Autor Tema: Tina  (Pročitano 3924 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SofijaT

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Žena
  • Čvong.
    • Pogledaj profil
Tina
« poslato: Mart 31, 2014, 02:05:50 posle podne »
Totalni sam početnik (u svoju odbranu), ali me baš zbog toga zanima vaše mišljenje. Volela bih da znam šta na slikama valja, šta ne i kako to što ne valja može da se popravi. Svaki savet je dobrodošao, tu sam valjda da učim  :angel:












Van mreže 011djordjevic

  • Član
  • **
  • Poruke: 149
  • Pol: Muškarac
  • “Your first 10,000 photographs are your worst.”
    • Pogledaj profil
Odg: Tina
« Odgovor #1 poslato: Mart 31, 2014, 02:21:05 posle podne »
I ja mu dodjem neki pocetnik, mozda napredni pocetnik... kako god, moje skromno misljenje je da sto se tice cele serije da nadjes neku lepsu lokaciju za fotkanje... osim ako nisi bas tu htela sa odredjenim razlogom... Takodje skoro cela serija ti je kadrirana centralno, mogla bi malo da promenis drugacije postavis modela
... ostalo mi deluje korektno, ne uspevam da vidim sa cime je fotkano, kojom opremom i ne mogu da vidim exif, mada je korektno za pocetak samo fotkaj...

p.s. cini mi se da je fokus promasen na nekim fotkama... obrati malo vise paznje sledeci put...

Pozdrav, cekamo nove fotke :)
Nikon D3100,
Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G
Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR

https://500px.com/011_johnny

Van mreže SofijaT

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Žena
  • Čvong.
    • Pogledaj profil
Odg: Tina
« Odgovor #2 poslato: Mart 31, 2014, 02:29:34 posle podne »
Znam da je lokacija bezveze, ali model nije mogao mnogo da hoda u stiklama  ::) Hvala na svemu, evo jos jedne, trebalo bi da na njoj mogu da se vide podaci, inače podešavanja nisam menjala...

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Tina
« Odgovor #3 poslato: Mart 31, 2014, 04:39:00 posle podne »
Za "totalnog pocetnika" si vec otisla dobar korak dalje. Za pocetak bitna je ideja, realizacija se uci vremenom.
Mogu da prepisem ovo sto je kolega napisao za pozadinu i da dodam da je model podeksponiran.
Znaci neka zilberica ili dodatni blic, pa cak i "spot" merenje u aparatu bi dali bolje rezultate.
Na kraju, uvek se zapitas da li je moglo bolje, da li sam mogla da doteram neke stvari u obradi itd!?
Bio sam toliko slobodan da provucem jednu kroz PS, onako brzinski, cisto da steknes utisak o cemu pisem. Nadam se da ne zameras ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže SofijaT

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Žena
  • Čvong.
    • Pogledaj profil
Odg: Tina
« Odgovor #4 poslato: Mart 31, 2014, 07:42:45 posle podne »
Uh koliko je bolja! Ja, priznajem, nisam mnogo vešta sa PS-om, pa koristim lightroom, uglavnom neke osnovne stvari (exposure, contrast, brightness...), do sada mi je to bilo dovoljno, ali izgleda da ću morati malo na PS da se bacim. Imam jedno pitanje u vezi sa kvalitetom slike, znam ja da Canon 550D nikad ne može da bude 5D mk3, ali nisam baš zadovoljna kvalitetom. Kad god pogledam tuđe slike čine mi se neuporedivo kvalitetnije iako su slikane sa 450D ili 600D, je l' se to meni čini ili...? Postoje li neka podešavanja na aparatu kojima to može da se popravi?  :)

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Tina
« Odgovor #5 poslato: Mart 31, 2014, 07:57:55 posle podne »
Pozdrav Sofija...to se zove razumevanje ekspozicije...i to se uci vremenom...i praksom...I ja sam imao isto misljenje kao ti..zasto su sdugima lepse i kvalitetnije fotografije a ja imam bolji aparat...
Kao sto rece drug Bole...ostavi PS i lightroom za sada...koncetrisi se na kadriranje...na podesavanje ekpozicije...da razumes kako radi kompezacija ekspozicije...pa kad to savladas..onda obradjuj fotografije koje sli slikala...

A da.. ove fotografije su malo iznad proseka ;)
« Poslednja izmena: Mart 31, 2014, 08:02:27 posle podne od strane dalibort82 »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Tina
« Odgovor #6 poslato: Mart 31, 2014, 09:35:28 posle podne »
Cao Sofija :D ...fotke su skroz ok, ali kao sto su drugari rekli, lokacija je skroz bez veze, i vidi da se malo poigras sa obradom...ja takodje koristim lajtrum i u njemu mozes da uradis dosta stvari, fotosop koristim samo kada mi treba liquify ili kada radim neko retusiranje(obe stvari radim vrlo retko)...tako da je lajtrum dovoljan za ovo sto radis... :)

Imas ovde na forumu moje fotke gde sam fotkao drugarice dizajnerke, pa ih pogledaj malo...nisu ni one nista specijalno, ali cisto da vidis kako to ja radim, posto su ove tvoje fotke neka osnova mojih fotki :)

Ako ne mozes da ih nadjes, imas i kod mene na fejsu(link je u potpisu), tako da mozes i tu da pogledas i ako te bilo sta zanima, samo pitaj... :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže 011djordjevic

  • Član
  • **
  • Poruke: 149
  • Pol: Muškarac
  • “Your first 10,000 photographs are your worst.”
    • Pogledaj profil
Odg: Tina
« Odgovor #7 poslato: Mart 31, 2014, 10:13:13 posle podne »
Sto se portreta tice... potrazi Goshketove na forumu... i uzivaj :)
Nikon D3100,
Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G
Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR

https://500px.com/011_johnny

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Tina
« Odgovor #8 poslato: Mart 31, 2014, 10:17:04 posle podne »
Citat
nisam mnogo vešta sa PS-om, pa koristim lightroom, uglavnom neke osnovne stvari (exposure, contrast, brightness...)
Vise od toga ti i ne treba...za sad.

Citat
Kad god pogledam tuđe slike čine mi se neuporedivo kvalitetnije iako su slikane sa 450D ili 600D, je l' se to meni čini ili...? Postoje li neka podešavanja na aparatu kojima to može da se popravi?  :)
Ne cini ti se, nije sve u aparatu.
Neka carobna formula za podesavanja ne postoji, ali moze da se povede racuna o osnovnim pravilima, koja ce te evntualno dovesti do zeljenog cilja, bolje, kvalitetnije fotke.
Kad bi sad poceo sve da navodim trebalo bi mi puno vremena. Postoje prirucnici koji se cesto preporucuju, ne bez razloga, ljudima koji su zeljni da nauce nesto vise o fotografiji.
Za pocetak...drzi fokus na ocima, brzinu ne spustaj ispod 1/60s da ne budu fotke stresene...

Pozdrav
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže puckons

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 484
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Tina
« Odgovor #9 poslato: April 01, 2014, 07:39:16 pre podne »
mogu samo da rezimiram, sve je manje - više rečeno:
- ostani u LR, skoro sve možeš u njemu da završiš
- mani se gledanja druge opreme i poređenja, iscedi sve što možeš iz toga što imaš
- pre klika se opusti pa zamisli kako će fotka izgledati, obrati pažnju na sve detalje
- evo konkretno poslednja fotka - stub sa leve strane raste iz ramena - to ne sme da bude na fotogorafiji, pogledaj ponovo sve snimke koje si postavila i videćeš na svakom da imaš ili parče automobila ili žardinjere po ćoškovima ili ugao balkona iznad glave, to je ono što su svi rekli
A sad aparat u ruke pa ponovo, što više vežbaš i ako prihvataš sugestije i imaš želju da naučiš, videćeš koliko ćeš brzo napredovati
Canon 600d - Tamron 17-50 vc- Canon 50mm 1.4 -Tamron SP 70-300 f/4-5.6 vc - Canon 100 macro