Autor Tema: SD kartice - brzina  (Pročitano 4937 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
SD kartice - brzina
« poslato: Maj 13, 2010, 04:26:07 pre podne »
Ok, posto mi je bilo hitno sisao sam u prvu radnju i kupio TakeMS HyperSpeed 133x SD karticu za fotoaparat.
Kartica radi toliko sporo da je to razaocaravajuce.
Ispis podataka je 3 MB/s iz card-readera, a prebacivanje videa iz fotoaparata tece brzinom od 1 MB/s.
Kartica je navodno HiperBrza :) Nisam ocekivao bas svih 20MB/s, ali me zanima da li je ovo normalno?

Inace sa AVI fajlovima nema problema, tako da pretpostavljam da upisuje svih 2MB/s koliko su Canonovi 640x480(30fps) filmici.
Po toj logici je ispis podataka sporiji od upisa , dok je kartica u aparatu  ???
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: SD kartice - brzina
« Odgovor #1 poslato: Maj 13, 2010, 08:15:46 pre podne »
Jel ti USB 2.0 konekcija na racunaru? Trebalo bi znatno brze da radi ta kartica. Samo, znam dosta slucajeva, gde neki levi brendovi kartica u svom jezgru imaju sporiji chip od brzine deklarisanoj na njoj.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: SD kartice - brzina
« Odgovor #2 poslato: Maj 13, 2010, 03:36:27 posle podne »
Jeste USB 2.0.

Jos uvek imam staru Kingston Elite Pro koju sam uzeo kod tebe, i radi neuporedivo bolje.

Moram da probam karticu na drugom kompu i sa drugim aparatom, pa cu vas izvestim .

dva sata kasnije:

Ok, ovaj TakeMS savrseno u ortakovom aparatu. Ispis ide oko 8MB/s.

Tek sad provaljujem da nesto nije u redu sa mojim A480. Windows XP mi ne otvara onaj standardan meni: CanonCameraA480>DCIM>100Canon, vec me prebacuje direktno u file browsing. Hm ???

Inace, nisam bio uspeo da instaliram Canonov CD, jer mi je prijavio da nemam 64-bit OS i prekinuo je instalaciju.

Canon je izgleda podbacio sa driverima za ovaj model jer na WinXP nesto luduje, a na Win7 radi veoma sporo.
« Poslednja izmena: Maj 13, 2010, 06:05:53 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D