Autor Tema: Predstavljanje...  (Pročitano 5439 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Predstavljanje...
« poslato: Januar 14, 2014, 06:36:18 posle podne »
Trazih, ali ne nadjoh slicnu temu. Htio sam cisto da svako napise samo cime se bavi u zivotu. Jer ipak pretpostavljam da vecina nisu profesionalni fotografi/fotoreporteri... :)

Da krenem od sebe. Inace, ja sam diplomirani inzenjer tehnologije, i radim kao procesni inzenjer u rafineriji ulja. Inace, puni naziv mog radnog mjesta je "Tehnolog za manipulaciju i vakuum destilaciju".

Toliko od mene. Nadam se da ce i ostali napisati recenicu-dvije.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje...
« Odgovor #1 poslato: Januar 16, 2014, 08:25:04 pre podne »
Niko nista?! Nije valjda da svi rade za CIA/BIA/DB i slicne organizacije pa ne smiju napisati cime se bave?! ;)

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje...
« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2014, 09:10:30 pre podne »
ja sam električar, visoko strujaš, ili energetičar ...  :laugh:
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje...
« Odgovor #3 poslato: Januar 16, 2014, 11:57:29 pre podne »
Vole ljudi da su misteriozni. ;D Po profesiji sam dipl. psiholog, imao sreće da diplomiram u klasi prof dr Sulejmana Hrnjice...posle nekoliko godina prakse u Institutu za mentalno zdravlje u Palmotićevoj i Klinici za psihijatrijske bolesti "Dr Laza Lazarević", gde sam uglavnom radio sa ljudima sa posttraumatskim stresnim poremećajem, podvarijanta postratumatski ratni sindrom, prestao sam da se bavim time i počeo da se bavim gradnjom i kupoprodajom stanova...dugo godina se bavim audio opremom, oženjen, otac predivne male princeze...trenutni hobi, isprobati što više fotoaparata... ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3841
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje...
« Odgovor #4 poslato: Januar 16, 2014, 12:11:06 posle podne »
Iz BiH sam, iz Sarajeva, fotoreporter/strani dopisnik za jednu hrvatsku agenciju.
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje...
« Odgovor #5 poslato: Januar 16, 2014, 03:48:18 posle podne »
Ja sam diplomirani pravnik, posle zavrsetka faksa , nisam uspeo da nadjem posao u struci , pa sam se okrenuo fotografiji...Sad imam studio i foto radnju ...U studiu uglavnom radim za stock ...Najvise volim da radim product fotografiju (satove, nakit...itd), ali u nasj zemlji ne verujem da cu imati puno posla u toj oblasti :) Toliko za sad:)

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje...
« Odgovor #6 poslato: Januar 17, 2014, 03:30:56 pre podne »
Ja sam nezavrseni magistar satistike.  :-\  Inace dipl.ing. agroekonomije i bavio sam se svim i svacim.
Poceo kao trgovac zastite ili ti HTZ zastite i zastitinih sredstava, pa do kancelarijskih poslova. Potom sefic pa finansijski direktor u velikoj trgovinskoj firmi.
Naposletku, kratko vreme podpredsednik opstine Vrsac ( nestranacka licnost odman da kazem ) pa novinar - dopisnik za vise listova i da ne nabrajam vise!  :D
Dobar sam poznavalac astronomije i astrologije, pa sam poznat kako u Srbiji tako i u inostranstvu!
Od februara novo radno mesto nadam se!
Fotografija hobi a imam i ponuda za stock u ekipi pa ako stignem mozda se i tu oprobam.
Ozenjen i imam sina.  :)
Toliko za sada.
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje...
« Odgovor #7 poslato: Januar 17, 2014, 07:21:02 pre podne »
Evo i mene :)
Trenutno radim u sektoru prodaje u jednoj većoj firmi. I pre toga sam nekako uvek radila sa ljudima :)
Oduvek sam volela fotografiju, nisam se posebno bavila njom, (ako se ne računaju sati provedeni gledajući fotke po netu) nadam se da ću sada naći malo više vremena i prostora za to.
Imam svoj portal vezan za kulinarstvo (ne, ne, ne ne stavljam svoje recepte i slike, već je princip takav da ljudi sami to rade a ja samo administriram :) ) Dosta vremena posvećujem njemu. I uživam u tome :)
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje...
« Odgovor #8 poslato: Januar 17, 2014, 10:54:14 pre podne »
Ja sam, nadam se, pocetkom sledece godine diplomirani gradjevinski inzenjer, trenutno cetvrta godina na faxu. :)

Izgleda da sam jedan od mladjih ovde :D

Od pre 3 godine, fotografija mi je postala hobi (do faxa sam se bavio slikarstvom pomalo, pa sam odustao zbog nedostatka vremena, valjda zbog toga sam i poceo da se bavim fotografijom :) ), od pre godinu i nesto dana sam se bacio, sto bi amateri rekli, u komercijalu. :)

Drugi hobi mi je voznja motocikla, sa stazom od vec 8 godina aktivne voznja (prolaze godine jbt :D ) :)
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje...
« Odgovor #9 poslato: Januar 17, 2014, 01:13:12 posle podne »
I ja sam po malo "bajker". :)
Samo sto nemam vremena, a trenutno nisam pri parama da kupim nesto primjerenije mojim godinama (21+, a plus nije bitan)... :D Imam Hondu NSR 125R, ali prilicno prepravljenu, tako da je vise trkacki model i sa standardnim dijeli samo izgled. Standardna ima, sa skinutim blokadama 23 KS, a ova moja ima 50. :D

Zelja mi je Kawasaki ER-5. I propustio sam jedan veoma povoljan i odlican, prije godinu dana i nikako da si oprostim... :)

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje...
« Odgovor #10 poslato: Januar 17, 2014, 10:11:36 posle podne »
Ja sam Nemanja i ja sam alkoholicar! :D

Hahaha...zezam se...ne pijem alkohol. :D

Zavrsio sam srednju tehnicku skolu, smer elektrotehicar racunara, ali sam za sada nezaposlen. Faks nisam upisao, zato sto me nista ne zanima osim fotografije, a studiranje fotografije u Srbiji se ne isplati... :D

Trenutno pokusavam da napredujem sto vise u fotografiji, a usput pomazem caletu u stolariji. :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2696
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje...
« Odgovor #11 poslato: Januar 17, 2014, 11:53:08 posle podne »
Ja sam pravnik.
Vlasnik sam firme već 10-tu god. i ona nema ama baš nikakve veze sa pravom.

Na forum sam  svratio samo na kratko pre (mislim) 4 god, da vidim samo nešto oko nekog fotoaparata, jer sam morao da kupim neki a nisam znao ništa o ni jednom.
Veći deo vremena od tad sam proveo samo kao čitalac, a u zadnje vreme i kao član.

Nažalost, od onda nisam uspeo da se iskobeljam odavde.
Puno bi bilo bolje da sam u mafiju upao jer sam čuo da se i odande nekako možeš izvući... 
« Poslednja izmena: Januar 17, 2014, 11:58:03 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje...
« Odgovor #12 poslato: Januar 24, 2014, 08:37:48 posle podne »
Citat: unique93
Faks nisam upisao, zato sto me nista ne zanima osim fotografije, a studiranje fotografije u Srbiji se ne isplati.

Ih bre Unique al si ti naivan. Pa ko još ide na faks da bi naucio nesto? :) Tamo ides da bi se zezao i upoznao ljude iz svoje buduće branše :D
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje...
« Odgovor #13 poslato: Januar 25, 2014, 11:07:08 posle podne »
Heh, zavisi i na koji fax :D
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje...
« Odgovor #14 poslato: Januar 25, 2014, 11:33:35 posle podne »
Sta je sa ostalima?! Kriju zanimanje k'o zmija noge? ;) :)