Autor Tema: Punjenje nove baterije  (Pročitano 9581 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3841
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Punjenje nove baterije
« poslato: Novembar 24, 2011, 11:43:18 pre podne »
Posto mi drug isao u Zagreb narucio sam jednu novu bateriju za moj Canon 350D(a ista moze i za ovaj Canon G9!), donio mi bateriju, ali posto je jos nekima donosio baterije morao je pobacati ambalaze da ga ne bi zezali na carini, donio mi samo bateriju.Rekao mi da su mu prodavači rekli da je prvi put punim 10-12h, a ostala naredna punjenja kad punjac zasvijetli zelenu lampicu, to je otprilike nakon 2.5h.E sad, posto nemam deklaraciju da li je istina da novu bateriju "formiram" kao one baterije u mobilnim tel. ili je vec mogu upotrebljavati nakon 3h? Baterija je; NB2LH, 750mAh. :(
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2011, 10:33:42 posle podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže FitnessGuy

  • Član
  • **
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Pansport
Odg: Punjenje nove baterije
« Odgovor #1 poslato: Novembar 24, 2011, 12:04:12 posle podne »
Baterije u mobilnim telefonima se dugo, dugo ne formiraju, tj. još od kako su se pojavili litijum jonske. To su gluposti kad neko savetuje.  Dugo sam radio sa telefonima. Nisam formirao ni novu bateriju za 550D jer je litijum jonska. Bila je na punjaču dok nije pokazao da je puna.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3841
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Punjenje nove baterije
« Odgovor #2 poslato: Novembar 24, 2011, 12:09:06 posle podne »
aha, znaci mogao bih je skinuti sa punjaca cim zasvijetli zeleno? Jel to sigurno, ako jeste da tako uradim!? I meni malo cudno sto je moram drzati u punjacu ako zasvijetli da je puna...? :(
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Punjenje nove baterije
« Odgovor #3 poslato: Novembar 24, 2011, 12:12:04 posle podne »
Tačno je to što kaže Fitness Guy... ljudi po prodavnicama su toliko neobavešteni i lupaju ko otvoren prozor. Kakvo bre formiranje Li-Ion baterije? To ne postoji, niti je uopšte moguće puniti je više pd 2-3 sata, jer punjač automatski isključi i sve ostalo je čisto arčenje ledovke punjača. Isto važi i za praktično sve druge uređaje, osim kada su u pitanju NiMh ili NiCD baterije.

Staviš je u aparat i koristiš.

Pozdrav

Van mreže FitnessGuy

  • Član
  • **
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Pansport
Odg: Punjenje nove baterije
« Odgovor #4 poslato: Novembar 24, 2011, 12:17:48 posle podne »
Ja sam u šoku da čak i danas, 7-8 godina od kako su se pojavile Li-Ion baterije, ljudi po prodavnicama savetuju takve gluposti kao što su formiranje. Formiranje se radilo sa Ni-Mh i još starijim baterijama jer je njihov sastav/struktura to zahtevao.
Danas prodavci samo ponavljaju kao papagaji - formiranje baterije 3 x 12-14 sati. :D

Što je još čudnije, odeš kod servisera koji ume da ti popravi maltene bilo koji kvar, a na kraju i on lupi to za formiranje. :-\

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Punjenje nove baterije
« Odgovor #5 poslato: Novembar 24, 2011, 12:26:48 posle podne »
Uslovni refleksi su stečeni refleksi (nisu prisutni na rođenju), koji nastaju i nestaju tokom života. Razvijaju se na neku uslovnu draž koja se više puta ponovi neposredno prije delovanja neke bezuslovne draži, npr. bezuslovna draž za lučenje pljuvačke je prisustvo hrane u usnoj duplji, dok je uslovna draž riječ »limun« na koju osoba luči pljuvačku. Ako se u uslovnom refleksu uslovna draž ne potkrepljuje bezuslovnom draži onda taj uslovni refleks slabi i nestaje. Postoji veliki broj uslovnih refleksa koje osoba razvije i izgubi tokom života.

JBG, oni se svaki dan i po ceo dan draze baterijama ... tako da ... ok je to ;)
« Poslednja izmena: Novembar 26, 2011, 07:58:21 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže FitnessGuy

  • Član
  • **
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Pansport
Odg: Punjenje nove baterije
« Odgovor #6 poslato: Novembar 24, 2011, 12:28:19 posle podne »
Dopada mi se objašnjenje. ;D

Van mreže Nikol@

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 587
  • Pol: Muškarac
    • nivovic
    • Pogledaj profil
Odg: Punjenje nove baterije
« Odgovor #7 poslato: Novembar 24, 2011, 02:08:34 posle podne »
Nevjerovatno!! :DD Ma racunaju oni da nema greske kad se tako ''formira'' pa ono..puni ti sine i nema da brines! :D   Moj otac nije nikad formirao NiCd bateriju na svom prvom telefonu pa ga je godinama sluzila bez problema, sad ti budi pametan :)
Hard Work Never Killed Anyone, But Why Risk It?

EOS 60D // Tokina 12-24 f4 // Sigma 35mm ART // EF 70-200 f4 IS // Pentacon 135 electric // Samyang 8mm fisheye
Nissin Di622 Mk2

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Punjenje nove baterije
« Odgovor #8 poslato: Novembar 24, 2011, 11:01:24 posle podne »
Koliko se sećam kada sam kupila d3100 u uputstvu piše da se baterija puni dok se nenapuni-kad se puni blinka žuta lampica a kada se napuni svetli zelena a to je otprilike do 2h.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže FitnessGuy

  • Član
  • **
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Pansport
Odg: Punjenje nove baterije
« Odgovor #9 poslato: Novembar 24, 2011, 11:43:24 posle podne »
Tako je, Sanja.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3841
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Punjenje nove baterije
« Odgovor #10 poslato: Novembar 24, 2011, 11:56:11 posle podne »
Tako je i bilo, poslije 2.5h sam upotrebljavao bateriju normalno. ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Punjenje nove baterije
« Odgovor #11 poslato: Novembar 25, 2011, 12:15:06 pre podne »
Od kako su se pojavile litijumske baterije ja govorim narodu u radnji da se ove baterije neformiraju ali me niko nesluša.
Na mobilnom nisam nikad radila formiranje i sve su mi baterije dugo trajale.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže Shule

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Punjenje nove baterije
« Odgovor #12 poslato: Novembar 26, 2011, 12:06:41 pre podne »
Neko spomene te servisere koji znaju popraviti sve i svasta pa na kraju lupnu to za bateriju... Pa toliko znaju i o popravci (98% njih). Većina tih "majstora" se bavi time jer mu je neko rekao da je "nadaren" za "tehniku" pa on poverovao u to i mnogo cesci slucaj je da se bavi time jer mora od necega da se zivi.
98% njih ne zna čemu služi 3. kontakt na bateriji, jer je normalno da imamo 2 (+ i -)... Da znaju, verovano nikad i ne bi pomenuli formiranje baterije....

Van mreže FitnessGuy

  • Član
  • **
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Pansport
Odg: Punjenje nove baterije
« Odgovor #13 poslato: Novembar 29, 2011, 01:08:13 pre podne »
Čak i čovek koji non-stop  "valja" raznorazne modele priča o formiranju baterija...  ::)
http://www.fotoglasi.com/oglas-27730-550d-tamron-17-50-28-bez-vc-bg-e8-.html