Autor Tema: Novi Sad  (Pročitano 2963 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bobicm

  • Junior
  • *
  • Poruke: 48
  • Pol: Muškarac
    • bobicm
    • Pogledaj profil
Novi Sad
« poslato: Januar 30, 2015, 11:56:01 posle podne »
Pogled sa tvrdjave

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Novi Sad
« Odgovor #1 poslato: Januar 30, 2015, 11:59:20 posle podne »
Na prvoj mnogo neba u odnosu na grad...ne mora da bude vidjeno kao nedostatak, al' moze kao visak :)
Salu na stranu, malo bi doveo kadar u proporciju, ostalo po nahodjenju i ukusu ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže bobicm

  • Junior
  • *
  • Poruke: 48
  • Pol: Muškarac
    • bobicm
    • Pogledaj profil
Odg: Novi Sad
« Odgovor #2 poslato: Februar 01, 2015, 12:23:35 posle podne »
Hvala Bole,
bila je dilema, nebo ili Dunav, preovladalo nebo :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Novi Sad
« Odgovor #3 poslato: Februar 03, 2015, 04:21:26 posle podne »
I nebo i Dunav. ;) Umeju prilicno nezgodni da budu ovakvi motivi... poput fotografisanja grada sa druge strane obale, narocito ako malo krenes iskosa... odose paralele u majcinu.
Ovde  malo curi na desno, ali cenim da bi podela motiva na trecine mnogo doprinela da to izgleda malo bolje. Nebo, grad i reka... svakom po trecina. Dobitna kombinacija!

Ne znam, da li si imao CPL filter, ali imam osecaj da nisi. Ako ga nemas, onda obavezno to stavi na listu prioriteta br. 1. Nezavrsena zgrada na samom levom kraju deluje nekako usukano. Ako si fotkao raw, onda to ispravis u ACR-u, samo odaberes tvoje staklo iz padajuceg menija, i on to skocka. I ako kropujes, onda obrati paznju na sitne detalje, poput zgrade koja je presecena na pola (desna strana fotke) . Mogao si secnuti taman da se ne vidi ni jedna od njih dve

Drugoj nedostaje kontrasta, ali bih rekao da je to  zbog sunca koje je tu gde jeste a ima i previse nepotrebnih detalja u dnu fotografije (grane i sl) . Mozda 20m napred ili nazad resava problem... odavno nisam bio na tom zidicu, pa ne pamtim :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže bobicm

  • Junior
  • *
  • Poruke: 48
  • Pol: Muškarac
    • bobicm
    • Pogledaj profil
Odg: Novi Sad
« Odgovor #4 poslato: Februar 03, 2015, 08:01:23 posle podne »
Hvala na savetima.
Slikano je bez CPL-a, a sto je najgore imam ga  :-[
Na drugoj sunce je posteno zezalo, a granje, pa vise je krivo gradsko zelenilo nego ja  ;D

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Novi Sad
« Odgovor #5 poslato: Februar 03, 2015, 08:12:46 posle podne »
Teško je uhvatiti dobro svetlo na gradu. Uvek je neki deo u protivsvetlu jer u tom pravcu zalazi sunce.
Ujutro kada je sunce negde iza tvrđave često bude magla i tako u krug.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II