Autor Tema: Sony a7S II  (Pročitano 64813 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #180 poslato: Novembar 02, 2015, 09:46:59 posle podne »
@Serb
Ja nisam, ali Zoran jeste.

Btw, ja mislim da je osnovna ideja MILC-a bila malo drugačija... njihovi porivi su bili čisto finansijsko/marketinški. Fazon, "ako im podmetnemo ideju da idemo na manje dimenzije, a u stvari uštedimo na elektro-mehaničkom sklopu, za iste pare smo na konju". Srećom, ta ideja je evoluirala, pa na kraju ipak nije ispalo tako. Na žalost, nikako da se uključi barem još jedan finansijski moćan igrač, pa da se spusti i konačna cena sistema, jer su tehnički MILC-evi sada onakvi kakvi su trebali da budu u veri-frst momentu, kada je izašao prvi digitalni PEN.

Ja sam očekivao da taj veliki igrač pre svih bude Samsung, međutim, omanuo sam sa procenom, jer su se oni nekako brzo izduvali. Očigledno im tempo podizanja profita u fototehnici ne odgovara. Oni su navikli da na prečac naprave ogroman profit, a toga u foto branši nema. Potrebno je strpljenje i recepti koji pale u domenu mobilne telefonije, ovde nemaju prođu. I tako smo došli do toga da zavisimo od Sony-ja po pitanju obaranja cene. Drugi i da žele, ne mogu da postignu tu masovnost. Još kad se insistira na kvalitetu (kao Fuji i Oly), stvar se dodatno komplikuje.

Pozdrav

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #181 poslato: Novembar 02, 2015, 09:58:49 posle podne »
Mislim da bi bilo super da ti (storm) ili rodic uradite neki dobar test sa a7...i njihovim i canon objektivima, ako ste u mogucnosti :) Ja licno bi uzivao u tom tekstu, jako me interesuje cela sony prica :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #182 poslato: Novembar 02, 2015, 10:12:22 posle podne »
Mnoge interesuje nesto slicno :)
Al opet 7sr vs mk3... bilo bi lupanja glavom o zid :)
(zbog moje potrebe za videom i autofokusom u istom) :)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #183 poslato: Novembar 02, 2015, 10:26:28 posle podne »
Ja sam nakratko gledao u tom pravcu, ali sam brzo odustao i uopste mi vise nije interesantna ideja. Mislim na sony senzor i canon objektive. Previse kompromisa, a telo kosta kao matoro... Da je jeftinije, pa da ga uzmes kao neko backup telo i koristis sa recimo 17-40, 50 1.4, 85 1.8 i to je to, bilo bi jako interesantno.
« Poslednja izmena: Novembar 02, 2015, 10:28:03 posle podne od strane smarko »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #184 poslato: Novembar 02, 2015, 10:50:04 posle podne »
Dostupnost tog sistema celu priču čini ozbiljnom koliko i sam sistem.  >:D

Mnogi pojma nemaju koliko je Sony neozbiljan po tom pitanju. Nije baš kao Pentax, ali nije ni daleko. Ja sam zato i skeptičan prema svemu što oni rade.

Pozdrav

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #185 poslato: Novembar 02, 2015, 11:23:16 posle podne »
Trenutno jedina opcija koja je meni bliska je Sony :) Da se razumemo ja ne planiram da ne menjam moje masine jos dugo, ali kad razmisljam u sebe jedino sto mi je blisko je sony :) Prvo ima jako dobar senzor, a vec svi znaju da jako volim canon stakla i mislim da bi mi ta kombinacija bila super (super za mene)..E sad vidim da se mnogi zale na adapter i canon i sony i da to ne ide bas dobro...tako da me je to malo otreznilo :)Ovo je neko moje razmisljanje u dosadi , ne planiram da prelazim:)

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2695
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #186 poslato: Novembar 02, 2015, 11:23:45 posle podne »
Ima par za´eba u toj kombinaciji kao što rekoh,  :)

AF mora bit fazni da bi radio preko adaptera,  dakle A7r2 npr
A7s2 recimo ima samo kontrastni pa to ne funkcioniše.
A uzgred ti vidi da li ti uopšte odgovara taj A7r2 ako si sve vreme pikirao ovog drugog...(za ostale modele pogledati specif.)

Takodje za svaki adapter postoji manje više spisak objektiva koji su podržani a koje ne, a da pri tom to nije neka prosta logika tipa podržavamo L objektive a ostale ne ili sl. (pa da ti to skapiraš iz cuga) nego moraš da tražiš da li se objektiv koji ti imaš prosto nalazi na spisku podržanih. A ako ne, slikaj se...ili prodaj objektiv pa kupi neki drugi.

Što najgore, i kada se na kraju i izboriš sa svim tim za´ebima, eventualno rezultat može biti solidan ali još uvek daleko od rada sa DSLR-om.

Pa izvinte, izgleda da čovek mora biti poprilično zaludan i dokon pa da uplovi u celu tu priču...
« Poslednja izmena: Novembar 02, 2015, 11:27:52 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #187 poslato: Novembar 16, 2015, 10:59:46 posle podne »
I na kraju?
Koji je bolji?
A7II - A7RII - A7SII ???

Ako ce gleda 6D u odnosu na recimo A7II koji daje bolji izlazni fajl kad je fotografija u pitanju, koji kad je video?
Itd, itd :)

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #188 poslato: Novembar 16, 2015, 11:05:17 posle podne »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2695
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #189 poslato: Novembar 16, 2015, 11:10:41 posle podne »
Još jedan 50+ pixaš...?
Pa ovo čekam celog života... ;D
« Poslednja izmena: Novembar 16, 2015, 11:12:30 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #190 poslato: Novembar 17, 2015, 10:23:35 posle podne »
I ima li kakav odg na moje pitanje...
U odnosu na moj 600D, koliko je Sony bolji :)
U videu, da, tj vidim, al fotografije?
Ne na papiru, nego u realnom zivotu

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #191 poslato: Novembar 17, 2015, 10:28:07 posle podne »
Nisam probao 600d alu A7 mi se svidja , tacnije fajl koji izbacuje :)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #192 poslato: Novembar 17, 2015, 10:40:26 posle podne »
Meni sad nije jasno sta pitas Igore.
Prvo, svaki Sony je razlicit, a ima ih hvala Bogu i vidim da ne staju sa stancovanjem. Kao da ih izmisljaju na 3d stampacu, a objektiv koji sam video kod Serba (70-200 F/4) bas tako i deluje na prvi pogled :D
Drugo, prvo si spomenuo 6d, sada pitas za 600d. Sigurno razumes da su to dva sveta i da ih je skoro nemoguce porediti (pretpostavljam da i dalje mislis Sony A7x serije), jer je jedno MILC FF, a drugo DSLR crop.
Serb se nece sloziti, ali meni je ono takva nakarada od kombinacije (A7s + 70-200) da bih im se naradije grohotom nasmejao u lice. Pa cak i da zanemarim kvalitet izrade koji je blago receno nedovoljno dobar i senzori koji su im naravno vrhunski. Ukusi su razliciti, ali ja ovo u sirokom luku... Jos kad pomislim da je taj objektiv poprilicno skuplji od Canonovog 70-200 F/4 IS, a imas osecaj kao da drzis one solje sto prave u obliku objektiva... a nije ni manji koliko sam video onako odokativno :)
« Poslednja izmena: Novembar 17, 2015, 10:42:37 posle podne od strane smarko »

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #193 poslato: Novembar 17, 2015, 10:50:47 posle podne »
Sta znam meni je ok i objektiv i aparat ( posebno aprat) ... Nisam imao prilke mnogo da igram sa n i c 70 - 200 ali meni je ok skroz ovaj objektiv ali verujem da si upravu kad je izrada u pitanju :) sam aparat me je pozitvno iznenadio u svakom pogledu posebno VF  :) sve u svemu imam pozitivne utiske o sonyu , ali to je moje misljenje ne zelum da ulazim u rasprave :)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #194 poslato: Novembar 17, 2015, 11:08:34 posle podne »
Ma kakva crna rasprava, to je samo moja percepcija tog sistema u odnosu na preference, a sve to u odnosu na koliko para treba izdvojiti za te stvari. To je ono sto me najvise iritira, pa ne mogu na kontu senzora prodavati i m... za bubrege pride. Mislim, 1500$ za blendu F/4 i plastiku koja se cuje kao da je suplja... Samo nekoliko dana pre toga sam drzao Mladenov 70-200 IS 2.8 II. Pa ljudi moji, to je stvarno dupe i nosa. Canonov objektiv treba bar 3 puta da bude skuplji.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2695
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #195 poslato: Novembar 17, 2015, 11:12:49 posle podne »
Nažalost vlasnika Sony sistema nema baš previše na našem forumu, a ovaj aparat  konkretno ( Sony a7S II), mislim da ne poseduje još niko ovde, tako da ćeš teško čuti neke vesti iz prve ruke.
I uopšte, nadam se da će se na forumu uskoro pojaviti neko ko će se više pozabaviti demistifikacijom zvanom Sony, na sličan način kao što to Rodić radi recimo sa Fujijem.
Ja i ako ne koristim ni jedan ni drugi sistem, to ne znači da me ne zanima a takodje primećujem i veliko interesovanje od drugih članova na forumu.
Razloge za malu zastupljenost ovde (a i inače), već smo komentarisali više puta.
Dalji komentari na tvoje pitanje o razlikama mogu biti nažalost više teoretski....a tiču se prvo onih uopštenih razlika FF vs Crop, MILC vs DSLR, Canon objektivi vs Sony objektivi , itd...a onda i svih onih razlika u detaljima.


« Poslednja izmena: Novembar 17, 2015, 11:14:52 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #196 poslato: Novembar 17, 2015, 11:30:31 posle podne »
Ma polako argon to ce Storm i Zoki  kad dodje vreme:) Mene licno mrzi da nesto pisem o opremi tako i o ovom apraticu:)

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2695
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #197 poslato: Novembar 18, 2015, 12:06:22 pre podne »
;) ..vidim ja drug Serb da je grdno pogršio taj drugar što ti je dao taj aparat.
Ne bi da pišeš, ne bi da se raspravljaš... ;D ;D
E pa neće to tako dugo da može...
Nego, eto mene da ti pokupim taj A7 na ´edno 7 dana....pa da vidiš i texta i rasprave koliko hoćeš.  ;) :D
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2015, 12:09:43 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #198 poslato: Novembar 18, 2015, 01:09:33 pre podne »
Probaces ga prvom prilikom kad se vidimo  ;)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #199 poslato: Novembar 18, 2015, 08:10:16 pre podne »
Canonov objektiv treba bar 3 puta da bude skuplji.

Mislis, Sony bi trebao da bude tri puta jeftiniji? :)  Identican utisak sam stekao sa njihovim Carl-Zeiss Vario-Tessar T* FE 24-70mm f/4 ZA OSS, i to je osnovni problem Sonija koji nije da nismo konstatovali.

Serb, ako ima novih utisaka slobodno ih prisloni u postojecu temu o tom fotoaparatu http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/milc-aparati/sony-a7s/

E sad, sto se tice prvih pozitivnih utisaka na konto trazila ili fotoaparata,  uopste me to ne iznenadjuje.
''Ne moze da svane pre zore''