Autor Tema: Ivana- photosession  (Pročitano 6262 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Ivana- photosession
« poslato: Jul 30, 2013, 11:32:26 posle podne »
Komentari i kritike uvek pozeljne ;)

1.

Ivana by Slobodan Gosic, on Flickr

2.

Ivana by Slobodan Gosic, on Flickr

3.

Ivana by Slobodan Gosic, on Flickr

4.

Ivana by Slobodan Gosic, on Flickr

5.

Ivana by Slobodan Gosic, on Flickr

6.

Ivana by Slobodan Gosic, on Flickr

7.

IMG_1639Ivana by Slobodan Gosic, on Flickr

8.

Ivana by Slobodan Gosic, on Flickr

9.

Ivana by Slobodan Gosic, on Flickr

10.

Ivana by Slobodan Gosic, on Flickr

11.

Ivana by Slobodan Gosic, on Flickr

12.

Ivana by Slobodan Gosic, on Flickr

13.

Ivana by Slobodan Gosic, on Flickr

14.

Ivana by Slobodan Gosic, on Flickr
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže škrabalica

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 629
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
    • Škrabalica
Odg: Ivana- photosession
« Odgovor #1 poslato: Jul 30, 2013, 11:47:44 posle podne »
nisam stručnjak, ali meni je ovo sve baš lepo, i svetlo i model* i lokacija  :D

*osim tih obrva. ne razumem današnje devojčice i kozmetičke umetnike koji prave te obrve. tako veštački izgledaju da je to strašno.  znam da to nije do tebe, ali ovde mi tako smeta:-X
« Poslednja izmena: Jul 30, 2013, 11:49:58 posle podne od strane škrabalica »
Canon EOS 550D (Kiss X4 Digital),
Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II,
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM,
Canon EF 50mm f/1.8 II,
Canon Speedlite 430EX II.

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana- photosession
« Odgovor #2 poslato: Jul 30, 2013, 11:51:47 posle podne »
Hvala :) Istog sam misljenja, al' ko mene sta pita za obrve :) (molim da se dalje u temi ne komentarisu obrve da ne bi sve otislo u off, hvala unapred :D )
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana- photosession
« Odgovor #3 poslato: Jul 30, 2013, 11:52:07 posle podne »
Moji favoriti 2,4,7
Na ostalima mi ne stima polozaj devojke prvenstveno.

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana- photosession
« Odgovor #4 poslato: Jul 31, 2013, 12:10:00 pre podne »
A bas smo se trudili da poziramo sto bolje :D
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže MaxFoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 115
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana- photosession
« Odgovor #5 poslato: Jul 31, 2013, 12:13:34 pre podne »
Meni je ovo sve prelepo Goshke, bas uzivah pregledajuci fotke, obrada isto super! :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana- photosession
« Odgovor #6 poslato: Jul 31, 2013, 12:52:23 pre podne »
Sta znam , znam da mozes i bolje :) Cinimi se da je i svetlo bilo malo jace, na nekim fotkama su noge malo pregorele ili je velika razlika izmedju highlighta i senki, bar se meni cini :) Na prvoj mi posebno smeta kosa , koja je za moj ukus previse neuredna ...na nekim fotkama je izraz lica nekako slabasan ...

Ali ima u seriji i dobrih fotki 2,7,8, 10 (desna), 14... I svidja mi se obrada :)

P.S U globalu su mi dobre fotke , ali posto znam da mozes i bolje zato sam ovo napisao , bez ljutnje :)

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Ivana- photosession
« Odgovor #7 poslato: Jul 31, 2013, 12:41:40 posle podne »
Ono sto mi je zapalo za oko je njen izraz lica (pored obrva :D) koji je na solidnom broju fotografija identican, sto se moze videti na pocetku seta i ne izgleda mi da se dovoljno opustila (moje misljenje) do negde pred kraj seta.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana- photosession
« Odgovor #8 poslato: Jul 31, 2013, 02:48:50 posle podne »
Hvala na komentarima! Od 'obicnih' devojaka ni ne moze da se ocekuje da izgledaju i prave poze kao modeli, a takodje ne moze da se ocekuje ni od nas amaterskih fotografa da postavimo model uvek kako treba :) Docice valjda sa vremenom, ucenjem i iskustvom ;)
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana- photosession
« Odgovor #9 poslato: Jul 31, 2013, 03:17:09 posle podne »
Gosho ima ovde jako dobrih fotki ali mnogo si stavio , pa i te gde ima tih propusta, mislim da je dobro ako od serije fotki ima 4 5 bas dobrih, a ovde ih ima:)

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Ivana- photosession
« Odgovor #10 poslato: Jul 31, 2013, 03:18:10 posle podne »
Nije u tome stvar da ste vas dvoje amateri, nego one izvezbaju jedan eventualno dva izraza lica ispred ogledala na kojima misle da dobro izgledaju i onda cim vide fotoaparat automatski prave taj izraz (ili dva), a to tebi pravi problem i moras da smislis nacin kako to da prevazidjes. Ljude najmanje fotografisem, ali sam to primetio kod devojaka koje angazuju da budu hostese na dogadjajima, a zatim se to "pravilo" ponavljalo i po FB profilima, posto sam onda vec znao sta da trazim.
Moras da je opustis da ne razmislja o tome, vec da sve bude sto spontanije, iako nije, a to je upravo i najteze uraditi i zato su "profesionalni" modeli odlicni za saradnju, jer sve izgleda prirodno iako je ispozirano (sa time sam se susreo kada sam fotkao pinup-ice).
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana- photosession
« Odgovor #11 poslato: Jul 31, 2013, 03:22:02 posle podne »
Kapiram :) Da me ne zanimaju kritike, ne bih ni stavljao fotke na forum, vec bi samo kacio na fejs, tamo je svima sve lepo :)

Inace, pokusavam iz jednog jednosatnog fotografisanja da izvucem 20-ak dobrih fotki, sto realno nije lako, posto sam mislio da pocnem da radim ovo za pare kad se jos uvezbam :)

Vocko, odgovorismo u isto vreme :) Jeste, to si potpuno u pravu. Iako za sebe mogu da kazem da imam skroz solidnu komunikaciju sa modelima (zenskim :D ) nije lako naterati ih da izadju iz svog fb klišea :) Eventualno par fotki ako promene izraz lica na prevaru, ostatak tesko :) Videcu da nadjem neki nacin da se to prevazidje!
« Poslednja izmena: Jul 31, 2013, 03:26:37 posle podne od strane Goshke »
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana- photosession
« Odgovor #12 poslato: Jul 31, 2013, 04:05:31 posle podne »
Možda je problem u ženskim časopisima u kojima su fotografije profi modela,pa devojke pokušavaju da naprave te neke face i položaj tela kao profi?To na kraju može da doprinese tom nekom neprirodnom stavu.Obrve baš smetaju,ali nisi ti kriv  ;)
« Poslednja izmena: Jul 31, 2013, 04:11:23 posle podne od strane neo »

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana- photosession
« Odgovor #13 poslato: Jul 31, 2013, 04:18:21 posle podne »
Te obrve su nesto sto je danas IN, nema tu mnogo pametovanja, sad to sto svima ne stoje je nesto sasvim drugo :)
Ali, nismo ovdje da komentarisemo izgled modela, msm da se toga treba pridrzavat.
Meni je serija sasvim ok, al deff ispod onog sto si ranije nudio (mada par fotki i sada ima na tom prijasnjem nivou), jednostavno, previse si ih okacio ovdje odjednom...

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana- photosession
« Odgovor #14 poslato: Jul 31, 2013, 05:53:33 posle podne »
Pa ovo je sa namerom nastao set fotografija i siguran sam da je fotografisanju prethodio odlazak kod kozmetičara (ili drugarice),odabir garderobe..Onda i sam model,ekspresija...podležu nekim komentarima,naravno u granicama pristojnosti i domaćeg vaspitanja.Ako aludiraš na one neke komentare na DZ na čijim temeljima je nastala i jedna tema o etici komentarisanja modela,mislim da ideš u krivom smeru..Takve komentare nisam nikada čitao na stranicama ovog foruma.Bez veze bi bilo komentarisati bila šta vezano za ljude (ne modele) u onoj bugarinovoj svadbarskoj temi,jer je svadba ipak neka deseta dimenzija i fotograf jednostavno nema nikakav uticaj na izgled svatova.Inače devojka je baš simpatična i fotogenična i ona i naš drugar goške će sigurno napraviti joj mnogo boljih fotografija,jer uvek može bolje,ali ni ove nisu loše  :)
« Poslednja izmena: Jul 31, 2013, 05:57:19 posle podne od strane neo »

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana- photosession
« Odgovor #15 poslato: Jul 31, 2013, 09:03:27 posle podne »
2 je lepa fotka a 13 odlicna fotka. 11 pretvori u portret da se ne vidi pod suknju. 14 je dobra. Zakljucak - ova devojka lepse izgleda kada se ne osmehuje a lice joj je obrnuto truglasto te lepse izgleda kad joj kosa zaklanja jednu stranu lica.

Modele treba birati prema fotogenicnim svojstvima.
Agencije tacno znaju koja devojka dobro pozira, koja je za pistu koja za slikanje,  kako koja hoda, koja je za haljinu a koja za kostim. Prema prilici, garderobi i obuci se biraju i modeli. Ne komentarisem izgled modela vec odabir modela i potenciranje njegovih vizuelnih kvaliteta ili nekvaliteta a sto direktno utice na rezultat. A ne vidim nista lose i da se komentarise sam model.

Ako si je fotkao za pare, zaradio si ih jer ona sigurno nikad nije imala ovakve fotke u svom albumu. A ako mislis da prodajes fotke drugima obrati paznju na ove sitnice. Nije lako fotkati ljude pa ako iz sat vremena izvuces 5 dobrih to je uspeh.

I ti si, mislim, kao i junik, dosao do granice kada treba probati sa `profesionalkom.`



 
« Poslednja izmena: Jul 31, 2013, 09:16:26 posle podne od strane bobanf »

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana- photosession
« Odgovor #16 poslato: Jul 31, 2013, 09:44:24 posle podne »
Veoma solidno odradjene fotografije, tebi ovo ide fino :)
Pokusacu samo koji sitan savet da ubacim...
Svaki model, zenski il' muski, je individua za sebe, neko pozira bolje neko manje. Vazi i za fotografe, neki idu na fotkanje i znaju kako ce da stignu do cilja, drugi idu pa sta "upecaju".
Vazi manje vise za sve nas, amatere...
Na stranu oprema, svetlo, styling ili make-up, postoje par sitnica za koje nisu potrebna materijalna sredstva, a mogu da doprinesu boljitku fotografija.
Razgovor s modelom, predstavljanje vlastitih zamisli, spontan obostran dogovor...u kratko, stvaranje neobavezne atmosfere. Ovo je narocito vazno za ljude koji nisu nikad stajali pred kamerom(ozbiljnijom), pa im se nesvesno stvara neki "grc" u ekspresiji...kiseli osmeh.
Ako obratis paznju, zaista sitnica ali da se primetiti, gde god je devojka imala mogucnost da se nasloni, sedne, polozi ruku...znaci, imala kontakt s necim, a ne samo stajala, lice(ekspresija) je mnogo lepse ispalo, bas zbog nedostatka navedenog "grca".
Takodje, uvek posle par odradjenih fotki, pregledate zajedno materijal, tako da u hodu mozete da donesete promene, nove ideje itd...

Pozdrav

p.s. Zadnje dve...mobilni "no go" ;D ;)
« Poslednja izmena: Jul 31, 2013, 09:46:42 posle podne od strane Bole »
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana- photosession
« Odgovor #17 poslato: Avgust 01, 2013, 10:02:02 pre podne »
Hvala svima na odgovotima, pogotovo Boletu i Bobanu na odlicnim savetima ;)

Te obrve su nesto sto je danas IN, nema tu mnogo pametovanja, sad to sto svima ne stoje je nesto sasvim drugo :)
Ali, nismo ovdje da komentarisemo izgled modela, msm da se toga treba pridrzavat.
Meni je serija sasvim ok, al deff ispod onog sto si ranije nudio (mada par fotki i sada ima na tom prijasnjem nivou), jednostavno, previse si ih okacio ovdje odjednom...
U pravu si, trebao sam postaviti 5-6 fotki :)

Pa ovo je sa namerom nastao set fotografija i siguran sam da je fotografisanju prethodio odlazak kod kozmetičara (ili drugarice),odabir garderobe..Onda i sam model,ekspresija...podležu nekim komentarima,naravno u granicama pristojnosti i domaćeg vaspitanja.Ako aludiraš na one neke komentare na DZ na čijim temeljima je nastala i jedna tema o etici komentarisanja modela,mislim da ideš u krivom smeru..Takve komentare nisam nikada čitao na stranicama ovog foruma.Bez veze bi bilo komentarisati bila šta vezano za ljude (ne modele) u onoj bugarinovoj svadbarskoj temi,jer je svadba ipak neka deseta dimenzija i fotograf jednostavno nema nikakav uticaj na izgled svatova.Inače devojka je baš simpatična i fotogenična i ona i naš drugar goške će sigurno napraviti joj mnogo boljih fotografija,jer uvek može bolje,ali ni ove nisu loše  :)

Hvala, jeste fotkano sa namerom, ali nisu bile nikakve ozbiljnije pripreme, devojka se obukla lagano, skoro bez sminke, pre je to bilo fotkanje uz setnju :)
Sto se tice komentarisanja modela, naravno da je dozvoljeno, i treba da se komentarise, do neke granice. Ovde ste bili skroz kulturni :D

2 je lepa fotka a 13 odlicna fotka. 11 pretvori u portret da se ne vidi pod suknju. 14 je dobra. Zakljucak - ova devojka lepse izgleda kada se ne osmehuje a lice joj je obrnuto truglasto te lepse izgleda kad joj kosa zaklanja jednu stranu lica.

Modele treba birati prema fotogenicnim svojstvima.
Agencije tacno znaju koja devojka dobro pozira, koja je za pistu koja za slikanje,  kako koja hoda, koja je za haljinu a koja za kostim. Prema prilici, garderobi i obuci se biraju i modeli. Ne komentarisem izgled modela vec odabir modela i potenciranje njegovih vizuelnih kvaliteta ili nekvaliteta a sto direktno utice na rezultat. A ne vidim nista lose i da se komentarise sam model.

Ako si je fotkao za pare, zaradio si ih jer ona sigurno nikad nije imala ovakve fotke u svom albumu. A ako mislis da prodajes fotke drugima obrati paznju na ove sitnice. Nije lako fotkati ljude pa ako iz sat vremena izvuces 5 dobrih to je uspeh.

I ti si, mislim, kao i junik, dosao do granice kada treba probati sa `profesionalkom.`

Hvala na dobrim savetima!


Veoma solidno odradjene fotografije, tebi ovo ide fino :)
Pokusacu samo koji sitan savet da ubacim...
Svaki model, zenski il' muski, je individua za sebe, neko pozira bolje neko manje. Vazi i za fotografe, neki idu na fotkanje i znaju kako ce da stignu do cilja, drugi idu pa sta "upecaju".
Vazi manje vise za sve nas, amatere...
Na stranu oprema, svetlo, styling ili make-up, postoje par sitnica za koje nisu potrebna materijalna sredstva, a mogu da doprinesu boljitku fotografija.
Razgovor s modelom, predstavljanje vlastitih zamisli, spontan obostran dogovor...u kratko, stvaranje neobavezne atmosfere. Ovo je narocito vazno za ljude koji nisu nikad stajali pred kamerom(ozbiljnijom), pa im se nesvesno stvara neki "grc" u ekspresiji...kiseli osmeh.
Ako obratis paznju, zaista sitnica ali da se primetiti, gde god je devojka imala mogucnost da se nasloni, sedne, polozi ruku...znaci, imala kontakt s necim, a ne samo stajala, lice(ekspresija) je mnogo lepse ispalo, bas zbog nedostatka navedenog "grca".
Takodje, uvek posle par odradjenih fotki, pregledate zajedno materijal, tako da u hodu mozete da donesete promene, nove ideje itd...

Pozdrav

p.s. Zadnje dve...mobilni "no go" ;D ;)

Hvala, bas sam i pokusao da je tako opustim ;)
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana- photosession
« Odgovor #18 poslato: Avgust 01, 2013, 11:24:23 pre podne »

Hvala, jeste fotkano sa namerom, ali nisu bile nikakve ozbiljnije pripreme, devojka se obukla lagano, skoro bez sminke, pre je to bilo fotkanje uz setnju :)
[/quote]
Goške,to kod ženskog sveta ne biva  ;D