Autor Tema: Foto ranac  (Pročitano 6768 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Foto ranac
« poslato: Avgust 31, 2010, 02:13:02 posle podne »
Kako se sistem lagano gradi i raste nameće se potreba  za rancem u koji se sve to može smestiti i bezbedno nositi.Trenutno imam lowepro nova mini AW torbu koja je dobro rešenje za neke šetačke varijante,ali je ipak minijaturna da bi zadovoljila neke veće zahteve.
Interesuju me iskustva drugih i predlozi za kupovinu ranca do cifre 90,100e.

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Foto ranac
« Odgovor #1 poslato: Septembar 01, 2010, 09:26:25 pre podne »
Pozdrav,

uh, ja sam sacuvao trenutno samo jedan veci beskorisni ranac i jedan manji, mega korisni ranac. U veci, standardni ranac marke Carena stane gore telo sa objektivom, ma kojim sem onih dzinova za tele fotkanje, pored toga ima prostora za zonericu, ili baterije ili ma sta drugo, a dzep ispred i dzep iza sluze samo za neke stavke sa rudimentiranom trecom dimenzijom, recimo za neke papire, uputstvo za koristenje i slicno :)
Donji deo koji se otvara nezavisno, moze u sebi da sakrije uz pametan raspored tri do cetiri objektiva, a dzep ispred njega moze da nosi komotno blic sa sobom. Ima i dva dodatna dzepa sa strane u koje moze da se stavi punjac recimo i slicno. Ipak, stoji standardno na ledjima i standardno ga moras skinuti sa ledja i standardno otvoriti i dotle - ode model :)

Salim se ali to mu i jeste neprakticna stvar. Kdo Storma sam video svojevremeno daleko prakticniji rancic i zatim se kod mene obreo slican ali jos prakticniji rancis u koji stavim recimo 5D sa 17-40 sa sve zonericom u glavni deo, a u pomocne pregrade u glavnom delu uglavnom stavim 85 i 50mm ili Sigmu 8-70 (ona je malo budzastija). U zadnju pregradu stavljam teleobjektive, stane bilo koji od onih koje imam (70-300, 55-200, 70-210) a ako mi ih nije zao, mugu i dva da stanu ali nema pregrade izmedju pa ih ne guram dva komada. Stvar je u tome da ne skidajuci ranac vadim aparat sa objektivom na njemu, dok za zamenu objektiva mora sve standardno. Ipak, ovaj Frencier vucem neprekidno sa sobom a onaj prvi sluzi da drzi u kuci Nikone dok ne nestanu iz moje kolekcije potpuno.

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: Foto ranac
« Odgovor #2 poslato: Septembar 01, 2010, 11:17:34 pre podne »
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Foto ranac
« Odgovor #3 poslato: Septembar 01, 2010, 12:17:12 posle podne »
Pošto mi žene volimo da to i lepo izgleda,a ne samo da bude dobar i funkcionalan,ja sam našla na netu jedan koji mi je zapao za oko,ali ne znam da li može da se nabavi kod nas.Da li je neko od vas možda čuo da se i ovaj brend pojavio na srpskom tržištu?
http://www.dakine.com/sport-packs/photo/mission-photo/
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: Foto ranac
« Odgovor #4 poslato: Septembar 01, 2010, 12:51:18 posle podne »
Neonci, vi se bas ozbiljno naoruzavate  :P  :).

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Foto ranac
« Odgovor #5 poslato: Septembar 01, 2010, 12:59:54 posle podne »
Pa pošto je gos'n Neo aktivan,a ja u poslednje vreme više statiram u kukuruzu,čini mi se da ću ja nositi ranac a on raditi nešto konkretno.Pa već kad ga nosim,nek' bude i lep  ;D
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Foto ranac
« Odgovor #6 poslato: Septembar 01, 2010, 01:44:49 posle podne »
Hmm..kako smo krenuli završićemo sa nekom barbi torbicom  :P Djukxov predlog je ok,mada je verovatno problem pronaći ovaj brend u rodnoj nam zemlji.Realne potrebe i nisu za nekim velikim rancem.U njega bi trebalo da stane malecki 1000d sa 18-55,50.18,makro prstenovi(malo većih gabarita od 18-55),nekoliko filtera i ostalih sitnica,neki manji tele tipa 55-250 ili 70-300,bože zdravlja i neki makro tipa tamron 90 i da ima tripod držač.Moglo bi se naći prostora i za sitnice koje život znače tipa voda,neka limenka piva,sendvič i sl.
Nešto što mi je interesantno je Lowepro  Micro Trekker 200,flipside 200 ili 300,fastpack 200-250 pa u obzir dolazi i Mini Trekker AW.
E sad to mogu da gledam na monitoru jer to nemam gde ovde da kupim  >:(  i varijanta je online kupovina.  Verovatnio je bolja priča da dođem u prestonicu i sve lepo pogledam i vidim šta mi odgovora.
Na fotkama je teško zaključiti koje su stvarne dimenzije pa me interesuje šta drugi koriste i šta se može spakovati u neki konkretan model?

edit:@millas nisi ni ti loš,naročito sa 15-85  :P
« Poslednja izmena: Septembar 01, 2010, 02:08:27 posle podne od strane neo »

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Foto ranac
« Odgovor #7 poslato: Septembar 01, 2010, 08:53:11 posle podne »
Imas kod Ljube Vanguard Oregon 60

http://pcfoto.biz/vanguard-oregon-60

kupi to i pakuj sta hoces. Ima odeljak i za laptop i za 20 sendvica.
« Poslednja izmena: Septembar 01, 2010, 08:55:30 posle podne od strane Zarko Silic »

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: Foto ranac
« Odgovor #8 poslato: Septembar 02, 2010, 05:00:12 posle podne »
iskreno i ja sam za varijantu vidi pa kupi. onaj ranac sto sam vam pokazao jeste 50e ali na to kad dodas carinu i porez bice 100 i kusur evrica, ali sto se tice funkcionalnosti mislim da zadovoljava. sto se tice izgleda i dizajna odajem priznanje neonki. cista 10-ka. sto sve vise gledas sve si neodlucniji, zato preseci i kupi, ali gledaj na buducnost. tj. da ima jos mesta za neki objektiv i jos neki sendvic viska :D
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže -djole-

  • Član
  • **
  • Poruke: 215
    • Pogledaj profil
Odg: Foto ranac
« Odgovor #9 poslato: Septembar 02, 2010, 11:33:29 posle podne »
ja imam fastpack 250.
u njega pakujem laptop, d80, pushpull tele, 50cu, 18-55, 105 makro i tube. ostane jos mesta u gornjem dzepu. meni je on ok za drzanje opreme i prenos od A do B (pogotovo ako je u kombinaciji neko prevozno sredstvo), ali nije zgodan za rad sa ledja...
#1 postane ranac tezak kad se napakuje sa racunarom. neprijatno tezak. a ledja su mu skroz ravna.
#2 za promenu stakala moras da ga polozis na zemlju. msm ne moras... ali ;) je sigurnije.
#3 nema AW kabanicu (nosim improvizaciju od najlona, nije mi ustrebala jos)
#4 nema nosac za stativ. (ali stativ ima traku za na rame)

nadam se da vam ovaj info moze pomoci u odlucivanju. :)

kad idem da fotkam (telo/objektiv + jos 1 objektiv, uglavnom) radije nosim manji ne-foto-ranac sa improvizovanom zastitom za opremu (neka debela pena koja daje oblik cizmama u radnji)

nadam se moze da posluz

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Foto ranac
« Odgovor #10 poslato: Septembar 03, 2010, 09:08:29 pre podne »
Pa info je baš pomogao.Izbor će verovatno biti neki manji ranac dovoljan za opremu za dnevno fotkanje.Transport od A do B nije problem,a lap ima svoj ranac.