nepoznato :D
Taj Fuji u dslr zalazi samo cenovno - nemoj da me shvatiš pogrešno, bio bih presrećan kada bi bilo suprotno ;)
« Poslednja izmena: Avgust 09, 2011, 10:04:36 pre podne od strane Hornet »

Van mreže branislav

  • Junior
  • *
  • Poruke: 33
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #29 poslato: Avgust 09, 2011, 11:30:39 pre podne »
Pa valjda lici na dSLR, ;)ponekad je i to dovoljno :D
Pozdrav.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #30 poslato: Avgust 09, 2011, 11:48:00 pre podne »
^
E ovo me potseti na ono:"Piše i na tarabi...."  ;)
Nego,samo da dodam i ja koju na zadatu temu oko izbora aparata,ukoliko ga Ana u međuvremenu nije već kupila.Pomenute modele prozumera nisam koristila pa ne bih o tome.Znam samo da sam prilikom odluke da sa kompakta pređem na "viši nivo" bila ubeđena da će jedan dobar prozumer rešiti sve moje probleme i ispuniti mi želje za bar nekoliko godina unapred.To koliko je on meni izašao u susret govori i činjenica da smo ga posedovali cela dva meseca i skapirali,da on ipak samo liči na dslr  :) Kojim tokom je priča dalje tekla znate i sami  ;)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Ana79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #31 poslato: Avgust 10, 2011, 02:22:43 pre podne »
eto....nisam nista kupila, nego sam jos vise neodlucija  ??? ali sam makar dosla na to da ce biti definitvno jedno od ova dva, racunajuci moj budzet u iznosu od 500 evra, Fuji hs20 ili Canon 450D :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #32 poslato: Avgust 10, 2011, 08:06:36 pre podne »
Ako ti je potreban video, trebalo bi skociti stepenicu vishe - Canon 1100D.


Ljude uglavnom od DSLR-a odbija velicina, tezina, ranac koji vuces sa sobom (ako imas 2-3 objektiva), i mamac koji predstavljas za brzonoge "torbaroshe".
Posedovanje takve opreme pomalo ubija zezanje - na zurkama, na plazi, na svadbama, na koncertima , gde god da odes nije pametno da se odvajas od njega, da pijes , moras da pazis da te neko ne gurne, ne nagnjeci, da se ne pokvasi, da vetar ne nanosi pesak u njega...

Obzirom da HS20 nije preterano jeftin, cenim da ti nece biti manje zao ako mu se nesto desi u odnosu na Nikona D3100.
Jedinu bitnu razliku koju vidim je da, sa tim Fujij-em oko vrata, neces predstavljati svetlecu reklamu na kojoj pise "Ukradi me".
Sa druge strane ako dodas 20% vishe novca dobijas 500% bolju mashinu.


Nego, sta ti se nije svidelo na HS10?

"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #33 poslato: Avgust 10, 2011, 09:58:32 pre podne »
Ako imaš odvojiti malo više od 500€, uzmi 1100D. Meni je juče stigao, i mogu ti reći da je super :)  

Samo mi je malo teško, jer nisam navikao da prije svake fotke podešavam ISO, ekspoziciju i blendu, ali navikavam se ;)

Pozdrav


Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3841
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #34 poslato: Avgust 10, 2011, 12:09:06 posle podne »
Ja sad da ne fotografisem svadbe i sahrane kupio bih Canon G9 ili G10 i nista mi vise u zivotu ne bi trebalo!
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #35 poslato: Avgust 10, 2011, 04:55:03 posle podne »

  ... sta znam, ako hoces DSLR, mozda je bolje da uzmes Canon 1100D od 450D, ali za to bi mogli da se ukljuce malo i ovi znalci.  ;) :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže branislav

  • Junior
  • *
  • Poruke: 33
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #36 poslato: Avgust 10, 2011, 08:19:22 posle podne »
Da sam Ana 79 tek sada ne bih znao sta da kupim. 8)
Ja sam uvek odlicno prolazio kada sam se uhvatio za prvu ponudu.A to znaci Fuji HS 20.

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #37 poslato: Avgust 10, 2011, 09:10:17 posle podne »
Eto ti bolje znaš od ljudi koji se bave godinama fotografijom, što je bolje da uzme.


Van mreže branislav

  • Junior
  • *
  • Poruke: 33
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #38 poslato: Avgust 10, 2011, 10:26:30 posle podne »
Bavim se fotografijom verovatno vise nego sto ti imas godina.Naravno amaterski.Radi informacije moj prvi foto aparat  bio je poklon od oca i zvao se "Altix".Jos je ziv i u funkciji.Poslednji analogni je bio Asahi Pentax ME sa setom teleobjektiva i gomilom filtera.
Od digitalnih jos uvek Fuji. ;)
Pozdrav.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #39 poslato: Avgust 11, 2011, 12:18:42 pre podne »
Moze tu da se se uracuna i garantni rok, pa ucestalost kvara i cena eventaulnog servisiranja.
Pa ako recimo za godinu dana resi da proda sve i kupi ozbiljnu video kameru, koilko ce ta oprema da vredi (kojom brzinom pada cena polovnog prosumera, tj. DSLR-a).
Predocili smo devojci cinjenice, a i nase subjektivne stavove :) pa nek joj je sa srecom u odlucivanju, i koji god aparat da uzme, nek je dobro sluzi.


A nemojte se natezati oko detalja, svi se ovde godinama bavimo fotografijom; vec kamere u ruke pa napolje da se slika i poneku lepu fotku postavite ovde.


"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D