Autor Tema: Dete je najlepsi model  (Pročitano 188757 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #220 poslato: Jun 26, 2012, 02:19:56 posle podne »
Ja stvarno moram da te pitam da li je ovo najlepsa fotka ovog deteta koju ti imas?

Ponovio bih opet, ovo NIJE ZAMISLJENO kao tema gde cete da istresete fotke sa kartice/HDD-a bez obrade i trunke samocenzure da biste imali backup kasnije. Ovo je zamisljeno kao mesto gde ce se podeliti neki specijalni trenuci zabelezeni senzorom, nesto sto ce i za 10 godina biti i dalje specijalno. Snapshotovi ovog tipa to sigurno nisu.

Zamolio bih ponovo sve koji ucestvuju u ovoj temi da bar malkice razmisle pre nego postuju u ovoj temi. Za istresanje snapshotova sa kartice koristite svoj facebook nalog.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #221 poslato: Jun 26, 2012, 04:43:34 posle podne »
OK, promasio sam temu iz naslova.
Svakako da nije najlepsa, ali mi je karakteristicna i zato sam je stavio (i pogotovo zato sto je nastala spontano).
Meni licno je fotografija vrednija kada je dobra i bez razne sminke i budzenja.
Ako cu da sedim 10 sati u PS-u da pravim neka cuda, onda bolje da idem u graficke dizajnere ili slikare.
Priznajem - kriv sam. Mogu skinuti sliku da ne skrnavim temu, samo ne znam kako.

A kako si ti ZAMISLIO TEMU, to ne znam.
I ne istresam sve slike sa HDD; pogledaj koliko sam slika uploadovao, pa onda sudi.
Ako se ti tako "istresas" i po ostalim clanovima koji ponekad svrate na forum, a nisu tu od juce, onda znas da ce vrlo malo normalnih ljudi ostati ovde.
P. S. Nemam FB, a za takve stvari koristim online galerije koje su dostupne samo sa linkom.

 
« Poslednja izmena: Jun 26, 2012, 04:46:15 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #222 poslato: Jun 26, 2012, 05:12:09 posle podne »
Kao prvo, ja se ne "istresam". Iznosim svoj stav bez uvijanja i okolisanja, kao sto je to ovde postao obicaj. Lose i prosecne fotke se "tapsu po ramenu", sve zarad nekog prividnog ocuvanja dobre atmosfere, ili cegagod.

Citat
Meni licno je fotografija vrednija kada je dobra i bez razne sminke i budzenja.

Naravno, slazem se. Problem je sto fotka koju si ti postavio jednostavno nije dobra.

Citat
A kako si ti ZAMISLIO TEMU, to ne znam.

Pa ja sam vec jednom rekao, ali evo, ponovicu opet za sve one koje mrzi da procitaju:

Citat
Vidim da je postala mesto gde se salju snapshotovi vase divne dece. Ma koliko ona bila slatka, tema je zamisljena da bude nesto vise od toga, da to budu portreti za secanje, da se ulozi ipak malo truda u tu neku fotografiju, da sutra taj klinac i klinceza budu ponosni na to ))

Nije moj post bio namenjen samo tebi, daleko od toga, ja samo pokusavam da ovu temu vratim na nivo sa pocetka, koji se dosta srozao od tada. Zato sam ostatak posta napisao u mnozini, obracajuci se SVIMA koji imaju nameru da postave fotografiju ovde.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #223 poslato: Jun 26, 2012, 05:30:26 posle podne »
Ok, necu da se sada raspravljam, nije mi to namera.
Samo sam rekao da mi je LICNO OVA karakteristicna,
a da volim kad je fotografija (bilo koja) DOBRA bez obrade sama po sebi (uopsteno).

Znas, nekako sam shvatio da se odnosi samo na mene, jer je bilo i uplakanih i slikanih mobilnim i po tri slicne slike istog deteta...

Shvatam ja sta si ti zamislio, i to je lepo, ali tek na 10. stranici si to napisao.
I kada pogledas svih 12 stranica, vidis da nekako ne ide bas sve u full-u.

P.S. Molim Admina da obrise moj post sa poslednjom slikom kojoj jedno nije mesto ovde i da se tema normalo nastavi.

« Poslednja izmena: Jun 26, 2012, 05:34:48 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #224 poslato: Jun 26, 2012, 06:02:23 posle podne »
Citat
... jer je bilo i uplakanih i slikanih mobilnim i po tri slicne slike istog deteta...

Odnosilo se upravo na ovo sto si napisao. Vise od pola fotografija u ovoj temi ne bi trebalo da budu ne samo na ovom forumu, nego ni na jednom. Ja nazalost nemam vremena da bas  pratim svaki post koji se postavi, pa nisam iskomentarisao sve. Moj propust.

Nema potrebe za bilo kakvim brisanjem, jer u tom slucaju bi trebalo pobrisati vise od pola. U stvari, vise od 80%.

Citat
I kada pogledas svih 12 stranica, vidis da nekako ne ide bas sve u full-u.

Apsolutno se slazem, zato sam i rekao sve sto sam rekao i mislio sam na sve autore.

Ajde sad da nastavimo ovu temu sa nekim vedrijim stavom i mnogo boljim fotkama.

Pozdrav.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #225 poslato: Jun 27, 2012, 12:13:27 pre podne »

Ajde sad da nastavimo ovu temu sa nekim vedrijim stavom i mnogo boljim fotkama.


+1

Aman ljudi,opustite se  :) Postoje razni vidovi kritika,neke su direktne i otvorene poput ove Ivanove,a neke onako lepo zavijene u oblande,ali je poenta ista ili slična.Bez obzira na koji način od ova dva,ali skoro svaka kritika napisana na ovom forumu je više nego dobronamerna,te je stoga treba tako i prihvatiti.Od tapšanja po ramenu niko od nas nema vajde,a od dobre kritike možemo samo da izvučemo pouku i napravimo pomak u kvalitetu budućih fotografija.Da opet ne bude zabune,ovo se odnosi na SVE teme na ovom forumu i na SVE članove,jer ako se ima volja i želja uvek postoji korak napred,a valjda svi tome težimo,zar ne?  :)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #226 poslato: Jun 27, 2012, 02:03:17 pre podne »
Kao prvo, ja se ne "istresam". Iznosim svoj stav bez uvijanja i okolisanja, kao sto je to ovde postao obicaj. Lose i prosecne fotke se "tapsu po ramenu", sve zarad nekog prividnog ocuvanja dobre atmosfere, ili cegagod.
...
- 1
Ovo ti je moj stav za tvoj stav, bez uvijanja i okolisanja  :)
A lose i prosecne fotke se ne tapsu po ramenu, vec se hrabre i podrzavaju oni koji trenutno iz milion razloga ne daju rezultate kakve bi hteli, a ovde su da to postignu i to sve zarad zajednickog napretka i ljubavi prema fotografiji.  8)
+ ...
..." ma necu da mu dam, nek zasluzi"  :P >:D ;D
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #227 poslato: Jun 27, 2012, 11:26:48 pre podne »
Desho, nisi u pravu. Listam vec nedeljama po forumu, i uglavnom vidjam sledece:

Postavljena fotka koja i nije bas dobra, 100 stvari skripi na njoj, i ispod ide komentar "ODLICNO !"

Pa, hajde, reci ti meni, sta je taj autor naucio iz tog komentara, osim da je njegova fotka ODLICNA?! Nije odlicna, losa, je, lose je to to to i to, ajde sledeci put obrati paznju na te stvari pa probaj opet.
Ali, ne, RETKO KO to napise (da li iz neznanja ili, opet kazem, zarad "ocuvanja dobre atmosfere", ne znam) tako da gorepomenuti autor nastavlja svoj rad sa idejom da mu je fotka super i da "tako to treba".

Nije ovo prvi forum na kome pocinje da se desava ista stvar, i zbog cega kvalitet fotki i broj iskusnih aktivnih clanova lagano opada.
No, zivi bili, pa videli, sto kazu.

Pozdrav !

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #228 poslato: Jun 27, 2012, 12:47:32 posle podne »
Ispeglali smo nesporazum, sve je ok.
Evo još jedne slike od mene. Lord Ivanhoe ju je malo obradio - hvala mu. Znamo, ručice su malo secnute, ali...  :(
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #229 poslato: Jun 27, 2012, 12:54:54 posle podne »
Kao sto rekoh, meni je preslatka !! :)


Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #230 poslato: Jun 27, 2012, 12:59:28 posle podne »
I meni - kad je moja  :laugh: :laugh: :laugh:
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #231 poslato: Jun 27, 2012, 03:19:57 posle podne »
Ja se slazem sa Lordom. Meni je pola ovih fotki klinaca polovicni snapshot. Ono,beba je slatka,mali je nasmejan al sa aspekta fotografije-skoro pa horor. Ipak je ovo fotografski forum i malo samokriticnosti nebi nikom skodilo.,cisto u cilju napredovanja. Recimo,tema oblaci..pregledao sam sve i uopste nisam glasao. Sve mi izgleda kao izvlacenje iz nekog zaboravljenog foldera..malo truda cini cuda,ljudi!
Pozdrav!

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #232 poslato: Jun 27, 2012, 03:23:05 posle podne »
E da,ja sam promenio nickname,samo da se zna. Damir P.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #233 poslato: Jun 27, 2012, 05:03:26 posle podne »
1. Ivanhoe, nisi  u pravu.

I dete koje je 3. razred i dete koje je 8. razred mogu da dobiju ocenu Odlican (5) iz matematike, pa njihovi radovi ne mogu da se porede. Neki clanovi, koji duze vreme prate rad nekog pocetnika, pokusavaju da ga ohrabre pozitivnim kometarima, kada je jasno da se objavljena fotografija ocigledno razlikuje od njegovog dosadasnjeg rada. To ne znaci da je ona savrsena, ali je pokazan pozitivan pomak, i od njega se sad ocekuje da nastavi da se krece u datom smeru.
Naravno nije lose ni ponekad ukazati direktno na greske, kao sto si ti uradio.

2. Ivanhoe, potpuno si u pravu.

U ovoj konkretnoj temi ti si vec prvim fotkama postavio tako visok kriterijum, da se ja nisam cak ni usudio nista da postujem, jer je moj rad daleko ispod tog nivoa.
Neke fotke odavde stvarno ne zasluzuju da budu na fotogafskom forumu. Mozda neki clanovi nisu najbolje shvatili temu pa su krenuli u objavljivanja fotografija klinaca; klinci su uvek simpaticni  i tesko je biti objektivan prema njima. Posebno je nezgodno nekome primetiti nekome da nesto tu ne valja, jer lako moze da dodje do zamene teza, i ti si tu preuzeo na sebe nezahvalnu ulogu.




Damire, sto ne ostavi avatar ili nesto da te prepoznamo.

P.S. Nemoj da izbegavas da ucestvujes u takmicenjima.
Poenta i jeste da stavis boju fotku, pa da one koje su lose ne dobiju ni jedan glas, i da se njihovi vlasnici zbog toga sledeci put vise potrude.

Kad smo vec kod promene nick-a, najsimpaticnije mi je sto je nema vise Neznalice, i kada se citaju stare teme deluje kao da se clanovi obracaju poslednjem coveku koji je postavio sliku u vrlo bahatom stilu :D
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #234 poslato: Jun 27, 2012, 06:11:40 posle podne »
Bas ste ga zahuktali ;D Neka malo "svezeg vazduha" nije na odmet.
@Lord je u pravu po mnogim pitanjima. Malo kritike i samokritike radova, nije na odmet.
Kad bi kacio svaku fotku(ne samo deciju), svaka tema bi imala na desetine stranica i samo bi maltretirao ostale clanove i time rizikovao "ignore".
To sto se mojoj zeni, babama i dedama svidjaju deca i unuci razmazani rodjendanskim tortama i ostalim djakonijama, ne govori nista o kvalitetu fotografije.
Naravno, nije pravilo, ali uglavnom su to fotke za porodicne albume i spomenare.

Postavlja se pitanje, sta je kritika, kako treba da izgleda, zelim li nekome da pomognem dobronamernom kritikom ili mi je zelja da ga ukenjam istom do te mere,
da vise nikad' ne uhvati aparat u ruke!??
Koliko sam uopste raspolozen da kuckam svoje vidjenje tudjih fotografija i koliko sam kompetentan da prosudim, sta valja, sta ne!??
Ako sam dobro primetio, tebi je trebalo nekih 12 stranica, dok se nisi nakanio da napises svoje misljenje(to ne kritikujem, vec pokusavam da potvrdim prvi deo prethodne recenice).
Kolko mogu i koliko umem, potrudicu se da nekome dam smernicu, ukazem na eventualnu gresku, sto NIKAKO ne znaci da neko nema jos bolji i pametniji savet.
Samo napred, svi smo mi ucenici ovog hobija, ruku na srce, u razlicitim fazama.

Licno, tapsanje po ramenu i lajkovanje, su pojave koje prijaju i laskaju, mada mi kritika drugog vise znaci(ne kazem da uvek prija).
Nesto od sve te kritike i ostane u glavi, kad se sledeci put nadjem pred motivom i pre nego li skljocnem,
ukljucim sivu masu na "ON" i upitam se:" Cek bre, sta mi ono rekose, da povedem racuna...!?"
Iskren da budem, najteze mi padne, kad okacim fotku i ne stoji nikakav komentar.
Ni pohvala, ni kritika, nista...
Prvo sto pomislim, ok gde sam zajebo, sta ne valja, sta je moglo biti bolje!?
Mozda ljude mrzi da pisu, desava se, nije ni to strasno, ali rebus ostaje!?

Opet, s druge strane, bilo je ovde nepopravljivih sujeta, koji su odlazili sa "scene", ruseci mostove za sobom, istovremeno bivajuci u zabludi kako je ceo Svet portiv njih, mada su sve
napisane i upucene kritike bile dobronamerne, u cilju poboljsanja.
Kad neko ne zeli da nauci, tesko moze i da mu se pomogne.

Eto tako, cika Bole se opet malo iskakio, al' reko bolje i to nego da ostane prazna prica, znaci nista ;D ;D

p.s. Sva navedena lica i desavanja u tekstu, nemaju nikakvu vezu sa realnim osobama i pojavama.
Ako se neko i prepozna, tekstopisac se u napred ogranicava od svake odgovornosti i izvanjava, za eventualno nastalu stetu i dusevni bol ;) :)


http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #235 poslato: Jun 27, 2012, 07:14:11 posle podne »
Postavlja se pitanje, sta je kritika, kako treba da izgleda, zelim li nekome da pomognem dobronamernom kritikom ili mi je zelja da ga ukenjam istom do te mere, da vise nikad' ne uhvati aparat u ruke!??

Bila tema na tu temu, ali da li je engleski bio prepreka ili naprosto nije bilo zelje za diskusijom ... tek, ostade nedorecena i neshvacena

Understanding Criticism - Kako je prihvatamo i kako kritikujemo

Sto se tice neke fotografije, aj da prikacim jednu
« Poslednja izmena: Jun 27, 2012, 07:17:11 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #236 poslato: Jun 27, 2012, 07:43:51 posle podne »
Dobro je Zorane što si uspeo da iskopaš tu temu,meni nije pošlo za rukom iako sam znala da postoji negde na forumu  :)
Zamoljavam simpatično društvo za astalom da pređe na istu,i da tamo nastavimo da ćakulamo o tome,jer može dosta toga da se prodiskutuje,naravno,bez da jedni drugima vadimo oči  >:D

A ovde nastavljamo kako smo i počeli...
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #237 poslato: Jun 27, 2012, 07:57:55 posle podne »
Praksa na delu ;D

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #238 poslato: Jun 27, 2012, 08:15:28 posle podne »
neo, neonka...odlicne su fotke, a i modeli :D

evo od mene jedna :D

Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dete je najlepsi model
« Odgovor #239 poslato: Jun 27, 2012, 08:18:17 posle podne »
unique93 Koji je ovo objektvi :) kakav bokeh :D