Autor Tema: Pitanje za Battery Grip  (Pročitano 4220 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3841
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Pitanje za Battery Grip
« poslato: Februar 16, 2012, 02:55:12 posle podne »
Dakle, danas kupih jos jednu bateriju za svoj 450D, (3 ukupno sada imam)odmah sam ubacio u bateri grip obadvije, fino sve radi, a imam pitanje kako sad aparat vuce energiju iz te dvije baterije, jel prvo iz jedne pa kad se istrosi onda iz druge ili iz obadvije istovremeno?Hvala! ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje za Battery Grip
« Odgovor #1 poslato: Februar 16, 2012, 03:03:25 posle podne »
to i mene zanima :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje za Battery Grip
« Odgovor #2 poslato: Februar 16, 2012, 03:49:51 posle podne »
imas u meniju samog aparata da podesis,koju prvo bateriju zelis da trosis.dakle ide prvo ta,pa automatski sledeca...

Na mreži Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3841
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje za Battery Grip
« Odgovor #3 poslato: Februar 16, 2012, 04:02:09 posle podne »
imas u meniju samog aparata da podesis,koju prvo bateriju zelis da trosis.dakle ide prvo ta,pa automatski sledeca...
hmmm, stvarno to nisam nasao, bas sam sve gledao.... :(
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje za Battery Grip
« Odgovor #4 poslato: Februar 17, 2012, 07:31:48 posle podne »
hm, imam nikon aparat, pretpostavio sam da je "menu" slican i da imas slicnu opciju kao i ja za batt grip... npr kod mene na ekranu aparata pise koja se baterija prvo koristi, a ako nemas ni to, onda ti jedino preostaje unimer! ;)

Na mreži Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3841
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje za Battery Grip
« Odgovor #5 poslato: Februar 17, 2012, 11:54:25 posle podne »
...ma nema to na Canon 450D, gledao sam sve, dobro sam ga prostudirao.Haj da ne otvaram novu temu da priupitam za displej, on je premazan nekom zastitnom emulzijom, jel tako, znaci ne treba da stavljam onu zastitnu foliju na displej da se ne grebe? :(
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje za Battery Grip
« Odgovor #6 poslato: Februar 26, 2012, 01:14:53 pre podne »
Ma ja mislim da on trosi sve baterije zajedno....U gripu bi morali da budu fizicki razdvojeni kontakti da bi mogao da trosi posebno jednu po jednu

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Pitanje za Battery Grip
« Odgovor #7 poslato: Februar 26, 2012, 10:11:17 pre podne »
@borko - K'o sto neko rece, na Nikonu ima da se podesi koju ce prvu bateriju da trosi, kako je kod Canon-a ne znam, ali malo se gubi logika grip-a da trosi obe istovremeno ;)

@Tviti - Mobilni telefoni, pogotovoi ovi novi touch, su premazani emulzijom protiv grebanja, pa bih ipak preventivno stavio foliju (k'o i na telefonu), jer ako ne skodi moze i da koristi (tm by Lane Gutovic).
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje za Battery Grip
« Odgovor #8 poslato: Februar 26, 2012, 01:11:42 posle podne »
A meni je kod gripa vazno da poveca autonomiju i da poveca ergonomiju kod drzanja.Nije mi vazno da li trosi jednu pa drugu ili obe zajedno.Vazno da baterije izguraju duze.Znam kod olimpusa da kad stavis grip,on trosi obe baterije zajedno.Kad se ugasi ,ugasio se :)  Nemas nikakvu opciju da podesis da trosi jednu prvo.Obe su spojene u gripu medjusobno tako da ne moze nikakav softver to da razdvoji.Nije mi logicno.E sad za nikon ne znam,nisam koristio.
Pozdrav.