Foto i Video Oprema > MILC fotoaparati

Canon Mirrorless

(1/16) > >>

Zoran Rodic:
Iz izvora bliskog upucenima mozemo nacuti da ce Canon 23 jula predstaviti svoj prvi mirrorless aparat.

Ako uzmemo u obzir da ce se njegovi kapaciteti kretati u rasponu od G1X pa do 650d, i da ce se tu sigurno vrteti sada vec poznati 40mm f2.8 + neki EF adapter... onda bi bilo jako zanimljivo da desetak dana pre, razmenimo ocekivanja i misljenja na konto  cene koju ocekujete, senzora i na kraju krajeva, generalno nekih ocekivanih karakteristika.

Evo, usudicu se da krajnje optimisticki i racionalno procenim sumu ispod $1.000 (aparat + 40 f/2.8 pancake) .

STELLANOVA:
$1000 je previse za mirrorless. Sve preko $600 je pljacka.

Crni_bombarder:
Mislim da je Zoki relan sa prognozama. To su fotoaparati koje kupuju ljudi kojima je pored kvaliteta fotografije najbitnija mobilnost opreme, jednostavno ne zele da vuku sa sobom torbu od 6-7kg, vec zele da se lezerno setkaju i po potrebi zabeleze lepe fotke. Iz slicnog razloga sam i ja "spao" na S95 :-)

Bole:

--- Citat ---Evo, usudicu se da krajnje optimisticki i racionalno procenim sumu ispod $1.000 (aparat + 40 f/2.8 pancake)
--- Kraj citata ---
To je zaista optimisticka prognoza, uzimajuci u obzir cene proizvoda, koje Canon u zadnje vreme izbacuje na trziste.
G1X je €750, cisto sumnjam da ce Canon da izbaci telo ispod €1000, al' 'ajde ;)

StORM48:
Ja cenim da će biti jedno 2000. :)
Bilo bi baš zabavno gledati kako sami sebi kopaju raku. :D

Inače se slažem sa Stellanovom... mada sam i malo strožiji. Ja za to ne bih dao više od 400. To je granica gde počinje DSLR i sve preko toga tehnički je nemoguće opravdati, jer ne može stvar koja NE POSEDUJE gomilu elektro-mehaničkih sklopova (tražilo, AF senzor, ogledalo i prateću mehaniku...) da košta više nego isti takav proizvod, sa istim senzorom, koji sve to poseduje. Atak na logiku.

A priče o uštedi prostora su bezvezne. Mirrorless sistem je upravo to što mu i ime govori - SISTEM. Znači, od uštede prostora nema ništa. Čim natovariš još jedan objektiv, eto i veće torbe. Kad je torba malo veća, onda poželiš još jedan objektiv, pa još jedan, pa još jedan, pa blic, pa okidač, pa ovo, pa ono - i eto - nazida se sistem koji se opet vuklja u nekakvom rancu, koji umesto 5, teži 3 kile. Relativno gledano, to je isti šinter, a izazvaće reumu od držanja tih kockastih cigli u rukama.

Pozdrav

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju