Autor Tema: Slike sa jedne manifestacije - Portreti  (Pročitano 4322 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Lukacs

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Slike sa jedne manifestacije - Portreti
« poslato: Maj 20, 2013, 10:27:58 pre podne »
Ove slike su snimljene na jednom takmičenju srenjoškolaca u raznim disciplinama umetnosi. Ovde ima slika takmičara, sudaca, publike i neke iza scene. Sve slike su u izvornom obliku, bez manipulacija (osim možda neki crop i resize za upload).
EOS 300D + kit EF-S 18-55
EOS 7D + EF-S 17-85 IS USM

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Slike sa jedne manifestacije - Portreti
« Odgovor #1 poslato: Maj 20, 2013, 10:49:58 pre podne »
8041 bi bila odlicna da je u kakvoj kontrolisanoj situaciji gdje je crno crno i gdje nema suma :)
ISO 12800 je jako velik zalogaj i za mnogo jace aparate, treba si koristit blic il svjetlono mocniji objektiv, koji objektiv imas, zar nisi mogao ic na veci otvor blende?

Van mreže Lukacs

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Slike sa jedne manifestacije - Portreti
« Odgovor #2 poslato: Maj 20, 2013, 11:14:07 pre podne »
Nažalost još nemam drugi objektiv. Za sad imam samo ef-s 17-85 is usm. ... a na okolnosti nisam imao skoro nikakav uticaj. Pomenuta slika je slikana tokom gala priredbe na kraju manifestacije. Ona je trebala da nastupi i tek što nije izašla na binu. Jedino sam mogao da je zamolim, da zadrži malo pozu dok je uslikam. Znam inače za šum. Zato sam i slikao u mono tehnici.

Inače hvala na koment.
EOS 300D + kit EF-S 18-55
EOS 7D + EF-S 17-85 IS USM

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Slike sa jedne manifestacije - Portreti
« Odgovor #3 poslato: Maj 20, 2013, 07:44:06 posle podne »
Lukacs, kao prvo, dobro dosao na forum :)
Drugo, meni se dopada ovaj tvoj mali serijal fotki, ali ipak mislim da bi trebao da ih malo provuces kroz neki program u postprodukciji jer za ovakve fotke nemas odgovarajucu rasvetu i kvalitetnije objektive gde bi eventualno mogao da izvuces sve iz prve. Naravno neophodno je i iskustvo ali u to necu da ulazim. Kadrovi su u celini ok, ali sum, ostrina, sve to moze sa malim intervencijama da poboljsa ukupan utisak ako se odradi u PPu.
Sve u svemu, fotke sa potencijalom koje cekaju finis u PPu koji treba da im da licni pecat  ;) :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Slike sa jedne manifestacije - Portreti
« Odgovor #4 poslato: Maj 20, 2013, 07:55:24 posle podne »
Desha je to fino objasnio, a evo ja cu pokusat i da docaram, moze ovo to i mnogo bolje ali ovo je ono ekspresno :)

Van mreže Lukacs

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Slike sa jedne manifestacije - Portreti
« Odgovor #5 poslato: Maj 20, 2013, 09:36:18 posle podne »
@desha & @IgorM88
Kao prvo, hvala toplom dočeku i konstuktivnoj kritici.  :)
Svestan sam toga da se slike mogu softverskom doradom poboljšati, da izgledaju bezprekorno. Mogao sam to odraditi, ali mene je interesovao šta misle posetioci ovog foruma o ovim slikama u "originalnom" obliku, pre/bez dorade. Odabir kadra, expozicija, dubinska oštrina, tema, položaj teme unutar kadra, kompozicija, objekat fokusa, dali se može naslutiti priča iza slike, itd.
Pošto još niko nije zamerio na te stvari, mogu li da pretpostavim da sa te strane sve je ok?
U svakom slučalu hvala na odgovorima.  ^-^
EOS 300D + kit EF-S 18-55
EOS 7D + EF-S 17-85 IS USM

Van mreže dzura

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Odg: Slike sa jedne manifestacije - Portreti
« Odgovor #6 poslato: Maj 20, 2013, 10:03:38 posle podne »
Losa ti je konverzija u to CB, odnosno ta neka sepia. Pri konverziji uvek treba pojacati kontrast. Obicna komanda u PS-u tipa convert to CB daje (u zavisnosti od boja na slici) obicno daje lose rezultate. Poigraj se sa komandom channel mixer. Overis kucicu convert to cb, pa malo pomeraj klizace, na taj nacin ti sam kontrolises konverziju. Naravno tatko za to je Nikonov plug-in Silver Efex Pro, kojim je obradjena fotka u prilogu...
Meni je ova fotka dole odlicna, ali je rastojanje aktera malo preveliko, ali PS moze i to, naravno. I ja bi taj sum jos pojacao...

To bi izgledalo otprilike ovako.
 
« Poslednja izmena: Maj 20, 2013, 10:06:24 posle podne od strane dzura »

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Slike sa jedne manifestacije - Portreti
« Odgovor #7 poslato: Maj 20, 2013, 10:11:36 posle podne »
@Lukacs       Meni ovo izgleda vrlo dobro, što se toga tiče. Hajd' ti vidi da nabaviš taj 50/1,8 i da izvučeš nešto u PS-u sledeći put.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Slike sa jedne manifestacije - Portreti
« Odgovor #8 poslato: Maj 20, 2013, 10:40:48 posle podne »
Dobro došao i od mene (a jedva sam te i ubedio da dođeš ;) )
U suštini ovde uglavno gledamo konačni rezultat, a sve što treba da se sredi u osnovnoj obradi se podrazumeva (skidanje šuma, oštrenje, itd..).
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Lukacs

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Slike sa jedne manifestacije - Portreti
« Odgovor #9 poslato: Maj 20, 2013, 10:41:48 posle podne »
@dzura

Hvala na odgovoru.

Konverziju nisam uradio ja nego foto aparat. Slikao sam u monokromatskom formatu (Sepia, nekako crno-belo ni se činilo suviše sterilno), jer posle nekoliko probnih snimaka nije mi se svideo kolor rezultat. White balance, boje, kontrast, itd. Nisam imao vremena da punio experimentišem sa podešavanjima, a i inače propustio bih neke ključne trenutke, pa sam se odlučio za ovu variantu. Naravno, mogaobi snimati u koloru i posle konvertovat u mono, ali kad treba da radiš brzo, moraš brzo i da odlučiš. A svaka odluka je kompromis.  ;)
EOS 300D + kit EF-S 18-55
EOS 7D + EF-S 17-85 IS USM

Van mreže Lukacs

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Slike sa jedne manifestacije - Portreti
« Odgovor #10 poslato: Maj 20, 2013, 10:50:31 posle podne »
@cronnin

Hvala na savetima. Čim skupim neke pare. I za ovo telo sam skupljao skoro godinu dana.
Svakako planiram i neka L stakla i blic(eve). ...samo to zahteva puno vremena. Do tad radim sa onim što imam.
Sledeći put postavljam i original i obradu.

@pericha
Hvala na preporuci.  :thumbsup:
EOS 300D + kit EF-S 18-55
EOS 7D + EF-S 17-85 IS USM

Van mreže dzura

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Odg: Slike sa jedne manifestacije - Portreti
« Odgovor #11 poslato: Maj 21, 2013, 12:48:20 pre podne »
RAW je majka... Sve sto moze aparat PS moze daleko bolje. Tako da ta podesavanja na aparatu trajno zaboravi. A brzina je naravno kljuc u datim okolnostima, tu spora nema.