Autor Tema: Sigma 35mm F1.4 DG HSM  (Pročitano 17360 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« poslato: Septembar 17, 2012, 09:04:12 posle podne »
Upravo dobio redovni mail od Sigme kada ono iznenađenje, link.
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2012, 10:57:27 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« Odgovor #1 poslato: Septembar 18, 2012, 02:24:15 posle podne »
PAzi, ako Canonska kosta $1.300 ... ova Sigma mora da ima raspon od 1500-1900 dolara. 
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« Odgovor #2 poslato: Septembar 18, 2012, 03:01:21 posle podne »
 ;D

Ima Sigma na sebi odmah i mini-USB priključak koji će služiti za ubacivanje novoga FW-a i kalibraciju, sve uradi sam kod kuće.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« Odgovor #3 poslato: Septembar 19, 2012, 01:29:05 pre podne »
A u cemu je bitna razlika u odnosu na njihov 30/1.4 ?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« Odgovor #4 poslato: Septembar 19, 2012, 08:48:58 pre podne »
Pa valjda je ovaj i za FF, onaj je bio samo za APS-C, a sudeći po ovoj invaziji FF fotoaparata trebat će sve više i objektiva za njih.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« Odgovor #5 poslato: Septembar 19, 2012, 09:46:14 pre podne »
Pored ovog staklica, izbacili su 17-70mm F2.8-4 DC OS MACRO i  120-300mm F2.8 DG OS HSM. Vise o tome, imas ovde .

A generalno, bas mi se dopada ovaj dizajn... deluje bas utegnuto. Misterija samo ostaje u domenu cene.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« Odgovor #6 poslato: Septembar 19, 2012, 02:12:53 posle podne »
Naslov je mnogo interesantan:

"Sigma Corporation announces reorganization of lens lineup, new products and quality control measures"

Da li im je KONAČNO došlo iz dupeta u glavu da ne mogu da valjaju superskupu robu, a da kupci budu test poligon? Mislim, nije neispravnosti pošteđen ni vodeći dvojac, ali im je procenat škarta jedno 20x manji.

E sad, šta mene ovde strašno zbunjuje? Kakva su bre ovo 2 "nova" stakla? Jesu oni pošašaveli pa izbacuju update stakala koja nisu sastavila ni godinu dana na tržištu??!!! Da podsetim, 120-300 OS NIJE novo staklo, već je revizija u pitanju, pa ih tako sad ima 3. Jedno je staro 120-300 bez stabilizacije, a 2011. je (proverio, piše i u linkovanom DPR članku!) izašla OS verzija. Ono što me zbunjuje je što nigde ne stoji neka dodatna oznaka, po kojoj bi se najnovija verzija razlikovala od one nove, koju još niko živ nije video, osim na slikama? Prvo sam mislio da su ovo upravo ta stakla, samo da prodaja kreće tek sada (toga nisu pošteđeni ni C/N; eno onaj čuveni 200-400 f4L IS 1.4x se kani već ko zna koliko, te oće, te neće da počne da se prodaje).

Evo i tadašnje vesti: LINK

17-70 OS takođe nije nešto potpuno novo. OS verzija je izašla pre par godina (DPR kaže 2009., mada se meni nešto čini da je i kasnije), pa opet pitanje - šta je novo i zbog čega je revizija došla tako brzo? Možda ove nove neće da štucaju tako učestalo? A možda je i cena jedini korektivni faktor?

Enigma...

Pozdrav
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2012, 02:17:07 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« Odgovor #7 poslato: Septembar 19, 2012, 04:25:48 posle podne »
Sigma je lani najavila objektive koji će izvanka biti obloženi sa nekim totalno novim  materijalom i ovo je sada to. Koliko sam ja razumio u budućnosti će svi postojeći objektivi doživjeti ove promjene(znači novi vanjski materijal i USB port), a pri tome će neki zadržati postojeću optiku dok će neki biti dorađeni.

A dobavljivost i cijena, poznajući Sigmu objava glede toga će biti na CES-u počekom 2013. godine.
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2012, 04:33:56 posle podne od strane Bare »

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« Odgovor #8 poslato: Septembar 19, 2012, 05:03:55 posle podne »
Taj totalno nov materijal bi morao da bude bas otporan na ogrebotine, jer ovako sveden dizajn, (koji mi se dopada) ne trpi "rustiku"  ;D :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« Odgovor #9 poslato: Septembar 25, 2012, 02:48:32 posle podne »
A koliko kosta ovaj USB adapter/kalibrator/stimer ... jbmliga kako se zove ?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« Odgovor #10 poslato: Novembar 07, 2012, 11:31:53 pre podne »

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« Odgovor #11 poslato: Novembar 07, 2012, 12:46:22 posle podne »
briga mene da li nešto lepo izgleda, bitno je kako radi .  :D 
ovo vazi za sve osim za žene   ::) 8)


a da ako budem dobio na kladionici tih 1ooo€ , kupujem ovaj objektiv pa svi mozete da ga isprobate na jedno dva dana. obecavam.
« Poslednja izmena: Novembar 07, 2012, 12:49:36 posle podne od strane tik-tak »
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« Odgovor #12 poslato: Novembar 22, 2012, 12:11:21 posle podne »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« Odgovor #13 poslato: Novembar 23, 2012, 08:36:35 pre podne »
Za razliku od mnogih "bisera" koje su do sada iznedrili ovo može biti prva prava stvar posle nekog dužeg vremena. Sve mi miriše na jedan veoma dobar objektiv za cenu po kojoj se nudi. I ta ideja oko USB kalibratora koji se kasnije može koristiti na svim novim Sigma objektivima je sjajna. Izrada, oštrina, izgleda da će biti odlični. Ono što po meni nije na nivou N/C konkurencije je bokeh, a to je upravo ta "magija" u ovoj klasi 35ica. Superkremasti bokeh. Najfiniji mogući prelazi.
Naravno, sve se to iskompenzovalo mnogo manjom cenom.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« Odgovor #14 poslato: Novembar 23, 2012, 08:57:39 pre podne »
Sasvim sigurno da u skorije vreme nece imati bolji momenat, da dokazu kako je sektor kontrole kvaliteta doziveo renesansu.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« Odgovor #15 poslato: Novembar 23, 2012, 12:41:42 posle podne »
I pored toga što u poslednje vreme gajim određeni animozitet prema njima kao kompaniji, iskreno navijam da naprave pometnju i konačno uteraju vodećima tamo gde treba. Jer, ovo što C i N rade u poslednje vreme (mada C definitivno prednjači) je skandalozno.

Baš bih voleo da im Sigma malo pomrsi račune, a sada imaju bolju priliku nego što će ikad imati. Od Tamrona nema ništa. Oni su se izduvali i opasno izglupirali sa nekim skorašnjim staklima, koja koštaju kao prava, a ipak nisu toliko posebno dobra, kako je bilo najavljivano (prvenstveno mislim na novi 24-70 f/2.8 VC).

Pozdrav
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2012, 12:43:15 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« Odgovor #16 poslato: Novembar 23, 2012, 12:58:14 posle podne »
Ne bih rekao da je bokeh loš, nisam inače nešto impresioniran kvalitetom bokeha kod 35mm objektiva i ovo nije iznimka mada moguće da je nešto lošiji od konkurencija no za tom bi trebalo vidjeti direktnu usporedbu. Činjenica je da u ovoj Sigmi ima sva sila elemenata za ispravljanje razno-raznih optičkih anomalija i stoga je valjda sama optika tako dobra. Ali dati ću zato primjer Nikkora 24 1.4 i 35 1.4. 24-ku je dizajnirala mlada ekipa i on je super na testovima oštrine ali mnogi kažu da fali ono nešto neki look koji bi trebao davati, dok sa druge strane 35-icu je dizajnirao jedan stari čiča koji ne pati za testovima i koji je pažnju pridodao l[i]ooku [/i] koji bi trebale ostaviti slike napravljene tim objektivom i stoga unutra nema ED elemenata.

Imala je Sigma u zadnje vrijeme par pogodaka, recimo 85 1.4 je sasvim OK. Isto koliko sam imao prilike ih u zadnje vrijeme probati nema niti potrebe za kalibracijom i uglavnom dolaze ispravne iz tvornice, puno više nego prije. Ovu sada seriju vidim kao jasnu poruku da su odlučili dići kontrolu kvalitete, pa eto kako Roger kaže čak je mehanička izvedba sada bolja nego kod Canikon ekvivalenata što me moram reći iznenađuje jer to od Sigme nikada ne bih očekivao.

Ne bih rekao da Tamron ima prevelike cijene, taman su u skladu sa tim da budu i dalje povoljni naspram ovih najnovijih Canikon ekvivalenata.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« Odgovor #17 poslato: Novembar 23, 2012, 03:49:39 posle podne »
Taj "čiča" koji je dizajnirao 35mm 1.4G je sensei Harua Sato. Po mnogima najveći majstor današnjice, a sasvim sigurno jedan od par najvećih magova tog "zanata" svih vremena. Inače isti "čiča" je dizajnirao i remek delo zvano Nikkor 14-24 f2.8G.

Dalje, istina je, 35mm 1.4G u startu nije zamišljen da bude najmegaoštar u celom univerzumu već da ima fenomenalan, neponovljiv bokeh. I to je to. Prilikom dizajniranja stakla moraš da se odlučiš kom ćeš se carstvu prikloniti. Carstvu hiper oštrine ili carstvu čarobnog bokeha. Ne može i jedno i drugo. Znajući da većina korisnika danas ume da vrednuje samo oštrinu, težinu na kilo i završnu obradu (da to na oko budel lepo bajo) - Sigma se odlučila za lakšu ali svakako dobru kombinaciju. Oni malobrojni, koji TAČNO znaju zašto uzimaju 35mm, bez razmišljanja će uzeti Nikon varijantu. Oni mnogobrojniji naći će itekako dovoljno razloga da poklone poverenje Sigmi i verujem da će i oni biti zadovoljni.
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2012, 03:58:36 posle podne od strane DuxX »

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« Odgovor #18 poslato: Novembar 23, 2012, 07:21:38 posle podne »
Je li vidiš gdje se sada javlja problem kod tvoje izjave? Mnogi tvrde da taj Nikkor ima isto tako nervozan background bokeh kao Sigma.
Ja neću tvrditi niti jedno niti drugo jer nemam iskustva sa istima, a koliko znam nema po netu negdje usporedbe iz koje bi se isto moglo zaključiti.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 35mm F1.4 DG HSM
« Odgovor #19 poslato: Novembar 23, 2012, 08:58:42 posle podne »
Ljudi svašta tvrde. Đura džibra tvrdi da su ga kidnapovali vanzemaljci blizu Divčibara i da su nad njim vršili razne eksperimente.  8)

35mm 1.4G je stvarno specifično staklo. Ta žižna daljina nije nešto posebno zanimljiva velikom krugu ljudi. Namenjen je za one koji vole baš TO što on pruža. Neko to jednostavno vidi, neko ne i to je to. Imao sam zadovoljstvo da malo radim sa njim i meni se to staklo jednostavno prilepilo za srce i to je objektiv koji ću da pazarim čisto zbog toga iako takođe nisam jedan od onih kojima tih 35mm BAŠ treba za posao. Dakle čisto zadovoljstvo za sladokusce ;)